gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slap De Graafschap verliest van directe concurrent Emmen

d0e563e7f110c0eee9eefe7983952917.jpg

De Graafschap heeft maandagavond een forse tik gekregen tijdens het bezoek aan FC Emmen. Tegen de directe concurrent werd het 3-0 voor de Emmenaren. Door de nederlaag zakken de Doetinchemmers naar de vijfde plek op de ranglijst.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
Al vroeg in de wedstrijd liep De Graafschap een achterstand op. In de zesde minuut wist Jalen Hawkins de 1-0 op het scorebord te zetten. Zijn inzet werd onderweg naar het doel nog van richting veranderd, waardoor doelman Joshua Smits kansloos was. Een paar minuten later verdubbelde de thuisploeg de voorsprong. Spits Franck Evina liet het net bollen in de tiende minuut. De Doetinchemmers werden in het begin van de wedstrijd compleet overlopen. Dit trok in de loop van de eerste helft bij, maar tot echt grote kansen kwamen de Superboeren niet.

Ook scheidsrechter Robin Hensgens had geen beste avond in Emmen. Een aanslag op Jesse van der Haar werd slechts met geel bestraft, en ook bij het tweede doelpunt van de thuisploeg leek de arbitrage niet scherp te zijn op buitenspel. Het niveau van de scheidsrechter en zijn assistenten was aan beide kanten van het mes dubieus.

In de tweede helft leek er een ander De Graafschap uit de kleedkamer te komen. In de eerste minuten kwamen ze een paar keer gevaarlijk naar voren, maar dit leidde niet tot een doelpunt. Aan de andere kant van het veld gebeurde dat wel. In de 47e minuut schoot Julius Kade de eindstand op het scorebord: 3-0.

De tweede helft verliep verder gezapig. Emmen vond het wel prima en hoefde niet meer zo nodig, terwijl De Graafschap daarentegen simpelweg niet leek te kunnen. Een positief puntje aan de wedstrijd was het debuut van de achttienjarige jeugdspeler Kyano Kwint.

Aanstaande zondag kunnen de mannen van Jan Vreman zich revancheren. Dan komt laagvlieger VVV-Venlo op bezoek in Doetinchem.

Lees meer over:

|

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.