Ulft, Netherlands

Verdedigers maken de doelpunten bij zege De Graafschap

Foto: De Graafschap Media
De Graafschap heeft zondagmiddag een noodzakelijke zege geboekt om aan te sluiten bij de top van de Keuken Kampioen Divisie. In en tegen Oss kwam het vroeg op voorsprong, maar kwam de zege moeilijk tot stand: 0-2.
Michiel Fukking | 16 maart 2025 15:26 | Aangepast op 16 maart 2025 15:26
Al na vier minuten kwamen de Superboeren op voorsprong. Een hoekschop van El Kadiri werd door Willemsen in de lange hoek tegen de touwen gekopt (0-1). Daarna voetbalde De Graafschap een korte fase beter, maar verloor het de grip volledig. TOP Oss nam het balbezit over en begon wat speldenprikjes te creëeren, zonder het doelman Wieggers echt moeilijk te maken. De grootste kans voor rust was nog voor de Achterhoekers: uit een counter schoot El Kadiri geplaatst op de lat.

Na de thee bleef het spel moeizaam van De Graafschap. Oss kwam terecht langszij, nadat Van Rooijen op de doellijn de 1-1 kon binnentikken. De Belgische scheidsrechter Van de Velde keurde het doelpunt af, nadat de bal vermoedelijk uit de handen van doelman Wieggers werd geschoten. De Graafschap werd wakker geschud en kwam na meerdere wissels - onder meer het inbrengen van Leicester-huurling Wanya Marcal - beter in het spel. Na een overtreding op Marcal raakte Schoppema de vrije trap volledig verkeerd, maar via aanvoerder Fortes kwam de bal terecht bij verdediger Hillen die de bal fraai over doelman Havekotte binnenkrulde: 0-2. Daarmee was de wedstrijd twintig minuten voor tijd wel gelopen.

Volgende week speelt De Graafschap op zaterdag in eigen huis tegen MVV Maastricht. Bij een zege haken de Superboeren volledig aan in de strijd om promotieplek twee. Het verschil met ADO Den Haag is dan nog maar drie punten.

Lees meer over:

De Graafschap|

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Blamage De Graafschap in beker: amateurs GVVV met 4-2 te sterk

Het bekeravontuur van De Graafschap is dinsdagavond al in de eerste ronde gestrand in Veenendaal. Op...

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...