Ulft, Netherlands

Sterke daling uitkeringen

Regio8 | 16 juli 2015 11:15 | Aangepast op 16 juli 2015 11:15
De daling in de Achterhoek is opnieuw sterker dan gemiddeld in Gelderland en Nederland. Door de daling van het aantal uitkeringen neemt ook het aantal WW-uitkeringen in verhouding tot de beroepsbevolking verder af. Met 4,8% is het WW-percentage van de Achterhoek nu gelijk aan het Gelderse gemiddelde.

Een daling van de uitkeringen in de zomer is volgens het UWV gebruikelijk. Dat het beter gaat op de arbeidsmarkt blijkt vooral uit de vergelijking met een jaar geleden. Ook in die vergelijking is het beeld voor de Achterhoek positief. Vergeleken met juni 2014 ligt het aantal WW-uitkeringen nu 10% lager, dat zijn ruim 800 uitkeringen minder. Landelijk was de afname 4,7%. Het verschil met juni vorig jaar is in de Achterhoek een combinatie van lagere instroom in de WW en hogere uitstroom uit de WW.

In de sectoren met grotere aantallen uitkeringen was de daling het sterkst bij de bouwnijverheid (-40%), bij uitzendbedrijven (-22%) en in de industrie (-11%). Gezondheidszorg en welzijn is de grootste sector waar het aantal WW-uitkeringen nog is gegroeid (4%), maar wel minder hard dan voorheen.

Lees ook

Agrarische ondernemers in Lengel uiten zorgen over woningbouw Lakermaat en verkeersveiligheid

Agrarische ondernemers aan de Korenhorsterweg in Lengel hebben woensdag tegenover raadsleden van Mon...

Samenwerking omgevingsdiensten leidt tot nieuwe regionale organisatie

De Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) gaan samen verder als één o...

Paard overleden bij ongeluk met busje en paardentrailer op A18 bij Didam

Een busje dat woensdagmiddag over de A18 reed in de richting van Doetinchem, is achterop een paarden...

Kasteel Huis Bergh ondergaat grondige renovatie en herinrichting

Kasteel Huis Bergh staat al een tijdje in de steigers, en dat is niet zomaar. De inzakking van de fu...

Ulftenaar Koen Bouwman niet naar WK wegwielrennen in Rwanda

Koen Bouwman (31) uit Ulft doet niet mee aan het wereldkampioenschap wegwielrennen. Gezondheidsprobl...

Autobrand in Doetinchem: politie onderzoekt mogelijke brandstichting

Een auto is in de nacht van dinsdag op woensdag in brand gevlogen aan de Rooseveltstraat in Doetinch...