Ulft, Netherlands

Stadskamer wil plek in centrum Doetinchem

Regio8 | 27 september 2016 17:15 | Aangepast op 27 september 2016 17:15

"We zijn op zoek naar een grote locatie bij het centrum", aldus Janneke Rijks van de stichting Stadskamer. De oude bibliotheek, eigendom van de gemeente, is in haar ogen dé plek om de ondernemerswereld te koppelen aan de wereld van kwetsbare mensen die in de Stadskamer bivakkeren: "Wij hopen die werelden in verbinding te kunnen brengen waardoor kruisbestuiving ontstaat", aldus Tamara Tijdink van ondernemersinitiatief Samenstandig Ondernemen. In het pand zouden, naast de verloofde partijen, ook partijen als Villa Eigen Bedreivigheid en stichting Komt voor de Bakker intrek kunnen nemen.

Om de verloving om te zetten in een samenlevingscontract, is de steun van Doetinchem nodig. "Als je wilt participeren in een pand, moet dat van alle kanten komen", vindt Rijks. "Daar is ook een kleine rol in weggelegd voor de gemeente. Als burgers zich drie slagen in de rondte participeren en vuurtjes ontbranden, dan moeten zij daar ook een paar houtjes opgooien zodat er mooie dingen kunnen ontstaan."

Doetinchem moet kiezen uit initiatieven
Wethouder Ingrid Lambregts laat weten dat de taart goed smaakte. "Hij was heerlijk", aldus de wethouder. Doetinchem weet nog niet of het initiatief van Rijks en Tijdink ook daadwerkelijk onderkomen kan vinden in de voormalige bibliotheek. "We hebben zes andere gegadigden die ook in de race zijn. We willen voor het eind van het jaar duidelijkheid geven."
Foto: REGIO8

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...