gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Seuntjens helpt De Graafschap naar tweede plek met hattrick

ec87b888a2826a3b5777b062e0f6b73f

Voor de tweede keer dit seizoen heeft De Graafschap TOP Oss over de knie gelegd. Deze keer werd het een 4-0 overwinning. Omdat Helmond Sport de derby tegen FC Eindhoven met 3-4 verloor, zijn de Superboeren opgeschoven naar de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Vanaf de eerste minuut drong De Graafschap al aan. Jeffry Fortes bediende Ralf Seuntjens, maar die prikte de bal net naast. Even later mikte Tristan van Gilst ook net iets te veel naar rechts. Daarna volgden twee kansen voor de Brabanders, maar de Noorse spits Abel Stensrud had het vizier niet op scherp staan.De Graafschap bleef het spel domineren. In het eerste half uur leverde dat echter geen grote kansen op. Maar daarna ging het ineens hard en vielen er vier treffers in acht minuten tijd.

Het eerste doelpunt werd ingeleid door Levi Schoppema. Hij werd onreglementair gestuit in het Brabantse strafschopgebied. De toegekende penalty werd door Ralf Seuntjens hard via de binnenkant van de paal tot doelpunt gepromoveerd.

Twee minuten later was Seuntjens opnieuw succesvol, dit keer op aangeven van Jeffry Fortes. ‘The Seun of God’ schoot dankbaar de messcherpe voorzet van zijn aanvoerder in de touwen. Een kleine drie minuten later kon Ibrahim El Kadiri zijn favoriete kunstje laten zien: Hij brak via de linkerzijde door, trok naar binnen en schoot de bal laag langs Mike Havekotte in de verre hoek. De 4-0 viel enkele minuten voor rust, opnieuw door een benutte strafschop van Ralf Seuntjens.

In de tweede helft ging De Graafschap op de oude voet verder; het bleef het spel maken. TOP Oss kwam maar sporadisch op de helft van de Superboeren.

Mimoun Mahi, Philip Brittijn, Anis Yadir en Youssef El Jebli kregen in het tweede bedrijf wat speelminuten van Jan Vreman. Ondanks dat deze invallers hun uiterste best deden om zich in de kijker te spelen, kwam het niet tot nog meer doelpunten op De Vijverberg. De grootste kansen waren voor Mimoun Mahi en Jeffry Fortes, maar beide heren zagen hun inzet gekeerd worden door Mike Havekotte.

Deze ruime overwinning was voldoende om te klimmen naar de tweede plaats, die recht geeft op rechtstreekse promotie naar de eredivisie. Maandag staat voor de ploeg van Jan Vreman de uitwedstrijd tegen FC Emmen op het programma.

Lees ook

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.