Ulft, Netherlands

Zaalvoetballer Orriëns is met bekerstunt voorbeeld voor De Graafschap

Yordi Orriëns uit Zieuwent is met zijn zaalvoetbalcub ZVV Ede een voorbeeld voor De Graafschap. Orriëns en zijn teamgenoten komen uit in de eerste divisie, maar wisten zich wel te plaatsen voor de landelijke bekerfinale. De Doetinchemmers hopen donderdagavond te stunten tegen landskampioen Ajax en een stap te zetten naar de halve finale, voor het eerst in de geschiedenis.
Jasper Hazelaar | 2 maart 2023 11:08 | Aangepast op 2 maart 2023 11:08
“Tijdens het toernooi hebben we twee eredivisieclubs geloot en daar ook van gewonnen”, zegt de 28-jarige Orriëns, die zich vorige week met zijn ploeg ZVV Ede plaatse voor de finale door JCK-AISO met 2-3 te verslaan. In eerdere rondes werden met Asv LEBO en Groene Ster Vlissingen twee ploegen uit de hoogste divisie verslagen. “De beker zijn altijd wedstrijden op zich”, zegt de Zieuwentenaar over verrassen in toernooivoetbal. “Je ziet aan Spakenburg dat niks onmogelijk is, dus wellicht zit er voor De Graafschap een stunt in.”

De tips die hij heeft? “Fanatiek beginnen en er echt kort opzetten, zoals Spakenburg ook de eerste tien minuten druk zette", geeft Orriëns aan, doelend op de stunt van de amateurs tegen FC Utrecht. "Dan moet je hopen dat die goal valt en dat je het publiek meekrijgt. Je kan dat niet de hele wedstrijd volhouden, dus je moet op momenten inzakken. Het moet een vechtwedstrijd worden. Ajax wil lekker voetballen, maar dat moet je ze onmogelijk maken. Op een koude donderdagavond, met een lastig veld, het kan altijd lastig worden.”

AZSV
Orriëns kwam zelf uit in de jeugd van De Graafschap, maar brak niet door. De Zieuwentenaar vertrok in de A-jeugd en kwam daarna in de zaal terecht. “Dat trok me gelijk”, zegt Orriëns, die op het veld wel nog altijd speelt voor vierdedivisionist AZSV uit Aalten. “Zaalvoetbal is lekker binnen, alles op techniek. Bij De Graafschap stond ik vaak achterin, hier is het aanvallen en verdedigen. Het is gewoon een heel dynamisch spelletje.”

Bekerfinale tegen topclub
De Graafschap kan donderdagavond voor een grote verrassing zorgen. Voor de zaalvoetballers van ZVV Ede is promotie het grote doel. “En dat ziet er goed uit, want we hebben dit seizoen nog geen wedstrijd verloren. Dat is ook wel de prioriteit”, aldus Orriëns, die stiekem ook al vooruitblikt op de bekerfinale tegen topclub FC Eindhoven. “Dat is een leuk toetje, want het halen van die finale is al een prijs op zich. Maar we hebben niks te verliezen, dus laat ze maar komen.”

Foto: Theo Beumer

Lees ook

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Griek Theodoridis eerste zomeraanwinst voor De Graafschap

De Graafschap heeft woensdagmiddag de eerste aanwinst voor het aankomende seizoen gepresenteerd. De ...

De Graafschap - FC Dordrecht: 0-0

De Superboeren zijn op De Vijverberg de Schapenkoppen niet de baas geworden. In de eerste wedstrijd ...

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helm...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...