gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe directeur Bogers ambitieus: 'Ik denk dat deze club in de Eredivisie thuishoort'

ecd160667a749ab30b04cd362ebe81bf

Waar een groot gedeelte van 2024 bij De Graafschap werd overschaduwd door bestuurlijke onrust, hoopt de club in 2025 een nieuwe weg in te slaan. Marco Bogers is aangesteld als algemeen directeur en gaat leidinggeven aan een managementteam. De 50-jarige oud-directeur van VVV-Venlo staat te popelen om aan de slag te gaan in de Achterhoek en kijkt terug op een warm onthaal.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ja, dat was ontzettend leuk. Iedereen is heel loyaal aan deze prachtige club”, vertelt Bogers. “Ik denk dat hier een hele mooie uitdaging ligt, heel veel uitdagingen liggen, maar wel hele mooie. Het is een geweldig mooie club en er valt nog heel veel terrein te winnen. Daar wil ik graag mijn steentje aan bijdragen.” Volgens Bogers is die terreinwinst op een aantal cruciale punten te behalen, zoals het punt waar velen het over eens zijn binnen en rondom de club: ‘het moet weer over voetbal gaan’.

“De afgelopen tijd was natuurlijk een lastige periode voor de club en ook voor de mensen. Het moet vooral weer over de core business voetbal gaan en alles wat erbij komt kijken”, aldus Bogers. “Uiteindelijk heeft de club ook weer ambities om terug te keren naar de eredivisie. Daar moet je wel keihard voor werken en je moet zorgen voor een topsportklimaat.” Om dat voor elkaar te krijgen, moeten volgens de algemeen directeur eerst alle neuzen dezelfde kant op.

De nieuwe directeur heeft uiteraard de rumoerige periode waarin de club de afgelopen maanden verkeerde, meegekregen. Hij hoopt die periode zo snel mogelijk af te sluiten en met een schone lei te beginnen. “Ik probeer me de komende tijd daar een beeld van te vormen hoe een en ander is gelopen. Ik wil echter vooral graag vooruitkijken. Ik denk dat het ontzettend belangrijk is voor een club in het betaald voetbal om structuur, duidelijkheid en rust in je organisatie te hebben. Dus ik denk dat dat gewoon nu nodig is.”

Berry Powel
Een van de eerste dossiers die volgens Bogers snel moet worden aangepakt, is dat van technisch manager Berry Powel. “Dit zijn hele belangrijke functies binnen een club. Berry heeft laten zien, ook in de zomerperiode, dat hij in ieder geval een bepaalde visie heeft en in staat is om die goed uit te voeren. Mijn gesprekken met Berry zijn heel positief geweest. Dus ik wil wat dat betreft ook zo snel mogelijk daarin op een goede manier doorpakken.”

Veilige sfeeracties
Daarnaast wil de opvolger van Ogubai gesprekken voeren met verschillende partijen over de veiligheid in het stadion in combinatie met sfeeracties. “Ik ben ook iemand die houdt van enorm veel sfeer in en rondom het stadion. Uiteindelijk is dat waar De Graafschap om bekend staat. Dat is fantastisch”, vertelt de 50-jarige directeur.

“De andere kant van het verhaal is natuurlijk ook: je bent gebonden aan bepaalde regels. En nog belangrijker, het gaat om de veiligheid van mensen in het stadion. Ik voer natuurlijk liever gesprekken met supporters over wat er wel kan, dan wat er niet kan. Maar we moeten ook kijken naar welke regels er gelden.”‘Structureel in de Eredivisie’

'Thuis in de Eredivisie'
Bogers barst van ambitie en heeft in ieder geval één grote wens. Die wens deelt hij met de rest van de club en haar aanhang. “Ik denk dat deze club in de Eredivisie hoort. Dat zegt natuurlijk een grote groep clubs: ‘Wij horen thuis in de Eredivisie en het liefst ook structureel’. Ik denk wel dat we daar nu aan moeten gaan werken”, aldus Bogers. “Dat begint ook bij het optimaliseren van het topsportklimaat."

"Deze club heeft, denk ik, heel veel potentie en heel veel mogelijkheden. Je ziet het ook aan de trouwe, loyale achterban die hier is. Het zakelijke netwerk, dat enorm sterk is, is een groot netwerk. Dat kunnen niet alle clubs zeggen en daar gaan we graag mee aan de slag.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.