gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers van oranje Orion jagen op eerste hoofdprijs sinds 2019

aa59f355ee41a3d942603f0a575c508d.jpg

Active Living Orion grijpt terug naar de rijke historie van de Doetinchemse volleybalclub en speelt in de jacht op eremetaal de rest van de bekerwedstrijden in het oranje. Met de nieuwe kleur wil het eerste team dit seizoen wél een prijs pakken, iets dat de Nederlandse topclub sinds 2019 niet meer is gelukt.

Bart Sollman | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Dit zijn de maanden en de momenten waar het om gaat”, zegt de Doetinchemse middenaanvaller Beau Wortelboer. “Nu gaat het echt om de prijzen en de belangrijke punten.” Strijdbaar is Orion zeker, maar trainer Dirk Sparidans ziet zijn ploeg wel als underdog. “Nova Tech Lycurgus heeft een abonnement op het winnen van de beker, Draisma Dynamo heeft een abonnement op het winnen van de titel. Als je over twintig jaar kijkt, is de kans tien procent dat we kampioen worden. We hebben te maken met tegenstanders die veel meer ervaring hebben in het winnen van prijzen en wij moeten dat doorbreken.”

Dit weekend wacht in de beker een dubbele ontmoeting met het Groningse Lycurgus, ín het oranje. Het idee voor de shirts ontstond rond de kwartfinale van de beker, waarin het tweede team van Orion werd verslagen door het vlaggenschip. Met de nieuwe kleur wil het eerst team ook de band met de vereniging versterken. “Voor mij is het natuurlijk heel vertrouwd, want ik heb hier de hele jeugdopleiding gespeeld”, zegt de twintigjarige Wortelboer. “Het voelt een beetje als thuiskomen.”

Kampioenspoule
Orion gaat de kampioenspoule om de landstitel als koploper in. Dat betekent een minieme voorsprong in punten. Een garantie op een prijs is dat niet, want de Doetinchemmers sloten in 2021/2022 de reguliere competitie ook als nummer één af. “Voor mij als buitenstaander is het altijd zuur geweest voor ze”, zegt passer/loper Tom Koops, sinds dit seizoen spelend bij Orion. “Ze stonden altijd bovenaan en aan het einde verliezen ze. Nu wordt het tijd om het om te gooien. We moeten prijzen gaan pakken.”

‘Alles doen voor de tien procent’
Hoewel trainer Sparidans de Doetinchemmers als underdog ziet, is Orion gebrand op het behalen van de eerste prijs sinds 2019. “Er is een gevoel van strijdbaar zijn, we willen vechten voor die tien procent en er alles aan doen om te zorgen dat het anders gaat lopen.” Wortelboer sluit aan: “Twee jaar hebben we net misgegrepen, dus ik ben wel extra gemotiveerd. Het speelt voor mijzelf zeker mee.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-28 at 12.28.24.jpg

Gaanderense ondernemer zet waarschuwingsbord neer bij flexflitser: ‘Boetes lopen gigantisch op’

Het zal de meeste mensen uit Gaanderen en omgeving niet ontgaan zijn: dé flitser die tijdelijk aan de Rijksweg staat. De gemeente heeft deze zogenoemde ‘flexflitser’ sinds kort geplaatst om het aantal hardrijders terug te dringen. De medewerkers van Lady W Mode hebben nu zelf het heft in handen genomen en hebben een opvallend bord geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de torenhoge boetes.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Bronckhorst sluit 2025 af met miljoenenoverschot, maar waarschuwt voor tekorten

De gemeente Bronckhorst sluit 2025 af met een positief resultaat van 7,9 miljoen euro. Volgens het college staat de gemeente er financieel gezond voor, mede doordat de algemene reserve eind vorig jaar uitkwam op ruim 32 miljoen euro.

bliksem1.jpeg

Code geel voor de Achterhoek: weekend start met onweer

Wie had gehoopt het weekend af te kunnen trappen met een barbecue in de achtertuin, moet zijn plannen even bijstellen. Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag en -avond code geel afgegeven voor de Achterhoek.

WhatsApp Image 2026-05-28 at 13.04.44.jpeg

Haarloseweg bij zwembad in Borculo wordt afgesloten vanwege nieuwbouw

De Haarloseweg in Borculo wordt vanaf 1 juni afgesloten voor verkeer. Dat heeft alles te maken met de nieuwbouw van een sporthal komende zomer en herfst. De omgeving van de sporthal is begin 2027 klaar om bewoond te worden. Het project moet voorjaar 2027 worden afgerond.

ThomasDuivenvoorden0.png

Duivenvoorden pakt het roer in Doetinchem: 'Dit is nog een echte voetbalclub'

Het afgelopen seizoen was Thomas Duivenvoorden nog assistent bij De Graafschap, maar wanneer de voorbereiding op 20 juni gaat beginnen is hij de hoofdtrainer van de Superboeren. De 39-jarige oefenmeester werd begin 2025 binnengehaald met een duidelijk plan: een jaar in de keuken kijken bij Marinus Dijkhuizen en dan het stokje overnemen. Hoewel zijn eerste jaar niet eindigde zoals gehoopt, kijkt hij positief terug.

GemeentehuisLochem.jpeg

Buurtbewoners uiten zorgen over 145 extra asielzoekers: 'Lijkt op een lange pauze van basisschool'

Buurtbewoners van het azc in Lochem uitten dinsdagavond hun zorgen en frustraties rondom de extra komst van 145 asielzoekers. Volgens hen wordt er geen rekening meer gehouden met omwonenden en zijn hun belangen aan de kant geschoven door de gemeente.