gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geblesseerde Housheer 'doet alles' om EK te halen

4665adef7378121e4915240840d56243.jpg

Handbalster Dione Housheer zit in een race tegen de klok om het EK Handbal in Noord-Macedonië nog te halen. De Ulftse kampt met een blessure aan haar duim en zet alles in het werk om in november uit te komen op het eindtoernooi.

Jasper Hazelaar |
“Het vergt heel veel energie, maar ik wil er echt voor gaan”, zegt de 23-jarige handbalster. Housheer liep de blessure twee weken geleden op in een Champions League-wedstrijd van haar Deense ploeg Odense Håndbold. Ze probeerde op dat moment een bal uit de lucht te vangen. “Maar dat ging verkeerd en toen raakte de duim uit de kom”, legt de Ulftse uit, die op dat moment moest schreeuwen van de pijn. “De duim is gelijk weer terug in de kom gezet, maar uit een MRI-scan bleek dat het peesje was losgeraakt. Dat moet nu dus herstellen. Dat was wel een domper, maar gelukkig is het maar een duim.”

Bondscoach Per Johansson maakte eerder deze week de definitieve EK-selectie bekend. Hij selecteerde veertien speelsters, waarmee hij ruimte laat voor vier andere speelsters. “Ik wil geen geblesseerde speelsters op de shortlist zetten en ze mogelijk later weer van de lijst af moeten halen”, liet Johansson daarover weten. Housheer hoopt een van die vacante plaatsen in te vullen, maar heeft geen harde deadline met de bondscoach afgesproken voor een besluit.

'Alles aan gedaan'
Op dit moment werkt Housheer in Denemarken aan haar herstel. Met bewegingsoefeningen en krachttraining hoopt ze op tijd klaar te zijn voor het eindtoernooi. Housheer wil over anderhalve week op het vliegtuig naar Nederland stappen om aan te sluiten bij Oranje. “Er zit wel een positieve lijn in, maar of ik het ga halen blijft moeilijk zeggen", zegt de Ulftse. "Ik zorg dat ik elke dag iets doe waardoor mijn duim beter wordt. Ik wil er in ieder geval alles aan gedaan hebben.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.