gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Handbalster Housheer uit Ulft geplaatst voor kwartfinale Olympische Spelen

37edbc081dfcb4b7290fb23b4f5df043

Dione Housheer uit Ulft heeft zich met de Nederlandse Handbaldames geplaatst voor de kwartfinale op de Olympische Spelen. TeamNL won donderdagochtend met 31-24 van Brazilië, de Achterhoekse was vijf keer trefzeker.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Met nog een groepswedstrijd te gaan zijn Housheer en haar teamgenoten al zeker van een plek in de knock-outfase van het Olympisch toernooi. In de poulefase wisten ze van Angola, Spanje en Brazilië te winnen. Tegen gastland Frankrijk liepen de handbaldames tegen een nederlaag aan. Zaterdagochtend om 9.00 uur spelen de handbalsters hun laatste groepswedstrijd. Dan is Hongarije de tegenstander. De kwartfinales beginnen vanaf 6 augustus. Het is nog niet bekend welk land Housheer en haar teamgenoten treffen.

Housheer is bezig aan haar tweede Olympische Spelen. In 2021 kwam ze ook in actie voor TeamNL, destijds werden de Spelen gehouden in Tokio. Tijdens dat toernooi strandde de Ulftse met haar ploeg in de kwartfinale.

Lees ook

taalambassadeurs

Wethouder kijkt na belletje even verstoord op: ‘Dat is automatische intelligentie’

Het eerste belletje is dinsdagavond voor raadslid Jan Peters van het CDA in Berkelland. “Pumptrackbaan?”, herhaalt hij, en moet even nadenken: “Euh… Dat is een baan voor jeugd met fietsen en BMX’en, waar ze hun vrije tijd doorbrengen.”

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Berkelland wil opvang maximaal zeventig Oekraïners in Neede

De gemeente Berkelland wil in Neede maximaal zeventig Oekraiense ontheemden opvangen voor de duur van maximaal vijf jaar, met een optie tot verlenging. De beoogde locatie is een pand van een voormalig garagebedrijf aan de Parallelweg 90, dat door een bedrijf in camperonderdelen in gebruik is geweest.

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.