gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse handballers promoveren na 24 jaar: 'Dit is gewoon geweldig'

f2502012d3e874313ca8474bbaf48a65

Voor het eerst in 24 jaar tijd zijn de handballers van UGHV uit Ulft gepromoveerd naar de eerste divisie, het een-na-hoogste niveau van Nederland. Dat de Ulftenaren voor het kampioenschap zouden strijden in de tweede divisie hadden ze voor het seizoen niet verwacht.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Geweldig, gewoon geweldig, meer kan ik er niet over zeggen”, aldus keeper Stijn Beumer. “Onze doelstelling was middenmoot en we hebben onszelf overtroffen. Dat betekent heel veel voor alle jongens.” Daar sluit trainer én speler Casper Verheij zich bij aan: “We hadden het niet verwacht en dat we het dan bereiken zegt genoeg over het talent en ook dat we nog veel meer kunnen bereiken.”

Een week voor het einde van de competitie werd het kampioenschap veilig gesteld met een overwinning op het Amsterdamse Aristos. Na de overwinning barstte het feest los. “We hebben veel bier gedronken”, geeft Beumer aan. “De busreis was ook echt geweldig, met alle supporters die meegingen.” De handballers gingen namelijk met meer dan honderd supporters op pad naar Amsterdam om het kampioenschap mee naar Ulft te nemen. Die support is af en toe nog wel even wennen voor de handballers. “Soms is het nog een beetje onwerkelijk dat die mensen naar ons komen kijken”, laat de keeper weten. “Het is wel mooi dat ze ons komen zien handballen."

Vriendenteam met driejarenplan
Wat begon als een vriendenteam is uitgegroeid tot een geoliede machine. “We hebben een mooie visie geschreven, een driejarenplan”, zo schetst Verheij. "Waarin we eigenlijk dachten volgend jaar pas in de top drie mee te draaien.” Dat liep dus iets anders met het behaalde kampioenschap.

'één team, één taak'
De slogan van Heren 1 van UGHV is 'één team, één taak' en dat geldt niet alleen voor de spelers maar sijpelt door in de staf en op de tribunes. “We doen het met iedereen, ook alle jongens die niet zoveel spelen maar wel dag in dag uit trainen en elke keer erbij zijn, je doet het met z’n allen” vertelt Verheij vol trots. “Dat is echt de sleutel naar succes.”

Seizoen 2024-2025
Hoewel de laatste wedstrijd zaterdag verloren ging mocht het de feestpret niet drukken. Als het feesten klaar is gaat de blik langzaam op volgend seizoen als de Ulftenaren zich mogen laten zien in de eerste divisie. “Het wordt voor ons echt een krachtmeting”, geeft de trainer aan. “We moeten gaan zien wat de tegenstanders doen en wat wij er tegenover te kunnen zetten. We hopen nog een paar aanwinsten erbij te krijgen zodat we nog sterker de competitie in kunnen.”

Lees meer over:

| |

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-22 at 07.21.43

Automobilist zwaargewond na botsing tegen boom in Zelhem

Bij een eenzijdig ongeval op de Halseweg in Zelhem is maandagochtend een automobilist zwaargewond geraakt. De bestuurder kwam door een nog onbekende oorzaak in de berm terecht en botste tegen een boom.

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

minke grob geurtsen dichtbundel

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.