gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers van oranje Orion jagen op eerste hoofdprijs sinds 2019

aa59f355ee41a3d942603f0a575c508d

Active Living Orion grijpt terug naar de rijke historie van de Doetinchemse volleybalclub en speelt in de jacht op eremetaal de rest van de bekerwedstrijden in het oranje. Met de nieuwe kleur wil het eerste team dit seizoen wél een prijs pakken, iets dat de Nederlandse topclub sinds 2019 niet meer is gelukt.

Bart Sollman | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Dit zijn de maanden en de momenten waar het om gaat”, zegt de Doetinchemse middenaanvaller Beau Wortelboer. “Nu gaat het echt om de prijzen en de belangrijke punten.” Strijdbaar is Orion zeker, maar trainer Dirk Sparidans ziet zijn ploeg wel als underdog. “Nova Tech Lycurgus heeft een abonnement op het winnen van de beker, Draisma Dynamo heeft een abonnement op het winnen van de titel. Als je over twintig jaar kijkt, is de kans tien procent dat we kampioen worden. We hebben te maken met tegenstanders die veel meer ervaring hebben in het winnen van prijzen en wij moeten dat doorbreken.”

Dit weekend wacht in de beker een dubbele ontmoeting met het Groningse Lycurgus, ín het oranje. Het idee voor de shirts ontstond rond de kwartfinale van de beker, waarin het tweede team van Orion werd verslagen door het vlaggenschip. Met de nieuwe kleur wil het eerst team ook de band met de vereniging versterken. “Voor mij is het natuurlijk heel vertrouwd, want ik heb hier de hele jeugdopleiding gespeeld”, zegt de twintigjarige Wortelboer. “Het voelt een beetje als thuiskomen.”

Kampioenspoule
Orion gaat de kampioenspoule om de landstitel als koploper in. Dat betekent een minieme voorsprong in punten. Een garantie op een prijs is dat niet, want de Doetinchemmers sloten in 2021/2022 de reguliere competitie ook als nummer één af. “Voor mij als buitenstaander is het altijd zuur geweest voor ze”, zegt passer/loper Tom Koops, sinds dit seizoen spelend bij Orion. “Ze stonden altijd bovenaan en aan het einde verliezen ze. Nu wordt het tijd om het om te gooien. We moeten prijzen gaan pakken.”

‘Alles doen voor de tien procent’
Hoewel trainer Sparidans de Doetinchemmers als underdog ziet, is Orion gebrand op het behalen van de eerste prijs sinds 2019. “Er is een gevoel van strijdbaar zijn, we willen vechten voor die tien procent en er alles aan doen om te zorgen dat het anders gaat lopen.” Wortelboer sluit aan: “Twee jaar hebben we net misgegrepen, dus ik ben wel extra gemotiveerd. Het speelt voor mijzelf zeker mee.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.