gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ongewijzigd De Graafschap moet beter tegen TOP Oss, Mahi klopt op de deur

5d3ef035ec0368b080c919370459dd51

Met het nodige fortuin hield De Graafschap drie punten over aan het thuisduel met FC Den Bosch, maar tegen TOP Oss wil de ploeg van trainer Jan Vreman verbetering laten zien. Met dezelfde elf namen is de opdracht duidelijk, winnen om een beetje hoop te houden op de directie promotieplekken.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De verwachtingen zijn gewoon hoog bij iedereen”, zegt Vreman in aanloop naar het duel met de nummer negentien van de ranglijst. Net als hekkensluiter FC Den Bosch is het een laagvlieger, maar de trainer rekent zich zeker na de moeizame wedstrijd van vorige week niet rijk: “Is dat dan een prettige tegenstander? Ik denk dat het de lastigsten zijn.” Want vrijdag liep De Graafschap zich lange tijd stuk. “Tegen Den Bosch was het denk ik een uitzondering, het wordt wel beter”, verwacht vleugenaanvaller Tristan van Gilst. “We hebben een goede ploeg en willen bovenin meedoen, dan moeten we ook willen winnen.”

Het wisselvallige De Graafschap heeft de nacompetitieplek stevig in handen, maar het gat met een directe promotieplek is alweer opgelopen tot zeven punten. “Wij zien het niet alsof het klaar is”, benadrukt Van Gilst. “Wij gaan nog steeds vol voor de tweede plek. Ik zie het niet alsof we in niemandsland zitten.” Vreman: “Als je kijkt naar beneden is het gat zeven punten, en naar boven is het gat zeven punten. Laten we dan maar lekker naar boven kijken en kijken of we de aansluiting kunnen krijgen.”

Optie voor Van Gilst
Van Gilst start bij afwezigheid van Önal weer in de basis, op zijn geliefde linkerkant. De vleugelaanvaller heeft een aflopend contract, maar De Graafschap heeft wel een optie om een jaar langer door te gaan. “Ik ben tevreden hier, dus ik hoop dat ik nog een jaartje mag blijven”, zegt de 21-jarige aanvaller, die afgelopen zomer overkwam van PEC Zwolle. “Ik krijg van Peter Bijvelds wel het gevoel dat ze tevreden met me zijn.”

Mahi op weg naar basis?
Vreman houdt vast aan dezelfde opstelling, wat betekent dat Mimoun Mahi ondanks zijn sterke invalbeurt op de bank zit: “Tegen Den Bosch wint hij misschien wel de wedstrijd voor je, dus het is veel waard om zo’n jongen te hebben.” Of Vreman hem niet wil belonen met een basisplek? “Je kan ook zeggen dat we hem belonen door te invallen. Het belangrijkste is het teamresultaat, en daar is hij een belangrijk onderdeel in.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Schenk, Hardeman, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Colyn; G. Büttner, Seuntjens, Van Gilst.

Lees meer over:

|

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.