gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse handballers promoveren na 24 jaar: 'Dit is gewoon geweldig'

f2502012d3e874313ca8474bbaf48a65

Voor het eerst in 24 jaar tijd zijn de handballers van UGHV uit Ulft gepromoveerd naar de eerste divisie, het een-na-hoogste niveau van Nederland. Dat de Ulftenaren voor het kampioenschap zouden strijden in de tweede divisie hadden ze voor het seizoen niet verwacht.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Geweldig, gewoon geweldig, meer kan ik er niet over zeggen”, aldus keeper Stijn Beumer. “Onze doelstelling was middenmoot en we hebben onszelf overtroffen. Dat betekent heel veel voor alle jongens.” Daar sluit trainer én speler Casper Verheij zich bij aan: “We hadden het niet verwacht en dat we het dan bereiken zegt genoeg over het talent en ook dat we nog veel meer kunnen bereiken.”

Een week voor het einde van de competitie werd het kampioenschap veilig gesteld met een overwinning op het Amsterdamse Aristos. Na de overwinning barstte het feest los. “We hebben veel bier gedronken”, geeft Beumer aan. “De busreis was ook echt geweldig, met alle supporters die meegingen.” De handballers gingen namelijk met meer dan honderd supporters op pad naar Amsterdam om het kampioenschap mee naar Ulft te nemen. Die support is af en toe nog wel even wennen voor de handballers. “Soms is het nog een beetje onwerkelijk dat die mensen naar ons komen kijken”, laat de keeper weten. “Het is wel mooi dat ze ons komen zien handballen."

Vriendenteam met driejarenplan
Wat begon als een vriendenteam is uitgegroeid tot een geoliede machine. “We hebben een mooie visie geschreven, een driejarenplan”, zo schetst Verheij. "Waarin we eigenlijk dachten volgend jaar pas in de top drie mee te draaien.” Dat liep dus iets anders met het behaalde kampioenschap.

'één team, één taak'
De slogan van Heren 1 van UGHV is 'één team, één taak' en dat geldt niet alleen voor de spelers maar sijpelt door in de staf en op de tribunes. “We doen het met iedereen, ook alle jongens die niet zoveel spelen maar wel dag in dag uit trainen en elke keer erbij zijn, je doet het met z’n allen” vertelt Verheij vol trots. “Dat is echt de sleutel naar succes.”

Seizoen 2024-2025
Hoewel de laatste wedstrijd zaterdag verloren ging mocht het de feestpret niet drukken. Als het feesten klaar is gaat de blik langzaam op volgend seizoen als de Ulftenaren zich mogen laten zien in de eerste divisie. “Het wordt voor ons echt een krachtmeting”, geeft de trainer aan. “We moeten gaan zien wat de tegenstanders doen en wat wij er tegenover te kunnen zetten. We hopen nog een paar aanwinsten erbij te krijgen zodat we nog sterker de competitie in kunnen.”

Lees meer over:

| |

Lees ook

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.