gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Steun voor internationale post 'Dinxperwick'

872efd526d2d5f9d66d6ebff0de9da3e

De aan elkaar gegroeide grensdorpen Dinxperlo en Suderwick krijgen als het aan de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) ligt binnen enkele jaren een internationale brandweerkazerne. Bestuurders en betrokken brandweerorganisaties steunen het plan.

Jasper Hazelaar |

"Nu is het al zo dat doordeweeks overdag de brandweer van Dinxperlo mee uitrukt naar Suderwick omdat het voor Suderwick niet altijd zeker is dat er in de daguren voldoende vrijwilligers beschikbaar zijn", zegt Christiaan Velthausz, coördinator grensoverschrijdende samenwerking bij de VNOG. "Een samenvoeging van twee kwetsbare brandweerposten zou ertoe kunnen leiden dat er weer één sterk post ontstaat." Sinds 2018 loopt het project CrossFire, waarin onderzoek wordt gedaan naar de realisatie van één post, maar de afgelopen jaren lag het stil. Wel is antwoord gekomen op de onderzoeksvraag of een dergelijke post in 'Dinxperwick' gewenst is. "Ja", aldus Velthausz. "Maar dan moeten er nog wel veel onderwerpen worden uitgewerkt."

Hoe een internationale brandweerkazerne er voor de korpsen uit Dinxperlo en Suderwick uit moet zien, is onderwerp van gesprek. Hoewel de Duitse kazerne niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd, ziet Velthausz verschillende mogelijkheden: "Van het opheffen van één van beide posten en het samenvoegen van het personeel, tot het oprichten van een hele nieuwe post. Nieuwbouw is dus één van de opties waarvoor kan worden gekozen. Voor welk model er zal worden gekozen en of dit haalbaar is zal de komende tijd moeten worden uitgezocht."

Baarle Nassau en Nieuw Namen
De partijen kijken naar twee voorbeelden voor de realisatie. De posten van het Belgische Baarle Hertog en het Nederlandse Baarle Nassau zijn in Noord-Brabant samengevoegd tot één post aan de Nederlandse zijde van de grens. De brandweervrijwilligers uit het Zeeuwse Nieuw Namen zijn onderdeel geworden van de Belgische brandweer in Kieldrecht. Aan de Duitse grens bestaat er nog geen internationale brandweerpost. "Ditzelfde geldt voor de rest van Europa", aldus de coördinator. "Dus in die zin is het toch wel uniek. Zeker als je er vanuit gaat dat het om twee landen gaat met ieder hun eigen taal."

‘Eerder jaren dan maanden’
De VNOG en Stadt Bocholt hebben aangegeven te willen investeren in het project, terwijl ook wordt gekeken naar provinciale en Europese subsidies. Een streefdatum voor realisatie van de internationale brandweerkazerne is er nog niet. "Uit gesprekken van collega’s aan de Belgische-Nederlandse grens bleek dat daar gemiddeld vijf jaar zat tussen het eerste idee en de daadwerkelijke samenvoeging", zegt Velthausz. "We gaan daarom dus eerder uit van een doorlooptijd van enkele jaren dan enkele maanden."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: Feuerwehr Bocholt

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.