gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe 'bijbel van Kistendom’ gepresenteerd: ‘Nu is het verhaal écht af’

de3b217ec20f160d07709ea396bc3e39.jpg

In een goedgevulde supporterskantine op Stadion De Vijverberg is zondagmiddag het boek ‘De Kist, Culttrainer en Superboer’ gepresenteerd. Na een eerdere editie is het verhaal nu echt af. De speciale uitgave van het boek is mede dankzij een grote groep De Graafschap-supporters tot stand gekomen. Voor veel van hen blijft Kistemaker dé man die de club heeft gemaakt tot wat hij nu is.

Bart Sollman |
Noem de naam Simon Kistemaker op de Vijverberg en de anekdotes blijven maar komen. Soms nemen ze zelfs mythische proporties aan. Zondagmiddag passeerden ook weer een heel aantal van die verhalen de revue. De boekpresentatie werd gecombineerd met een podcastopname van ‘De Stem van De Vijverberg’ over De Kist. Met gasten als Bennie Jolink, Jan Vreman en Sjoerd Weikamp werd het publiek op zijn wenken bediend. “Het is fantastisch dat die man hier zo leeft, zelfs na zijn dood brengt hij de mensen nog samen”, aldus schrijver Youri van den Busken. De Kist, die de Doetinchemmers in 1991 naar het enige ongeslagen kampioenschap leidde, overleed in 2021.

“Er is na het verschijnen van het eerste boek nog zo veel gebeurd in het leven van Kistemaker, nu dat toegevoegd is, is het verhaal écht af. Het is nu letterlijk het verhaal van wieg tot kist.”, zegt Jan Eggink die namens de erfgoedcommissie van De Graafschap geholpen heeft het boek te realiseren. Naast een aantal bedrijven die gesponsord hebben, zijn er ook veel mensen ‘boekensteun’ geworden. Ze hebben zo het project gefinancierd. Al die mensen waren ook uitgenodigd voor de presentatie zondag.

Kistendom
De No-nonsens mentaliteit van de trainer sloeg aan op de Vijverberg waar hij van 1989 tot 1993 de oefenmeester was. “Dit verhaal mag nooit vergeten worden”, zegt Weikamp. “Ik hoop dat door dit boek het verhaal doorgegeven wordt aan volgende generaties.” Er wordt op de middag meermaals gesproken over het feit dat iedere aanwezige een aanhanger van het Kistendom is. Nadat het eerste boek onder andere is overhandigd aan Bennie Jolink, die in 2016 ook het eerste exemplaar ontving, klinkt het bekende spreekkoor door de kantine: ‘SI-MON KIS-TE-MA-KER! SI-MON KIS-TE-MA-KER!’

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.