gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geblesseerde Housheer 'doet alles' om EK te halen

4665adef7378121e4915240840d56243

Handbalster Dione Housheer zit in een race tegen de klok om het EK Handbal in Noord-Macedonië nog te halen. De Ulftse kampt met een blessure aan haar duim en zet alles in het werk om in november uit te komen op het eindtoernooi.

Jasper Hazelaar |
“Het vergt heel veel energie, maar ik wil er echt voor gaan”, zegt de 23-jarige handbalster. Housheer liep de blessure twee weken geleden op in een Champions League-wedstrijd van haar Deense ploeg Odense Håndbold. Ze probeerde op dat moment een bal uit de lucht te vangen. “Maar dat ging verkeerd en toen raakte de duim uit de kom”, legt de Ulftse uit, die op dat moment moest schreeuwen van de pijn. “De duim is gelijk weer terug in de kom gezet, maar uit een MRI-scan bleek dat het peesje was losgeraakt. Dat moet nu dus herstellen. Dat was wel een domper, maar gelukkig is het maar een duim.”

Bondscoach Per Johansson maakte eerder deze week de definitieve EK-selectie bekend. Hij selecteerde veertien speelsters, waarmee hij ruimte laat voor vier andere speelsters. “Ik wil geen geblesseerde speelsters op de shortlist zetten en ze mogelijk later weer van de lijst af moeten halen”, liet Johansson daarover weten. Housheer hoopt een van die vacante plaatsen in te vullen, maar heeft geen harde deadline met de bondscoach afgesproken voor een besluit.

'Alles aan gedaan'
Op dit moment werkt Housheer in Denemarken aan haar herstel. Met bewegingsoefeningen en krachttraining hoopt ze op tijd klaar te zijn voor het eindtoernooi. Housheer wil over anderhalve week op het vliegtuig naar Nederland stappen om aan te sluiten bij Oranje. “Er zit wel een positieve lijn in, maar of ik het ga halen blijft moeilijk zeggen", zegt de Ulftse. "Ik zorg dat ik elke dag iets doe waardoor mijn duim beter wordt. Ik wil er in ieder geval alles aan gedaan hebben.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.