gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe 'bijbel van Kistendom’ gepresenteerd: ‘Nu is het verhaal écht af’

de3b217ec20f160d07709ea396bc3e39

In een goedgevulde supporterskantine op Stadion De Vijverberg is zondagmiddag het boek ‘De Kist, Culttrainer en Superboer’ gepresenteerd. Na een eerdere editie is het verhaal nu echt af. De speciale uitgave van het boek is mede dankzij een grote groep De Graafschap-supporters tot stand gekomen. Voor veel van hen blijft Kistemaker dé man die de club heeft gemaakt tot wat hij nu is.

Bart Sollman |
Noem de naam Simon Kistemaker op de Vijverberg en de anekdotes blijven maar komen. Soms nemen ze zelfs mythische proporties aan. Zondagmiddag passeerden ook weer een heel aantal van die verhalen de revue. De boekpresentatie werd gecombineerd met een podcastopname van ‘De Stem van De Vijverberg’ over De Kist. Met gasten als Bennie Jolink, Jan Vreman en Sjoerd Weikamp werd het publiek op zijn wenken bediend. “Het is fantastisch dat die man hier zo leeft, zelfs na zijn dood brengt hij de mensen nog samen”, aldus schrijver Youri van den Busken. De Kist, die de Doetinchemmers in 1991 naar het enige ongeslagen kampioenschap leidde, overleed in 2021.

“Er is na het verschijnen van het eerste boek nog zo veel gebeurd in het leven van Kistemaker, nu dat toegevoegd is, is het verhaal écht af. Het is nu letterlijk het verhaal van wieg tot kist.”, zegt Jan Eggink die namens de erfgoedcommissie van De Graafschap geholpen heeft het boek te realiseren. Naast een aantal bedrijven die gesponsord hebben, zijn er ook veel mensen ‘boekensteun’ geworden. Ze hebben zo het project gefinancierd. Al die mensen waren ook uitgenodigd voor de presentatie zondag.

Kistendom
De No-nonsens mentaliteit van de trainer sloeg aan op de Vijverberg waar hij van 1989 tot 1993 de oefenmeester was. “Dit verhaal mag nooit vergeten worden”, zegt Weikamp. “Ik hoop dat door dit boek het verhaal doorgegeven wordt aan volgende generaties.” Er wordt op de middag meermaals gesproken over het feit dat iedere aanwezige een aanhanger van het Kistendom is. Nadat het eerste boek onder andere is overhandigd aan Bennie Jolink, die in 2016 ook het eerste exemplaar ontving, klinkt het bekende spreekkoor door de kantine: ‘SI-MON KIS-TE-MA-KER! SI-MON KIS-TE-MA-KER!’

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.

Jan_Vreman

Trainer Jan Vreman weg bij Cape Town City FC

Jan Vreman vertrekt bij het Zuid-Afrikaanse Cape Town City FC na het mislopen van promotie. De zestigjarige Achterhoekse trainer stond sinds vorig jaar juli onder contract in Kaapstad.

vikingzwaard10

Vikingszwaard schittert weer in Doetinchem: ‘Nu zie je pas hoe mooi het echt is’

Na maanden in een speciaal ontzoutingsbad in Heerlen te hebben gelegen, is het beroemde Vikingszwaard terug in Doetinchem. Het bijzondere archeologische vondststuk, dat eeuwenlang op de bodem van de Oude IJssel lag, werd behandeld om verdere corrosie tegen te gaan. Inmiddels is het pronkstuk weer te bewonderen in het Stadsmuseum Doetinchem en volgens museumdirecteur Isabelle Bisseling mooier dan ooit.

WhatsApp Image 2026-06-12 at 09.57.15

Ettense carnavalsvereniging keert bij eerste jubileum terug naar Etten: ‘Alles valt samen’

Waar het voor veel carnavalsverenigingen tegenwoordig trekken is om voldoende leden te krijgen en behouden, gaan ze in Etten volledig tegen die trend in. Elf jaar geleden kwam een klein groepje samen om carnaval in het dorp nieuw leven in te blazen, nu viert de Deurzetters het eerste jubileum. “We lopen optochten met een groep van meer dan tweehonderd man.”