gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ongewijzigd De Graafschap moet beter tegen TOP Oss, Mahi klopt op de deur

5d3ef035ec0368b080c919370459dd51

Met het nodige fortuin hield De Graafschap drie punten over aan het thuisduel met FC Den Bosch, maar tegen TOP Oss wil de ploeg van trainer Jan Vreman verbetering laten zien. Met dezelfde elf namen is de opdracht duidelijk, winnen om een beetje hoop te houden op de directie promotieplekken.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De verwachtingen zijn gewoon hoog bij iedereen”, zegt Vreman in aanloop naar het duel met de nummer negentien van de ranglijst. Net als hekkensluiter FC Den Bosch is het een laagvlieger, maar de trainer rekent zich zeker na de moeizame wedstrijd van vorige week niet rijk: “Is dat dan een prettige tegenstander? Ik denk dat het de lastigsten zijn.” Want vrijdag liep De Graafschap zich lange tijd stuk. “Tegen Den Bosch was het denk ik een uitzondering, het wordt wel beter”, verwacht vleugenaanvaller Tristan van Gilst. “We hebben een goede ploeg en willen bovenin meedoen, dan moeten we ook willen winnen.”

Het wisselvallige De Graafschap heeft de nacompetitieplek stevig in handen, maar het gat met een directe promotieplek is alweer opgelopen tot zeven punten. “Wij zien het niet alsof het klaar is”, benadrukt Van Gilst. “Wij gaan nog steeds vol voor de tweede plek. Ik zie het niet alsof we in niemandsland zitten.” Vreman: “Als je kijkt naar beneden is het gat zeven punten, en naar boven is het gat zeven punten. Laten we dan maar lekker naar boven kijken en kijken of we de aansluiting kunnen krijgen.”

Optie voor Van Gilst
Van Gilst start bij afwezigheid van Önal weer in de basis, op zijn geliefde linkerkant. De vleugelaanvaller heeft een aflopend contract, maar De Graafschap heeft wel een optie om een jaar langer door te gaan. “Ik ben tevreden hier, dus ik hoop dat ik nog een jaartje mag blijven”, zegt de 21-jarige aanvaller, die afgelopen zomer overkwam van PEC Zwolle. “Ik krijg van Peter Bijvelds wel het gevoel dat ze tevreden met me zijn.”

Mahi op weg naar basis?
Vreman houdt vast aan dezelfde opstelling, wat betekent dat Mimoun Mahi ondanks zijn sterke invalbeurt op de bank zit: “Tegen Den Bosch wint hij misschien wel de wedstrijd voor je, dus het is veel waard om zo’n jongen te hebben.” Of Vreman hem niet wil belonen met een basisplek? “Je kan ook zeggen dat we hem belonen door te invallen. Het belangrijkste is het teamresultaat, en daar is hij een belangrijk onderdeel in.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Schenk, Hardeman, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Colyn; G. Büttner, Seuntjens, Van Gilst.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-10 at 22.11.36

Brand in park in Gaanderen mogelijk aangestoken: politie start onderzoek

Bij park De Doorbraak in Gaanderen is maandagavond brand uitgebroken in de berm, ter hoogte van de speeltuin. Daarbij is ongeveer honderd vierkante meter aan natuur verloren gegaan. De politie is een onderzoek gestart.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

WhatsApp Image 2026-08-10 at 14.17.39

Vrouw raakt gewond bij botsing tussen auto's bij Halle

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de Zelhemseweg bij Halle is maandagmiddag een vrouw gewond geraakt. Het slachtoffer probeerde nog uit te wijken, maar dit lukte niet op tijd.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.

Rijnbrug Emmerich

Twee Nederlanders zwaargewond bij ongeval met vier auto's in Emmerich

Bij een verkeersongeval op de B220 bij Emmerich zijn vrijdagmiddag twee Nederlanders zwaargewond geraakt. Rond 15.40 uur botsten vier auto's op elkaar in de richting van de Rijnbrug. Dat maakt de Duitse politie maandag bekend.

515a5087-cfc0-324b-9537-bbcda27dd019

Record gesneuveld: sinds 1947 niet zo weinig water door de Rijn

Niet eerder stroomde er bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, zo weinig water door de Rijn als nu. De gemiddelde waterafvoer in het afgelopen etmaal was 614 kubieke meter per seconde. Sinds het begin van de metingen was het niet zo laag en naar verwachting is het einde nog niet in zicht. Het is al tijden droog en daar komt in de komende dagen geen verandering in.