gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Promotie ver weg voor De Graafschap na thuisverlies tegen ADO

391185a3e7d0a6b22a8f37b769acc3b0.jpg

Promotie naar de eredivisie lijkt ver weg voor De Graafschap. ADO Den Haag was dinsdagavond op een sfeervolle Vijverberg een stuk sterker dan de tegenvallende thuisploeg en won met 2-3.

Bart Sollman | Michiel Fukking |  | Aangepast op
In het witgekleurde stadion, alle supporters kregen voor aanvang een shirtje, waren de eerste momenten voor de bezoekers. Doelman Thijs Jansen voorkwam maar net een eigen goal, een schot uit de daaropvolgende corner werd geblokt. De Graafschap kwam na een klein kwartier op voorsprong via Alexander Büttner, die van buiten de zestien uithaalde. Dik tien minuten later kopte Amir Absalem de gelijkmaker binnen. De ploeg van trainer Darije Kalezic drong aan, maar grote kansen waren niet aan Henk Veerman, Alex Schalk en Jari Vlak besteed.

ADO was ook na rust sterker. Nadat de wedstrijd ruim een kwartier stil werd gelegd vanwege een onwelwording bij een supporter volgde het doelpunt. Daryl van Mieghem profiteerde van een fout van Joran Hardeman en tikte de 1-2 binnen. Schalk was in de 66e minuut het eindstation van een fraaie aanval: 1-3. Trainer Jan Vreman probeerde met de nodige wissels in te grijpen, maar kansen kwamen er nauwelijks. In de absolute slotfase zorgde Jeffry Fortes met een benutte penalty voor een stuk betere uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

De return wordt zaterdagavond in Den Haag gespeeld. Daarna wacht voor de winnaar van het tweeluik een ontmoeting met de nummer zestien uit de eredivisie in de halve finale van de play-offs, op dit moment is dat Excelsior.

Lees ook

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 10.42.39.jpeg

Gewonden bij botsing tussen auto's net over de grens bij Eibergen

Twee automobilisten zijn woensdagochtend net over de grens bij Eibergen tegen elkaar gebotst. Beide bestuurders raakten gewond en zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.