gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Palmeiras trotse winnaar van zonovergoten Terborg Toernooi

738526a7da68437a5007644a3a2d09ee.jpg

Het Terborg Toernooi voor Onder 19-jeugdteams is zondag gewonnen door Palmeiras. De Brazilianen wonnen op het zonovergoten sportpark De Paasberg in de finale met 2-0 van PSV en mochten daarom na drie dagen voetballen de beker omhoog tillen.

Jasper Hazelaar | Michiel Eberwijn |
“Het is fantastisch om de trofee omhoog te houden”, zegt de zeventienjarige aanvaller Arthur van de Braziliaanse winnaar. “Deze herinnering houden we voor altijd bij ons. Het is mooi dat ons harde werk hier wordt beloond.” Ook voor Irakli Yegoian van het combinatieteam FC Twente/Heracles Almelo was het een mooi weekend. Nadat hij vrijdag zijn eerste profcontact bij de Enschedese club tekende, werd hij op zondag verkozen tot beste speler. “We waren dit toernooi echt een team en dat hebben we laten zien met de derde plek”, aldus Yegoian, die genoot van de wedstrijden in Terborg. “Als je de kans krijgt om tegen Brazilianen en Denen te mogen voetballen, dat is ander voetbal. Het is alleen maar leren en ervaring opdoen.”

Verspreid over het weekend kwamen ongeveer 7.500 bezoekers op het toernooi af. Ook vonden de nodige scouts en anderen bekenden uit de voetballerij de weg naar Sportpark de Paasberg. “Het toernooi heeft uit een verleden natuurlijk al een goede naam”, zegt Ernest Faber, hoofd jeugdopleiding bij verliezend finalist PSV. “Je ziet ook veel talent uit verschillende lichtingen, dat is mooi om te zien.” Voor de Braziliaanse Arthur was het een extra motivatie om zich te laten zien aan scouts: “Dit toernooi is een goede kans om ons voetbal aan de wereld te laten zien.”

Engelse club
Met Fluminense en het jeugdtteam van Ghana waren er wat late annuleringen in aanloop naar het toernooi. De organisatie van het toernooi is echter alweer ambitieus voor volgend jaar. Na onder meer Tottenham Hotspur en Manchester United hoopt Peter Berendhaus weer een Engelse deelnemer te lokken. “En misschien ook wel een Duitse club, dat betekent dat we minder Nederlandse deelnemers hebben”, zegt de toernooidirecteur, die wel onder de indruk was van onder meer PSV en SC Heerenveen. “Maar dit jaar was Palmeiras wel echt de terechte winnaar.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.