gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Promotie ver weg voor De Graafschap na thuisverlies tegen ADO

391185a3e7d0a6b22a8f37b769acc3b0

Promotie naar de eredivisie lijkt ver weg voor De Graafschap. ADO Den Haag was dinsdagavond op een sfeervolle Vijverberg een stuk sterker dan de tegenvallende thuisploeg en won met 2-3.

Bart Sollman | Michiel Fukking |  | Aangepast op
In het witgekleurde stadion, alle supporters kregen voor aanvang een shirtje, waren de eerste momenten voor de bezoekers. Doelman Thijs Jansen voorkwam maar net een eigen goal, een schot uit de daaropvolgende corner werd geblokt. De Graafschap kwam na een klein kwartier op voorsprong via Alexander Büttner, die van buiten de zestien uithaalde. Dik tien minuten later kopte Amir Absalem de gelijkmaker binnen. De ploeg van trainer Darije Kalezic drong aan, maar grote kansen waren niet aan Henk Veerman, Alex Schalk en Jari Vlak besteed.

ADO was ook na rust sterker. Nadat de wedstrijd ruim een kwartier stil werd gelegd vanwege een onwelwording bij een supporter volgde het doelpunt. Daryl van Mieghem profiteerde van een fout van Joran Hardeman en tikte de 1-2 binnen. Schalk was in de 66e minuut het eindstation van een fraaie aanval: 1-3. Trainer Jan Vreman probeerde met de nodige wissels in te grijpen, maar kansen kwamen er nauwelijks. In de absolute slotfase zorgde Jeffry Fortes met een benutte penalty voor een stuk betere uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

De return wordt zaterdagavond in Den Haag gespeeld. Daarna wacht voor de winnaar van het tweeluik een ontmoeting met de nummer zestien uit de eredivisie in de halve finale van de play-offs, op dit moment is dat Excelsior.

Lees ook

Zeppelin

Zeppelin van 75 meter lang boven deel van de Achterhoek

Een zeppelin van maar liefst 75 meter lang vloog zondag over een deel van de Achterhoek. Het bijzondere luchtschip vloog vanwege onderzoek over de regio. De zeppelin was vooral goed te zien in een deel van de gemeenten Bronckhorst en Montferland.

Rechtbank0

Veroordeelde OM-teamleider met kinderporno was schooldirecteur in Achterhoek

De Doetinchemse teamleider van het Openbaar Ministerie die twee jaar cel kreeg voor het bezit en verspreiden van kinderporno, werkte eerder jarenlang in het basisonderwijs. Dat blijkt uit onderzoek van De Gelderlander.

112gaanderne

Brand op hangplek in Gaanderen: deel van bosje verwoest

De brandweer heeft zondagmiddag een beginnende brand in een bosje in Gaanderen weten te blussen. Ondanks het snelle handelen van de hulpdiensten werd een deel van de bosschage verwoest.

HELGRA

Matig De Graafschap speelt gelijk in seizoensopener tegen Helmond Sport

De Graafschap is in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Helmond Sport in een zeer matige wedstrijd. Fedde De Jong was trefzeker voor de Doetinchemmers.

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.