gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Poldervaart wordt trainer De Graafschap

7e822257c25a10a16020ab0a276b9d6a

Adrie Poldervaart wordt komend seizoen de nieuwe trainer van De Graafschap. De huidige assistent van FC Groningen tekent een contract voor twee seizoenen in Doetinchem.

Jasper Hazelaar |
"Ik ben enorm trots, dankbaar en blij dat ik bij zo’n grote club trainer mag worden", aldus Poldervaart. De 51-jarige Poldervaart was in de zomer van 2021 ook al topkandidaat om trainer te worden van De Graafschap als opvolger van de ontslagen Mike Snoei. Toen kwam de Doetinchemse voetbalclub er niet uit met zijn huidige werkgever. FC Groningen verlangde een te hoge afkoopsom van De Graafschap. Het contract van Poldervaart in Groningen loopt nu af, waardoor hij zonder betaling de overstap naar de Achterhoek kan maken. "Na een jaar is het er dan toch van gekomen", laat de nieuwe hoofdtrainer weten. "Ik word onderdeel van de historie van De Graafschap. Kijk er naar uit om met de enorme supportersschare en iedereen eromheen, met elkaar iets moois neer te gaan zetten en de sfeer als trainer op De Vijverberg te proeven."

De Doetinchemse voetbalclub zocht naar een nieuwe trainer sinds het ontslag van Reinier Robbemond in maart. Jan Vreman werd aangesteld om als interim-trainer het seizoen af te maken. Onder zijn leiding komt De Graafschap uit in de play-offs. "We zijn ervan overtuigd dat Adrie binnen de mens- en voetbalvisie van De Graafschap past”, laat technisch manager Peter Bijvelds weten over Poldervaart. "We hebben nadrukkelijk gesproken over hetgeen we graag willen en wij denken dat Adrie hierin een hele goede hoofdrol kan spelen."

Amateurtrainer
Voor zijn periode in Groningen was Poldervaart hoofdtrainer bij eerstedivisionist Excelsior. Dat was zijn eerste club in het betaald voetbal, nadat hij eerder onder meer voor de amateurclubs VV Zwaluwen en BVV Barendrecht had gewerkt. In 2015 werd hij als trainer van Zwaluwen uitgeroepen tot beste trainer in het amateurvoetbal.

Foto: REGIO8

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.