gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stressstrijd krijgt wellicht toch een vervolg

9c9c3d1381c42739ecdc2407df5631df.jpg
Redactie REGIO8 |

“Inmiddels is dit de voorlopig laatste editie geworden, vanwege het succes”, zegt bedenker Ed Bongers van het Almende College. “Er hebben zich al mensen voor volgend jaar opgegeven.” Twaalf koppels kregen dinsdagavond gedurende een uur tijd twintig lastige vragen voorgeschoteld. “Ik probeer het zo divers mogelijk te maken, er zit iets in van sport, politiek en iets educatiefs in. Het is een soort breiwerk, want het is altijd weer een vraag in een vraag.”

De Stressstrijd leverde de nodige tijdsdruk op onder de deelnemers. “Vooral in de laatste paar minuten is het veel stressen”, zegt deelneemster Lieke, die D66-raadslid Hayo Canter Cremers als medespeler had. “Je moest echt veel opzoeken, het was heel moeilijk”, vindt winnares Hieke. “Ik vond vooral de vraag met morse heel lastig om te omschrijven, maar we hadden twintig van de twintig vragen goed.” Om de vragen te beantwoorden mochten de deelnemers gebruik maken van hulplijnen. “Wij hebben het meest WhatsApp gebruikt om antwoorden te krijgen van mensen die het al wel konden opzoeken”, legt andere winnaar Luuk hun tactiek uit.

Foto: REGIO8

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.