gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stadskamer wil plek in centrum Doetinchem

b6b0314603be81d275329ba098cf51c8
Redactie REGIO8 |

"We zijn op zoek naar een grote locatie bij het centrum", aldus Janneke Rijks van de stichting Stadskamer. De oude bibliotheek, eigendom van de gemeente, is in haar ogen dé plek om de ondernemerswereld te koppelen aan de wereld van kwetsbare mensen die in de Stadskamer bivakkeren: "Wij hopen die werelden in verbinding te kunnen brengen waardoor kruisbestuiving ontstaat", aldus Tamara Tijdink van ondernemersinitiatief Samenstandig Ondernemen. In het pand zouden, naast de verloofde partijen, ook partijen als Villa Eigen Bedreivigheid en stichting Komt voor de Bakker intrek kunnen nemen.

Om de verloving om te zetten in een samenlevingscontract, is de steun van Doetinchem nodig. "Als je wilt participeren in een pand, moet dat van alle kanten komen", vindt Rijks. "Daar is ook een kleine rol in weggelegd voor de gemeente. Als burgers zich drie slagen in de rondte participeren en vuurtjes ontbranden, dan moeten zij daar ook een paar houtjes opgooien zodat er mooie dingen kunnen ontstaan."

Doetinchem moet kiezen uit initiatieven
Wethouder Ingrid Lambregts laat weten dat de taart goed smaakte. "Hij was heerlijk", aldus de wethouder. Doetinchem weet nog niet of het initiatief van Rijks en Tijdink ook daadwerkelijk onderkomen kan vinden in de voormalige bibliotheek. "We hebben zes andere gegadigden die ook in de race zijn. We willen voor het eind van het jaar duidelijkheid geven."
Foto: REGIO8

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op