gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdedigers maken de doelpunten bij zege De Graafschap

52e7bc12d20baa8f68d38b522de46362

De Graafschap heeft zondagmiddag een noodzakelijke zege geboekt om aan te sluiten bij de top van de Keuken Kampioen Divisie. In en tegen Oss kwam het vroeg op voorsprong, maar kwam de zege moeilijk tot stand: 0-2.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
Al na vier minuten kwamen de Superboeren op voorsprong. Een hoekschop van El Kadiri werd door Willemsen in de lange hoek tegen de touwen gekopt (0-1). Daarna voetbalde De Graafschap een korte fase beter, maar verloor het de grip volledig. TOP Oss nam het balbezit over en begon wat speldenprikjes te creëeren, zonder het doelman Wieggers echt moeilijk te maken. De grootste kans voor rust was nog voor de Achterhoekers: uit een counter schoot El Kadiri geplaatst op de lat.

Na de thee bleef het spel moeizaam van De Graafschap. Oss kwam terecht langszij, nadat Van Rooijen op de doellijn de 1-1 kon binnentikken. De Belgische scheidsrechter Van de Velde keurde het doelpunt af, nadat de bal vermoedelijk uit de handen van doelman Wieggers werd geschoten. De Graafschap werd wakker geschud en kwam na meerdere wissels - onder meer het inbrengen van Leicester-huurling Wanya Marcal - beter in het spel. Na een overtreding op Marcal raakte Schoppema de vrije trap volledig verkeerd, maar via aanvoerder Fortes kwam de bal terecht bij verdediger Hillen die de bal fraai over doelman Havekotte binnenkrulde: 0-2. Daarmee was de wedstrijd twintig minuten voor tijd wel gelopen.

Volgende week speelt De Graafschap op zaterdag in eigen huis tegen MVV Maastricht. Bij een zege haken de Superboeren volledig aan in de strijd om promotieplek twee. Het verschil met ADO Den Haag is dan nog maar drie punten.

Lees meer over:

Lees ook

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.