gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Supporter voor het leven, helaas een véél te kort leven

bda50c17a09d3612dd2f4612b0696f01

De eerste keer dat ik oog in oog met hem kwam, te midden van een groepje fanatieke supporters van De Graafschap, schrok ik best wel een beetje. Hij was niet op zijn mondje gevallen en oogde met zijn lange rode haren onverschrokken. Het was in een periode dat het niet zo best ging met de Doetinchemse club en daar waren de wedstrijdverslagen in de krant ook naar. Hij bleek een bloedfanatieke, maar ook kritische supporter te zijn.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Hij schreef regelmatig een ingezonden brief naar De Gelderlander, die hij steevast afsloot met de zin: ‘Vuilnisman, kan deze zak ook mee?’ Zijn kritische mening was altijd onderbouwd en het mooie was: hij durfde er voor uit te komen, zonder aanzien des persoons. Hij kwam ook regelmatig naar het Sportcafé Lokaal van de krant en was niet te beroerd, desgevraagd, zijn mening te geven.

Bij vrijwel elke thuis- en uitwedstrijd van de Superboeren was hij aanwezig. We spraken bij alle stadions in Nederland voor de wedstrijd en erna ook. Zo werd hij ook bekend bij de supportersgroepen van de andere clubs in de ere- en eerste divisie.
Hij was een kritische volger van Fritz Korbach, maar ze konden goed door één deur.

Het beste contact had hij echter met Simon Kistemaker, in zijn ogen dé culttrainer van De Graafschap. Ze bouwdeneen hechte vriendschap op die hij luidkeels ventileerde via het scanderen van ‘Si-mon Kis-te-ma-ker’. Zo ook tijdens de theatershow Veur Altied in een uitverkocht Amphion. Hij bezocht De Kist regelmatig tijdens zijn laatste periode van ziekte. Het contact was warm en vol respect.

Hij hoorde bij De Graafschap tot de vaste kern, in zijn blauwwitte Zebrashirt was hij een twee-eenheid met de club. Een supporter voor het leven, maar helaas een véél te kort leven. Afgelopen donderdag werd Frank Seggelinck dood aangetroffen bij zijn werkgever Kaak in Terborg. Binnen het bedrijf, waar hij al 35 jaar werkte en de urenregistratie deed, is zijn overlijden hard aangekomen. Plotseling overleden, heel triest. Een groot verlies ook voor De Graafschap, want met ‘Seggel’ verliest de club de meest markante fan.

Hij oogde misschien onverschrokken, hij was eenhele aardige man, met een blauwwit hart. Het ‘Si-mon Kis-te-ma-ker’ zal misschien nog wel door de Vijverberg galmen, maar nooit meer op de manier zoals ‘Seggel’ dat kon. Zijn overlijden is ook een groot verlies voor de supporterskern van De Graafschap. Hij was bij leven al een legende en nu is dat helemaal het geval. Frank Seggelinck mocht 55 jaar worden.

Lees meer over:

Lees ook

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.

Sport_ID00

Kinderen ontdekken bijzondere sporten tijdens herfstvakantie in Doetinchem

Een salto maken, over obstakels springen of een rondje rijden op een bijzondere fiets. Tijdens de herfstvakantie hoeven kinderen in Doetinchem zich niet te vervelen. Sport-ID organiseert verschillende sportieve activiteiten waarbij plezier vooropstaat, maar waarmee kinderen ook kennis kunnen maken met sporten die ze misschien nog nooit hebben geprobeerd.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 13.17.40

Meerdere Achterhoekse websites uit voorzorg offline na beveiligingslek

Verschillende Achterhoekse gemeenten, instanties en bedrijven hebben hun websites uit voorzorg offline gehaald in verband met grote lekken in programmeertaal PHP. Het gaat om webpagina's waarop overheidsinformatie wordt gepubliceerd en vergaderingen te volgen zijn. De site van REGIO8 ligt er vanaf 14.30 uur uit.

04 Politie0

UPDATE | vermist 15-jarige meisje uit Didam in goede gezondheid aangetroffen

Het vermiste 15-jarige meisje uit Didam is in goede gezondheid aangetroffen. Het meisje vertrok maandag 19 oktober rond 16.00 uur vanuit Didam. In welke richting ze vertrok is niet duidelijk.