gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdedigers maken de doelpunten bij zege De Graafschap

52e7bc12d20baa8f68d38b522de46362

De Graafschap heeft zondagmiddag een noodzakelijke zege geboekt om aan te sluiten bij de top van de Keuken Kampioen Divisie. In en tegen Oss kwam het vroeg op voorsprong, maar kwam de zege moeilijk tot stand: 0-2.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
Al na vier minuten kwamen de Superboeren op voorsprong. Een hoekschop van El Kadiri werd door Willemsen in de lange hoek tegen de touwen gekopt (0-1). Daarna voetbalde De Graafschap een korte fase beter, maar verloor het de grip volledig. TOP Oss nam het balbezit over en begon wat speldenprikjes te creëeren, zonder het doelman Wieggers echt moeilijk te maken. De grootste kans voor rust was nog voor de Achterhoekers: uit een counter schoot El Kadiri geplaatst op de lat.

Na de thee bleef het spel moeizaam van De Graafschap. Oss kwam terecht langszij, nadat Van Rooijen op de doellijn de 1-1 kon binnentikken. De Belgische scheidsrechter Van de Velde keurde het doelpunt af, nadat de bal vermoedelijk uit de handen van doelman Wieggers werd geschoten. De Graafschap werd wakker geschud en kwam na meerdere wissels - onder meer het inbrengen van Leicester-huurling Wanya Marcal - beter in het spel. Na een overtreding op Marcal raakte Schoppema de vrije trap volledig verkeerd, maar via aanvoerder Fortes kwam de bal terecht bij verdediger Hillen die de bal fraai over doelman Havekotte binnenkrulde: 0-2. Daarmee was de wedstrijd twintig minuten voor tijd wel gelopen.

Volgende week speelt De Graafschap op zaterdag in eigen huis tegen MVV Maastricht. Bij een zege haken de Superboeren volledig aan in de strijd om promotieplek twee. Het verschil met ADO Den Haag is dan nog maar drie punten.

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.