gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers van oranje Orion jagen op eerste hoofdprijs sinds 2019

aa59f355ee41a3d942603f0a575c508d

Active Living Orion grijpt terug naar de rijke historie van de Doetinchemse volleybalclub en speelt in de jacht op eremetaal de rest van de bekerwedstrijden in het oranje. Met de nieuwe kleur wil het eerste team dit seizoen wél een prijs pakken, iets dat de Nederlandse topclub sinds 2019 niet meer is gelukt.

Bart Sollman | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Dit zijn de maanden en de momenten waar het om gaat”, zegt de Doetinchemse middenaanvaller Beau Wortelboer. “Nu gaat het echt om de prijzen en de belangrijke punten.” Strijdbaar is Orion zeker, maar trainer Dirk Sparidans ziet zijn ploeg wel als underdog. “Nova Tech Lycurgus heeft een abonnement op het winnen van de beker, Draisma Dynamo heeft een abonnement op het winnen van de titel. Als je over twintig jaar kijkt, is de kans tien procent dat we kampioen worden. We hebben te maken met tegenstanders die veel meer ervaring hebben in het winnen van prijzen en wij moeten dat doorbreken.”

Dit weekend wacht in de beker een dubbele ontmoeting met het Groningse Lycurgus, ín het oranje. Het idee voor de shirts ontstond rond de kwartfinale van de beker, waarin het tweede team van Orion werd verslagen door het vlaggenschip. Met de nieuwe kleur wil het eerst team ook de band met de vereniging versterken. “Voor mij is het natuurlijk heel vertrouwd, want ik heb hier de hele jeugdopleiding gespeeld”, zegt de twintigjarige Wortelboer. “Het voelt een beetje als thuiskomen.”

Kampioenspoule
Orion gaat de kampioenspoule om de landstitel als koploper in. Dat betekent een minieme voorsprong in punten. Een garantie op een prijs is dat niet, want de Doetinchemmers sloten in 2021/2022 de reguliere competitie ook als nummer één af. “Voor mij als buitenstaander is het altijd zuur geweest voor ze”, zegt passer/loper Tom Koops, sinds dit seizoen spelend bij Orion. “Ze stonden altijd bovenaan en aan het einde verliezen ze. Nu wordt het tijd om het om te gooien. We moeten prijzen gaan pakken.”

‘Alles doen voor de tien procent’
Hoewel trainer Sparidans de Doetinchemmers als underdog ziet, is Orion gebrand op het behalen van de eerste prijs sinds 2019. “Er is een gevoel van strijdbaar zijn, we willen vechten voor die tien procent en er alles aan doen om te zorgen dat het anders gaat lopen.” Wortelboer sluit aan: “Twee jaar hebben we net misgegrepen, dus ik ben wel extra gemotiveerd. Het speelt voor mijzelf zeker mee.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.