“Die zag ik niet aankomen. Het is heel snel gegaan”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Met name de laatste twee maanden was hij vaste basisspeler. Die wil ik niet kwijtraken, maar daar heeft de club een ander belang bij, die begrijp ik.” De transferperiode loopt tot dinsdag 3 februari. Voor trainer Dijkhuizen worden het nog spannende dagen omdat er veel interesse is in zijn spelers.
Met name in
topscorer Bouke Boersma. “Aan de ene kant is het een compliment voor ons dat spelers in de pictures zijn gekomen. Dat is goed voor de spelers en voor de club”, schetst de oefenmeester. “Aan de andere kant maakt het ons ook kwetsbaar. Mocht je nog meer kwijtraken, dan zou dat heel vervelend zijn. Liever raak je niks meer kwijt.”
Hoe reëel die kans is vindt de trainer lastig in te schatten: “Dat is natuurlijk niet aan mij. Dat is aan de club en is een moeilijke keuze.” Naast interesse in de eerste spits, zijn de tweede en derde spits al vertrokken uit Doetinchem.
Dimitrios Theodoridis is terug naar Griekenland en Mees Rijks lijkt aan de slag te gaan in Engeland bij Bristol Rovers, zo meldt De Gelderlander.
Excelsior-scenario voor Boersma?Dijkhuizen hoopt bij Boersma op een scenario dat hij eerder doorlopen heeft met succesvolle spitsen. “Bij Excelsior hebben we het gehad met Lars Veldwijk en Thijs Dallinga. Toen hebben we ze in de winterstop niet verkocht en zijn we toen gepromoveerd via de play-offs. Ze zijn toen allebei voor de hoofdprijs weggegaan.”
‘Gelijk echt versterken’Dijkhuizen hoopt dat door het vertrek van Van der Heide financieel mogelijkheden ontstaan om zijn team op niveau te houden, ook al lijkt dat een behoorlijke uitdaging: “Dan wil je ook eigenlijk gelijk aan de bovenkant van de groep, gelijk echt versterken. We hebben het niet in de breedte nodig en we gaan zien of dat gaat lukken de komende dagen wel of niet.”
Blik op RKCNaast alle transferperikelen wordt er ook gewoon gevoetbald bij De Graafschap. Vrijdagavond komt de huidige nummer negen van de eerste divisie, RKC Waalwijk, op bezoek in de Achterhoek. “Ik denk dat we gelijkwaardig aan elkaar zijn, maar wij moeten thuis het spel gaan domineren zoals we graag willen.”
Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Bultman, Kok, Schoppema; Meerstadt, Niemeijer, Gijselhart; Simons, Boersma, De Jong.