gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorwaardelijke straf voor De Graafschap na vuurwerk in Den Haag

1ef69a274d390318c2ecb80c5447aa81

De Graafschap heeft één voorwaardelijke uitwedstrijd zonder publiek opgelegd gekregen vanwege het afsteken van vuurwerk tijdens de wedstrijd tegen ADO Den Haag. De aanklager betaald voetbal heeft een schikkingsvoorstel gedaan met een proeftijd van twee jaar.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Er is een schikkingsvoorstel gekomen en die hebben we geaccepteerd”, legt directeur algemene zaken Michael Ogubai uit. “We zijn blij dat onze supporters de uitwedstrijd bij Roda JC mogen bezoeken, de supporters die wij zo hard nodig hebben om samen tot een goed resultaat te komen.” Naast de voorwaardelijke straf krijgt de club een geldboete van €3.750, vanwege ‘wanordelijkheden’ in het uitvak bij ADO Den Haag. Het duel tegen de Hagenezen werd tijdelijk gestaakt nadat er vuurwerk in het uitvak werd afgestoken en op het veld terecht kwam.

In afwachting van dit schikkingsvoorstel nam De Graafschap na die wedstrijd het heft in eigen hand en verwelkomde de Brigata Tifosi (BT) niet tijdens de eerste twee wedstrijden. Het feit dat De Graafschap zelf al actie had ondernemen is volgens de Superboeren het gevolg dat de aanklager kiest voor een voorwaardelijke straf. Het bestuur heeft destijds de BT een verbod opgelegd voor de eerste thuiswedstrijd tegen FC Volendam, die werd gewonnen met 4-3. Daarnaast mistte de BT de uitwedstrijd tegen Excelsior Rotterdam die werd verloren met 3-1.

Lees ook

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.