gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stadskamer wil plek in centrum Doetinchem

b6b0314603be81d275329ba098cf51c8
Redactie REGIO8 |

"We zijn op zoek naar een grote locatie bij het centrum", aldus Janneke Rijks van de stichting Stadskamer. De oude bibliotheek, eigendom van de gemeente, is in haar ogen dé plek om de ondernemerswereld te koppelen aan de wereld van kwetsbare mensen die in de Stadskamer bivakkeren: "Wij hopen die werelden in verbinding te kunnen brengen waardoor kruisbestuiving ontstaat", aldus Tamara Tijdink van ondernemersinitiatief Samenstandig Ondernemen. In het pand zouden, naast de verloofde partijen, ook partijen als Villa Eigen Bedreivigheid en stichting Komt voor de Bakker intrek kunnen nemen.

Om de verloving om te zetten in een samenlevingscontract, is de steun van Doetinchem nodig. "Als je wilt participeren in een pand, moet dat van alle kanten komen", vindt Rijks. "Daar is ook een kleine rol in weggelegd voor de gemeente. Als burgers zich drie slagen in de rondte participeren en vuurtjes ontbranden, dan moeten zij daar ook een paar houtjes opgooien zodat er mooie dingen kunnen ontstaan."

Doetinchem moet kiezen uit initiatieven
Wethouder Ingrid Lambregts laat weten dat de taart goed smaakte. "Hij was heerlijk", aldus de wethouder. Doetinchem weet nog niet of het initiatief van Rijks en Tijdink ook daadwerkelijk onderkomen kan vinden in de voormalige bibliotheek. "We hebben zes andere gegadigden die ook in de race zijn. We willen voor het eind van het jaar duidelijkheid geven."
Foto: REGIO8

Lees ook

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.