gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stadskamer wil plek in centrum Doetinchem

b6b0314603be81d275329ba098cf51c8
Redactie REGIO8 |

"We zijn op zoek naar een grote locatie bij het centrum", aldus Janneke Rijks van de stichting Stadskamer. De oude bibliotheek, eigendom van de gemeente, is in haar ogen dé plek om de ondernemerswereld te koppelen aan de wereld van kwetsbare mensen die in de Stadskamer bivakkeren: "Wij hopen die werelden in verbinding te kunnen brengen waardoor kruisbestuiving ontstaat", aldus Tamara Tijdink van ondernemersinitiatief Samenstandig Ondernemen. In het pand zouden, naast de verloofde partijen, ook partijen als Villa Eigen Bedreivigheid en stichting Komt voor de Bakker intrek kunnen nemen.

Om de verloving om te zetten in een samenlevingscontract, is de steun van Doetinchem nodig. "Als je wilt participeren in een pand, moet dat van alle kanten komen", vindt Rijks. "Daar is ook een kleine rol in weggelegd voor de gemeente. Als burgers zich drie slagen in de rondte participeren en vuurtjes ontbranden, dan moeten zij daar ook een paar houtjes opgooien zodat er mooie dingen kunnen ontstaan."

Doetinchem moet kiezen uit initiatieven
Wethouder Ingrid Lambregts laat weten dat de taart goed smaakte. "Hij was heerlijk", aldus de wethouder. Doetinchem weet nog niet of het initiatief van Rijks en Tijdink ook daadwerkelijk onderkomen kan vinden in de voormalige bibliotheek. "We hebben zes andere gegadigden die ook in de race zijn. We willen voor het eind van het jaar duidelijkheid geven."
Foto: REGIO8

Lees ook

Oranjetempel3

Oranjetempel Silvolde mag tóch open tijdens nachtwedstrijden: ‘Dit is echt fantastisch’

De Oranjetempel in Silvolde mag tóch nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands Elftal uitzenden. Lang werd het verboden door de gemeente Oude IJsselstreek, dat leidde tot veel onbegrip van inwoners, ondernemers én de gemeenteraad. Nu maakt het college een draai tot grote blijdschap van de ondernemer.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend lang dicht: verkeer moet omrijden via Rees

De Rijnbrug bij Emmerich gaat opnieuw een weekend volledig dicht voor autoverkeer. De afsluiting begint op vrijdag 19 juni om 20.00 uur en duurt volgens de huidige planning tot maandag 22 juni om 05.00 uur. Daardoor is de verbinding via de B220 tussen Emmerich en Kleve tijdelijk onderbroken.

Blikseminslag Zeddam

Bliksem slaat in boom Zeddam: niemand gewond

Een boom raakte woensdagavond zwaar beschadigd aan de Vinkenbroeksestraat in Zeddam. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boom. Er waren geen gewonden.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 20.44.28

Grootschalige oefening met hulpdiensten bij waterschap in Etten

Bij een locatie van het waterschap Rijn en IJssel heeft woensdagmiddag een grootschalige oefening van de VNOG plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten en figuranten waren betrokken bij de oefening.

InstallatieCollege

Oppositiepartijen Lochem dienen motie in nog voor college geïnstalleerd is

De gemeenteraad van Lochem heeft woensdagavond een motie aangenomen voor het nieuwe college, dat op dat moment nog niet geïnstalleerd was. De oppositiepartijen D66, CDA, LochemGroen! en Meedenken met Lochem vonden dat er ‘geen scherpe keuzes’ werden gemaakt in het eerder gepresenteerde coalitieakkoord.

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.