Ulft, Netherlands

Rasenberg wint zesde editie van Ronde van de Achterhoek

De Ronde van de Achterhoek is zondag gewonnen door wielrenner Martijn Rasenberg van de semiprofessionele Nederlandse wielerploeg ABLOC CT. De tweehonderd kilometer lange wielerwedstrijd, met zowel start als finish in Groenlo, leidde de wielrenners door alle acht gemeenten in de regio.
Redactie REGIO8 | 28 augustus 2023 14:58 | Aangepast op 28 augustus 2023 14:58
"Dit is niet normaal. In China was ik er al een paar keer dichtbij, maar om deze overwinning te pakken in zo een mooie koers met gravel is een onbeschrijflijk gevoel", reageert Rasenberg tegenover Omroep Gelderland. "Ik voelde me de sterkste van de kopgroep, en toen ik weg was kon ik blijven rijden en hield ik mijn voorsprong vol." Zo'n 25 internationale ploegen stonden dit jaar aan de start van de zesde editie van de koers. De Ronde van de Achterhoek is de afsluiting van de Holland Cup en wordt gekenmerkt door de twintig kilometer aan gravelstroken. De wielrenners reden onder meer over racecircuit de Varsselring bij Hengelo en over de Peeskesbult bij Beek.

ABLOC CT noemt de koers een van de zwaarste van het jaar: "Met het nodige noodweer onderweg werd deze editie een nog grotere slijtageslag." De vijf koplopers wisten zich ondanks de natte omstandigheden al snel los te maken en behaalden zo een voorsprong. "Die voorsprong verdween richting de finale als sneeuw voor de zon", schrijft ABLOC CT. Rasenberg bleef in de aanval, wist het peloton voor te blijven en behaalde zo de eerste klassieke zege in zijn carrière. Vorig jaar werd de ronde, na een massasprint in Aalten, gewonnen door Coen Vermeltfoort.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...