gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Passieve houding niet in belang De Graafschap én Powel zelf

f16a0d9ce4d8607cf9e3202a76c0067f

ANALYSE / De Graafschap rent dit seizoen als een hondje achter de promotieworst aan. Elke keer als er gehapt kan worden gaat het echter mis en moet de achtervolging opnieuw worden ingezet.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Het gat naar koploper Volendam is opgelopen naar acht punten en naar nummer twee Excelsior zeven punten. De tweede plek op de ranglijst is ook een directe promotieplaats. Vooralsnog lijkt deelname aan de nacompetitie het hoogst haalbare voor De Graafschap, dat als nummer vijf de winterstop is ingegaan.

Gezien de wisselvalligheid staan de Superboeren op de plek die ze toekomt. Of ze nu wel of niet te laag staan, de ranglijst liegt niet. Desondanks overheerst de teleurstelling, want als er ooit een kans op promotie zou zijn gezien de sterkte van de concurrentie, dan zou het dit seizoen zijn. Sterke wedstrijden worden echter afgewisseld met teleurstellende duels.

Cliché
Wat niet meewerkt is de interne machtsstrijd op De Vijverberg, al is dat vooral een cliché. Maken voetballers, die zich in de regel vooral opwinden om de eigen basisplaats en mogelijkheden om zich financieel te verbeteren, zich druk om de strijd op bestuurlijk vlak? De spelers voetballen vooral. Zouden ze weten dat Theo Hek de voorzitter is van de raad van commissarissen, om maar iets te noemen?

Op sportief vlak zijn de touwtjes in handen van (tijdelijk) technisch manager Berry Powel en de grote vraag is in hoeverre hij zich laat gelden tot februari, als zijn termijn alweer afloopt! De voormalige spits van De Graafschap is populair bij de achterban van de club; niet alleen door zijn doelpunten in het verleden, maar vooral ook door zijn neus voor goede spelers tijdens de laatste transferperiode. De voormalig scout geeft zijn visitekaartje af door in hele korte tijd een selectie neer te zetten, die kan meedoen om promotie naar de eredivisie.

Keuterboertjes
Inmiddels zijn de Superboeren keuterboertjes in de eerste divisie. De euforie over eventuele promotie is inmiddels volledig lamgeslagen. Na de kansloze nederlaag thuis tegen Cambuur volgde een kansloze nederlaag (2-1) vlak voor tijd in en tegen Volendam.

De grote vraag is nu hoe Powel tegen de slechte serie van de laatste weken aankijkt, met uitzondering van de bekerzege op de amateurs van Sparta Nijkerk. Grijpt hij de (korte) winterstop aan om zijn gezag te laten gelden? Zo ja, dan zal hij de resultaten en het spel tegen het licht houden. In hoeverre rekent Powel trainer Jan Vreman de wisselvallige resultaten aan? Of ziet hij in de trouwe clubman de juiste trainer die De Graafschap naar de eredivisie kan brengen? Powel heeft zich tijdens de podcast De Stem van de Vijverberg laten ontvallen dat ‘het om kwaliteit moet gaan en niet om namen.’

Ervaringsdeskundige
Wat spreekt voor de nuchtere Vreman is dat hij een ervaringsdeskundige is; het is een tijdje geleden, maar hij heeft als trainer De Graafschap in 2015 via de nacompetitie naar de eredivisie gebracht. En dan is er nog een factor van belang: de snelle hervatting van de competitie. Op 10 januari wacht alweer de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag op De Vijverberg.

Desondanks moet niet worden uitgesloten dat Powel ingrijpt. Maar dat kan óók versterking van de selectie zijn. Als het moet staan er bij De Graafschap altijd wel mensen op die financieel ‘iets willen doen’, zo weet Powel.

De technisch manager wil met De Graafschap naar de eredivisie en het lijkt onwaarschijnlijk dat hij niet zijn stempel wil drukken; een passieve houding is niet in het belang van De Graafschap én niet van hemzelf. Mocht zijn (tijdelijke) contract niet worden verlengd, dan wil Powel graag elders in een vergelijkbare functie aan de slag.

Lees meer over:

Lees ook

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.