gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwak De Graafschap verliest van Jong Ajax

1bd286b4668cf6cfcbacf8337fe9accd

Een zeer zwak De Graafschap heeft maandagavond met 2-0 verloren van Jong Ajax. De Doetinchemmers oogden voor de derde wedstrijd op rij ondermaats. Door de nederlaag verzuimen de Doetinchemmers om aansluiting te houden bij Excelsior en FC Volendam.

Hidde Vinkenvleugel | Dean van het Laar |  | Aangepast op
Al in de twaalfde minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Christian Rasmussen, een van de eerste selectiespelers die maandagavond aan de aftrap verscheen, schoot een slecht uitverdedigde bal in de verre hoek achter doelman Joshua Smits. Na de openingstreffer bleven de jonge Amsterdammers druk uitoefenen en kwamen ze er meerdere keren doorheen. Smits wist de Superboeren op de been te houden.

Na twintig minuten kwam De Graafschap beter in de wedstrijd, maar leidde het nog niet tot grote kansen. In de 38ste minuut rolde een voorzet van Ibrahim El Kadiri binnen, maar werd het afgekeurd vanwege hinderlijk buitenspel van Donny Warmerdam.

In de tweede helft kwamen beide ploegen de eerste tien minuten nog niet tot grote kansen. In de 57ste minuut wisselde Jan Vreman twee keer. Philip Brittijn maakte plaats voor Wanya Marcal en Maas Willemsen verving de geblesseerd geraakte Joran Hardeman.

De Graafschap slaagde er daarna ook niet meer in om in de tweede helft in de wedstrijd te komen. Het spel oogde zeer zwak en ook de tweede ballen waren vooral voor Jong Ajax. De thuisploeg kreeg nog enkele grote mogelijkheden maar wist deze niet te verzilveren. De Graafschap wist niet gevaarlijk te worden en tot grote kansen te komen. Een van richting veranderd schot van Rio Hillen en een kansje voor Jesse van der Haar waren de belangrijkste wapenfeiten.

In de allerlaatste seconde van de wedstrijd wist debutant aan Amsterdamse kant, Rayane Bounida, de marge te verdubbelen en De Graafschap de genadeklap te geven, 2-0.

Ondanks de nederlaag blijven de Doetinchemmers wel op een derde plek staan. Wel verliezen ze FC Volendam en Excelsior verder uit het oog. Vrijdag is er kans op revanche, dan komt SC Cambuur van voormalig trainer Henk de Jong op bezoek in Doetinchem.

Lees ook

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.

1b016bf5-2baf-3dc5-95ee-55288b6deb7d

Christiaan (26) krijgt tbs met dwangverpleging voor doden Lisanne (23)

De 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag veroordeeld voor het doden van de toen 23-jarige Lisanne. Daarvoor krijgt hij geen celstraf, maar tbs met dwangverpleging opgelegd. Volgens de rechter is de man ontoerekeningsvatbaar.

IMG_0213

Nieuwe wethouder Samen voor Berkelland ‘principieel’ uit de gemeente

Samen voor Berkelland gaat na het snelle vertrek van Ton Koenderink op zoek naar een nieuwe wethouder en één ding is zeker: hij of zij is momenteel woonachtig in Berkelland. “We gaan in de eigen kring kijken én, dat is voor ons een principe, de nieuwe wethouder komt uit de gemeente”, zegt fractievoorzitter Bouke Winters van Samen voor Berkelland (SvB).

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344

Een volgende keer die er niet meer zal komen

COLUMN / Hij kijkt me indringend aan. Steekt de rechterhand uit en stelt zich voor, hetgeen eigenlijk overbodig is. Ik weet wie hij is. En hij blijkt op de hoogte van mijn achtergrond in de sportjournalistiek. Maarre…, wat doet hij hier?

brug lochem

Arbeidsinspectie rondt onderzoek brugdrama Lochem af

Het onderzoek van de Nederlandse Arbeidsinspectie naar het dodelijke brugdrama bij de Nettelhorsterbrug in Lochem is afgerond. Het einddossier is overgedragen aan het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak nog niet inhoudelijk kan beoordelen.