gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rasenberg wint zesde editie van Ronde van de Achterhoek

07c952823fb10a11f6e6bbcf4ee98dc9.jpg

De Ronde van de Achterhoek is zondag gewonnen door wielrenner Martijn Rasenberg van de semiprofessionele Nederlandse wielerploeg ABLOC CT. De tweehonderd kilometer lange wielerwedstrijd, met zowel start als finish in Groenlo, leidde de wielrenners door alle acht gemeenten in de regio.

Redactie REGIO8 |
"Dit is niet normaal. In China was ik er al een paar keer dichtbij, maar om deze overwinning te pakken in zo een mooie koers met gravel is een onbeschrijflijk gevoel", reageert Rasenberg tegenover Omroep Gelderland. "Ik voelde me de sterkste van de kopgroep, en toen ik weg was kon ik blijven rijden en hield ik mijn voorsprong vol." Zo'n 25 internationale ploegen stonden dit jaar aan de start van de zesde editie van de koers. De Ronde van de Achterhoek is de afsluiting van de Holland Cup en wordt gekenmerkt door de twintig kilometer aan gravelstroken. De wielrenners reden onder meer over racecircuit de Varsselring bij Hengelo en over de Peeskesbult bij Beek.

ABLOC CT noemt de koers een van de zwaarste van het jaar: "Met het nodige noodweer onderweg werd deze editie een nog grotere slijtageslag." De vijf koplopers wisten zich ondanks de natte omstandigheden al snel los te maken en behaalden zo een voorsprong. "Die voorsprong verdween richting de finale als sneeuw voor de zon", schrijft ABLOC CT. Rasenberg bleef in de aanval, wist het peloton voor te blijven en behaalde zo de eerste klassieke zege in zijn carrière. Vorig jaar werd de ronde, na een massasprint in Aalten, gewonnen door Coen Vermeltfoort.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.