gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorwaardelijke straf voor De Graafschap na vuurwerk in Den Haag

1ef69a274d390318c2ecb80c5447aa81

De Graafschap heeft één voorwaardelijke uitwedstrijd zonder publiek opgelegd gekregen vanwege het afsteken van vuurwerk tijdens de wedstrijd tegen ADO Den Haag. De aanklager betaald voetbal heeft een schikkingsvoorstel gedaan met een proeftijd van twee jaar.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Er is een schikkingsvoorstel gekomen en die hebben we geaccepteerd”, legt directeur algemene zaken Michael Ogubai uit. “We zijn blij dat onze supporters de uitwedstrijd bij Roda JC mogen bezoeken, de supporters die wij zo hard nodig hebben om samen tot een goed resultaat te komen.” Naast de voorwaardelijke straf krijgt de club een geldboete van €3.750, vanwege ‘wanordelijkheden’ in het uitvak bij ADO Den Haag. Het duel tegen de Hagenezen werd tijdelijk gestaakt nadat er vuurwerk in het uitvak werd afgestoken en op het veld terecht kwam.

In afwachting van dit schikkingsvoorstel nam De Graafschap na die wedstrijd het heft in eigen hand en verwelkomde de Brigata Tifosi (BT) niet tijdens de eerste twee wedstrijden. Het feit dat De Graafschap zelf al actie had ondernemen is volgens de Superboeren het gevolg dat de aanklager kiest voor een voorwaardelijke straf. Het bestuur heeft destijds de BT een verbod opgelegd voor de eerste thuiswedstrijd tegen FC Volendam, die werd gewonnen met 4-3. Daarnaast mistte de BT de uitwedstrijd tegen Excelsior Rotterdam die werd verloren met 3-1.

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.