gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruime thuisoverwinning voor De Graafschap

ca6d64d68dd169e4accbd0e8537dbeb3

De Graafschap heeft vrijdag een vroege achterstand weten om te zetten in een ruime overwinning. Op de eigen Vijverberg werd er met klinkende cijfers gewonnen van SC Telstar, 5-1.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
De Graafschap begon matig aan de wedstrijd en Telstar was ook de ploeg die de eerste wapenfeiten had. Pas na een kwartier was het Basar Önal die na een individuele actie het doel van keeper Joey Houweling onder vuur nam. De bezoekers kwamen na achttien minuten door een prachtige goal van Alex Plat op een 0-1 voorsprong. De middenvelder wist een afvallende bal met een halve omhaal achter doelman Thijs Jansen te krijgen. In de 27ste minuut bleef Joran Hardeman liggen na een hoekschop, de verdediger raakte geblesseerd en kon niet verder. Maas Willemsen kwam in het veld.

Enkele minuten later kwamen de Superboeren op gelijke hoogte door een doelpunt van Simon Colyn. De Canadees werd diep gestuurd door Önal en wist de bal over de goalie heen te wippen, 1-1. Vijf minuten later moest trainer Jan Vreman voor de tweede keer noodgedwongen wisselen toen Mimoun Mahi geblesseerd raakte, David Flakus Bosilj was zijn vervanger. Voor de rust kwam de thuisploeg op voorsprong. Een afvallende bal na een hoekschop werd ingebracht door Jeffry Fortes en Xandro Schenk kon de bal achter Houweling krijgen, 2-1.

Na de rust had De Graafschap de controle over de wedstrijd, maar wisten ze niet veel te creëren. Met in het achter hoofd de laatste thuiswedstrijden was het wachten op de bevrijdende 3-1. Deze kwam pas aan het einde van de wedstrijd. In de 85ste minuut wist Donny Warmerdam na een goede individuele actie van David Flakus Bosilj de bal tegen de touwen te schieten.

In de blessuretijd bleven de Superboeren de druk opvoeren op de IJmuidenaren, wat resulteerde in een tweede doelpunt van Xandro Schenk. De verdediger kopte de bal na een doortikker van Devin Haen in het net en wist zijn zesde doelpunt op zijn naam te schrijven. Een opmerkelijk cijfer zou je het wel kunnen noemen voor een centrale verdediger.

Ondanks dat de wedstrijd met een 4-1 voorsprong wel gespeeld leek, lieten de mannen van Jan Vreman het er niet bij zitten en bleven op de zijde van Telstar voetballen. Schoppema stuurde invaller Tristan van Gilst langs de linie en die trapte de bal vervolgens richting de goal van Telstar en die belandde strak in de bovenhoek. 5-1 eindstand.

Door de overwinning lijken de Superboeren de nacompetitie niet meer te kunnen missen. Vrijdag gaan de Doetinchemmers in Kerkrade op bezoek bij Roda JC.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-10-13 132122

CBR lijkt na lange zoektocht nieuwe examenlocatie in Doetinchem te hebben gevonden

Na ruim vier jaar zoeken lijkt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) een nieuwe examenlocatie te hebben gevonden in Doetinchem. De organisatie wil verhuizen naar een voormalig metaalbedrijf aan de Oude Terborgseweg. Op die nieuwe locatie wil het CBR meer dan tienduizend examens gaan afnemen per jaar. Een dreigend vertrek van het CBR uit de Achterhoek lijkt hiermee voorlopig afgewend.

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."