gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwak De Graafschap verliest van Jong Ajax

1bd286b4668cf6cfcbacf8337fe9accd

Een zeer zwak De Graafschap heeft maandagavond met 2-0 verloren van Jong Ajax. De Doetinchemmers oogden voor de derde wedstrijd op rij ondermaats. Door de nederlaag verzuimen de Doetinchemmers om aansluiting te houden bij Excelsior en FC Volendam.

Hidde Vinkenvleugel | Dean van het Laar |  | Aangepast op
Al in de twaalfde minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Christian Rasmussen, een van de eerste selectiespelers die maandagavond aan de aftrap verscheen, schoot een slecht uitverdedigde bal in de verre hoek achter doelman Joshua Smits. Na de openingstreffer bleven de jonge Amsterdammers druk uitoefenen en kwamen ze er meerdere keren doorheen. Smits wist de Superboeren op de been te houden.

Na twintig minuten kwam De Graafschap beter in de wedstrijd, maar leidde het nog niet tot grote kansen. In de 38ste minuut rolde een voorzet van Ibrahim El Kadiri binnen, maar werd het afgekeurd vanwege hinderlijk buitenspel van Donny Warmerdam.

In de tweede helft kwamen beide ploegen de eerste tien minuten nog niet tot grote kansen. In de 57ste minuut wisselde Jan Vreman twee keer. Philip Brittijn maakte plaats voor Wanya Marcal en Maas Willemsen verving de geblesseerd geraakte Joran Hardeman.

De Graafschap slaagde er daarna ook niet meer in om in de tweede helft in de wedstrijd te komen. Het spel oogde zeer zwak en ook de tweede ballen waren vooral voor Jong Ajax. De thuisploeg kreeg nog enkele grote mogelijkheden maar wist deze niet te verzilveren. De Graafschap wist niet gevaarlijk te worden en tot grote kansen te komen. Een van richting veranderd schot van Rio Hillen en een kansje voor Jesse van der Haar waren de belangrijkste wapenfeiten.

In de allerlaatste seconde van de wedstrijd wist debutant aan Amsterdamse kant, Rayane Bounida, de marge te verdubbelen en De Graafschap de genadeklap te geven, 2-0.

Ondanks de nederlaag blijven de Doetinchemmers wel op een derde plek staan. Wel verliezen ze FC Volendam en Excelsior verder uit het oog. Vrijdag is er kans op revanche, dan komt SC Cambuur van voormalig trainer Henk de Jong op bezoek in Doetinchem.

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.