Ulft, Netherlands

Start en finish van Ronde van de Achterhoek dit jaar in Neede

De Ronde van de Achterhoek start en finisht dit jaar in Neede. De datum is ook al geprikt met zondag 25 augustus. De route van maximaal tweehonderd kilometer leidt de wielrenners door de hele regio, waaronder over een twintigtal gravelstroken.
Jasper Hazelaar | 8 januari 2024 16:43 | Aangepast op 8 januari 2024 16:43
“Ik vind het geweldig dat dit prachtige sportevenement kan starten en finishen in Neede”, laat wethouder Arjen van Gijssel van de gemeente Berkelland weten in reactie op de toewijzing. “Het sluit ook nog eens mooi aan op de SEN-feesten.” De Ronde van de Achterhoek is tegelijkertijd de afsluiter van de Holland Cup, een officiële koers van wielerbond UCI. Er doen ongeveer 25 wielerteams mee.

In totaal worden tijdens de koers acht gemeentes in de Achterhoek aangedaan. De Ronde van de Achterhoek begon en eindigde vorig jaar in Groenlo. Martijn Rasenberg was de winnaar bij de mannen. De editie van dit jaar wordt de zevende keer dat de Ronde van de Achterhoek wordt verreden.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Inwoners praten mee over herindeling straten in Neede: 'Hier hoor je welke problemen spelen'

Een flinke opknapbeurt: dat staat de wijk Neede Noord Oost de komende tien jaar te wachten. Om de ru...

44-jarige Needenaar krijgt 18 maanden cel voor bezit en verspreiden van kinderporno

Een 44-jarige man uit Neede is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 18 maanden,...

Automobiliste botst frontaal op boom in buitengebied van Neede

Een automobiliste is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in het buitengebied van ...

Ulftse wielrenners verruilen traditioneel de fiets voor oliebollen

Het is een traditie voor veel Achterhoekers de laatste dagen van het jaar, oliebollen bakken. Veel g...

Geen fruitbomen naast Natuurpark Kronenkamp in Neede, grond verontreinigd

Er komen geen fruitbomen naast Natuurpark Kronenkamp in Neede. De grond onder het weiland, een voor...

Een boeiende biografie van een laatbloeier, Reinier Hassink uit Neede blikt terug op wielerleven

‘De laatbloeier’. Dat is de titel van de boeiende biografie van Reinier Hassink, die een compleet ov...