gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrouwen De Graafschap zetten belangrijke stap richting Eredivisie

b1b7db343aecb181521d3ec80a5332d3

De eredivisie lonkt voor de vrouwen van De Graafschap. Ze promoveerden afgelopen seizoen naar de eerste divisie en hebben zaterdag de najaarscompetitie winnend afgesloten, met de winst thuis tegen Sparta.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Na de winterstop wordt de voorjaarscompetitie afgewerkt. De winnaars van deze competities spelen tegen elkaar een beslissingswedstrijd om promotie. Wordt een team zowel najaars- als voorjaarskampioen, en dat kan dus De Graafschap zijn, dan is een beslissingswedstrijd niet nodig en promoveert dit team direct, zo meldt Omroep Gelderland.

Eén detail is van belang en dat is in het voordeel van de speelsters uit de Achterhoek: de KNVB heeft bepaald dat beloftenteams niet mogen promoveren naar de eredivisie vrouwen. "We staan eigenlijk met anderhalf been dan in de eredivisie", zegt manager vrouwenvoetbal bij De Graafschap Hilde Gerritsen.

Na de winter
Na de winterstop gaat dezelfde competitie weer van start. Die is dan met acht clubs in plaats van de huidige zeven. FC Groningen en Jong ADO Den Haag komen erbij vanuit de tweede divisie en FC Utrecht is tussentijds gedegradeerd.

Voor de wedstrijd spraken we met de Graafschap vrouwen.

'We hebben nog niet gewonnen'
Sparta stond op de slotdag van de najaarscompetitie voorlaatste met 14 punten minder dan De Graafschap en Jong PSV. De teammanager vóór de wedstrijd: "Het ziet er goed uit voor ons. Ons doelsaldo is veel beter dan dat van Jong PSV. Maar we hebben nog niet van Sparta gewonnen. We hebben daar gelijkgespeeld en zaterdag verloren we van Sparta in de bekercompetitie. We speelden niet in de sterkste opstelling, maar toch..."

Bij winst zal Doetinchem later vandaag weten dat het elftal van trainer Timo Kleinhesselink uit De Heurne dicht bij promotie naar de eredivisie is. "We gaan eerst feestvieren op het veld en daarna gaan we de stad in om een hapje te eten en verder te feesten", zegt Gerritsen.

Komt De Graafschap (v) met ingang van het nieuwe seizoen inderdaad in de eredivisie uit, dan moet de club een paar plooien gladstrijken. "We moeten dan naar een andere accommodatie, omdat De Bezelhorst niet voldoet aan de eisen van de KNVB. We kunnen niet automatisch terecht op De Vijverberg, omdat dat veld al intensief wordt gebruikt. We moeten in overleg met andere clubs in de buurt. Ook moet de begroting fors omhoog."

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.