gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ongewijzigd De Graafschap moet beter tegen TOP Oss, Mahi klopt op de deur

5d3ef035ec0368b080c919370459dd51.jpg

Met het nodige fortuin hield De Graafschap drie punten over aan het thuisduel met FC Den Bosch, maar tegen TOP Oss wil de ploeg van trainer Jan Vreman verbetering laten zien. Met dezelfde elf namen is de opdracht duidelijk, winnen om een beetje hoop te houden op de directie promotieplekken.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De verwachtingen zijn gewoon hoog bij iedereen”, zegt Vreman in aanloop naar het duel met de nummer negentien van de ranglijst. Net als hekkensluiter FC Den Bosch is het een laagvlieger, maar de trainer rekent zich zeker na de moeizame wedstrijd van vorige week niet rijk: “Is dat dan een prettige tegenstander? Ik denk dat het de lastigsten zijn.” Want vrijdag liep De Graafschap zich lange tijd stuk. “Tegen Den Bosch was het denk ik een uitzondering, het wordt wel beter”, verwacht vleugenaanvaller Tristan van Gilst. “We hebben een goede ploeg en willen bovenin meedoen, dan moeten we ook willen winnen.”

Het wisselvallige De Graafschap heeft de nacompetitieplek stevig in handen, maar het gat met een directe promotieplek is alweer opgelopen tot zeven punten. “Wij zien het niet alsof het klaar is”, benadrukt Van Gilst. “Wij gaan nog steeds vol voor de tweede plek. Ik zie het niet alsof we in niemandsland zitten.” Vreman: “Als je kijkt naar beneden is het gat zeven punten, en naar boven is het gat zeven punten. Laten we dan maar lekker naar boven kijken en kijken of we de aansluiting kunnen krijgen.”

Optie voor Van Gilst
Van Gilst start bij afwezigheid van Önal weer in de basis, op zijn geliefde linkerkant. De vleugelaanvaller heeft een aflopend contract, maar De Graafschap heeft wel een optie om een jaar langer door te gaan. “Ik ben tevreden hier, dus ik hoop dat ik nog een jaartje mag blijven”, zegt de 21-jarige aanvaller, die afgelopen zomer overkwam van PEC Zwolle. “Ik krijg van Peter Bijvelds wel het gevoel dat ze tevreden met me zijn.”

Mahi op weg naar basis?
Vreman houdt vast aan dezelfde opstelling, wat betekent dat Mimoun Mahi ondanks zijn sterke invalbeurt op de bank zit: “Tegen Den Bosch wint hij misschien wel de wedstrijd voor je, dus het is veel waard om zo’n jongen te hebben.” Of Vreman hem niet wil belonen met een basisplek? “Je kan ook zeggen dat we hem belonen door te invallen. Het belangrijkste is het teamresultaat, en daar is hij een belangrijk onderdeel in.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Schenk, Hardeman, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Colyn; G. Büttner, Seuntjens, Van Gilst.

Lees meer over:

|

Lees ook

haverkort10.png

Informateur Haverkort blijft na afhaken CDA bij raadsprogramma met vijf partijen

Informateur Erik Haverkort zet in Berkelland in op een raadsprogramma met vijf partijen. Het opstappen van het CDA aan de onderhandelingstafel vormt voor hem geen beletsel.

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan. De man is later weer vrijgelaten.

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De Superboerinnen wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.