gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stembussen in de Achterhoek open, BBB lijkt op weg naar grote zege

0a245e05fe1b1edeaac03bf0db963337.jpg

De stembussen in de Achterhoek zijn woensdag vroeg opengegaan voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten en het Waterschap Rijn en IJssel. In het Berkellandse Noordijk bracht burgemeester Joost van Oostrum al vroeg in de ochtend zijn stem uit in dorpshuis 't Haarhoes.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"Ik woon hier op tweehonderd meter vandaan en het is mijn eigen stembureau", aldus Van Oostrum. "Ik heb er al een aantal bezocht en het begint her en der al goed te lopen, dus ik hoop dat we een goede opkomst hebben." Om 10.00 uur had negen procent van de stemgerechtigden in Berkelland hun stem laten horen. "De opkomst zijn over het algemeen niet zo hoog, maar ik denk gezien het belang dit jaar, dat er toch een hogere opkomst zou zijn dan vier jaar geleden", schetst de burgemeester. Destijds kwam er 61% van de kiesgerechtigden stemmen in de gemeente, de VVD werd toen de grootste.

Uit peilingen blijkt dat de BBB deze verkiezingen hoge ogen kan gaan gooien in de Achterhoek. In Noordijk koos Annemieke Wesseldijk ook voor de partij van landelijke kopstuk Caroline van der Plas: "Ik heb er niet veel verstand van maar ik denk wel dat we op dit moment een tegengeluid moeten laten horen, er moet toch wat gebeuren. Ik denk wel dat je met je stem een bepaalde invloed kan uitoefenen. Je hebt allemaal je eigen manier van denken over de politiek en je maakt er deel van uit."

Tot 21.00 uur stemmen
De stembussen in de Achterhoek zijn tot 21.00 uur open. Burgemeester Van Oostrum benadrukt het belang van het stemmen voor het waterschap: "Als je goed terugdenkt weet je dat we van de afgelopen vijf zomers er vier kurkdroog waren, dat geeft aan dat we met elkaar op een goede manier moeten omgaan met ons water, daar is de Waterschap bij uitstek de partij voor." Ook het belang van het stemmen voor de Provinciale Staten legt hij uit: "De provincie is echt het middenbestuur die voor groot gedeelte bepaalt hoe onze provincie er uit gaat zien."

Foto: REGIO8


Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.