Ulft, Netherlands

Rasenberg wint zesde editie van Ronde van de Achterhoek

De Ronde van de Achterhoek is zondag gewonnen door wielrenner Martijn Rasenberg van de semiprofessionele Nederlandse wielerploeg ABLOC CT. De tweehonderd kilometer lange wielerwedstrijd, met zowel start als finish in Groenlo, leidde de wielrenners door alle acht gemeenten in de regio.
Redactie REGIO8 | 28 augustus 2023 14:58 | Aangepast op 28 augustus 2023 14:58
"Dit is niet normaal. In China was ik er al een paar keer dichtbij, maar om deze overwinning te pakken in zo een mooie koers met gravel is een onbeschrijflijk gevoel", reageert Rasenberg tegenover Omroep Gelderland. "Ik voelde me de sterkste van de kopgroep, en toen ik weg was kon ik blijven rijden en hield ik mijn voorsprong vol." Zo'n 25 internationale ploegen stonden dit jaar aan de start van de zesde editie van de koers. De Ronde van de Achterhoek is de afsluiting van de Holland Cup en wordt gekenmerkt door de twintig kilometer aan gravelstroken. De wielrenners reden onder meer over racecircuit de Varsselring bij Hengelo en over de Peeskesbult bij Beek.

ABLOC CT noemt de koers een van de zwaarste van het jaar: "Met het nodige noodweer onderweg werd deze editie een nog grotere slijtageslag." De vijf koplopers wisten zich ondanks de natte omstandigheden al snel los te maken en behaalden zo een voorsprong. "Die voorsprong verdween richting de finale als sneeuw voor de zon", schrijft ABLOC CT. Rasenberg bleef in de aanval, wist het peloton voor te blijven en behaalde zo de eerste klassieke zege in zijn carrière. Vorig jaar werd de ronde, na een massasprint in Aalten, gewonnen door Coen Vermeltfoort.

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

Opbouw Zwarte Cross in volle gang, ook dit jaar weer vernieuwingen

Nick Hermsen | Caitlin Sturris | 9 jul 2025 10:07

Lees ook

De Graafschap boekt tegen Olympic Charleroi eenvoudig derde oefenzege

De Graafschap heeft zaterdagmiddag op een goed gevuld Sportpark Zuid in Aalten een overtuigende 2-0 ...

Dinxperlo opent zijn groene huiskamer, Duitsland volgt voorbeeld

Wat begon als een kaal parkeerplein, is nu het hart van een klimaatvriendelijk centrum. Het vernieuw...

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Weerboer Gerrit voorspelt 'echt Hollands zomerweer' in het weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Omwonenden voorkomen grote brand bij bedrijf in Ruurlo

Bij een bedrijf aan de Spoorstraat in Ruurlo is de brandweer ter plaatse gekomen vanwege een brandme...

Medewerkster raakt bekneld in buizenpostsysteem stadhuis Doetinchem

Het stadhuis aan de Raadhuisstraat in Doetinchem is donderdagavond gedeeltelijk ontruimd na een inci...