gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Promotie ver weg voor De Graafschap na thuisverlies tegen ADO

391185a3e7d0a6b22a8f37b769acc3b0

Promotie naar de eredivisie lijkt ver weg voor De Graafschap. ADO Den Haag was dinsdagavond op een sfeervolle Vijverberg een stuk sterker dan de tegenvallende thuisploeg en won met 2-3.

Bart Sollman | Michiel Fukking |  | Aangepast op
In het witgekleurde stadion, alle supporters kregen voor aanvang een shirtje, waren de eerste momenten voor de bezoekers. Doelman Thijs Jansen voorkwam maar net een eigen goal, een schot uit de daaropvolgende corner werd geblokt. De Graafschap kwam na een klein kwartier op voorsprong via Alexander Büttner, die van buiten de zestien uithaalde. Dik tien minuten later kopte Amir Absalem de gelijkmaker binnen. De ploeg van trainer Darije Kalezic drong aan, maar grote kansen waren niet aan Henk Veerman, Alex Schalk en Jari Vlak besteed.

ADO was ook na rust sterker. Nadat de wedstrijd ruim een kwartier stil werd gelegd vanwege een onwelwording bij een supporter volgde het doelpunt. Daryl van Mieghem profiteerde van een fout van Joran Hardeman en tikte de 1-2 binnen. Schalk was in de 66e minuut het eindstation van een fraaie aanval: 1-3. Trainer Jan Vreman probeerde met de nodige wissels in te grijpen, maar kansen kwamen er nauwelijks. In de absolute slotfase zorgde Jeffry Fortes met een benutte penalty voor een stuk betere uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

De return wordt zaterdagavond in Den Haag gespeeld. Daarna wacht voor de winnaar van het tweeluik een ontmoeting met de nummer zestien uit de eredivisie in de halve finale van de play-offs, op dit moment is dat Excelsior.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.