Ulft, Netherlands

Stadskamer wil plek in centrum Doetinchem

Regio8 | 27 september 2016 17:15 | Aangepast op 27 september 2016 17:15

"We zijn op zoek naar een grote locatie bij het centrum", aldus Janneke Rijks van de stichting Stadskamer. De oude bibliotheek, eigendom van de gemeente, is in haar ogen dé plek om de ondernemerswereld te koppelen aan de wereld van kwetsbare mensen die in de Stadskamer bivakkeren: "Wij hopen die werelden in verbinding te kunnen brengen waardoor kruisbestuiving ontstaat", aldus Tamara Tijdink van ondernemersinitiatief Samenstandig Ondernemen. In het pand zouden, naast de verloofde partijen, ook partijen als Villa Eigen Bedreivigheid en stichting Komt voor de Bakker intrek kunnen nemen.

Om de verloving om te zetten in een samenlevingscontract, is de steun van Doetinchem nodig. "Als je wilt participeren in een pand, moet dat van alle kanten komen", vindt Rijks. "Daar is ook een kleine rol in weggelegd voor de gemeente. Als burgers zich drie slagen in de rondte participeren en vuurtjes ontbranden, dan moeten zij daar ook een paar houtjes opgooien zodat er mooie dingen kunnen ontstaan."

Doetinchem moet kiezen uit initiatieven
Wethouder Ingrid Lambregts laat weten dat de taart goed smaakte. "Hij was heerlijk", aldus de wethouder. Doetinchem weet nog niet of het initiatief van Rijks en Tijdink ook daadwerkelijk onderkomen kan vinden in de voormalige bibliotheek. "We hebben zes andere gegadigden die ook in de race zijn. We willen voor het eind van het jaar duidelijkheid geven."
Foto: REGIO8

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Bestuurder raakt gewond bij botsing met aanhanger in Rietmolen

Bij een botsing met een aanhanger in Rietmolen is dinsdagavond een bestuurder van een bus gewond ger...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...