gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geblesseerde Housheer 'doet alles' om EK te halen

4665adef7378121e4915240840d56243

Handbalster Dione Housheer zit in een race tegen de klok om het EK Handbal in Noord-Macedonië nog te halen. De Ulftse kampt met een blessure aan haar duim en zet alles in het werk om in november uit te komen op het eindtoernooi.

Jasper Hazelaar |
“Het vergt heel veel energie, maar ik wil er echt voor gaan”, zegt de 23-jarige handbalster. Housheer liep de blessure twee weken geleden op in een Champions League-wedstrijd van haar Deense ploeg Odense Håndbold. Ze probeerde op dat moment een bal uit de lucht te vangen. “Maar dat ging verkeerd en toen raakte de duim uit de kom”, legt de Ulftse uit, die op dat moment moest schreeuwen van de pijn. “De duim is gelijk weer terug in de kom gezet, maar uit een MRI-scan bleek dat het peesje was losgeraakt. Dat moet nu dus herstellen. Dat was wel een domper, maar gelukkig is het maar een duim.”

Bondscoach Per Johansson maakte eerder deze week de definitieve EK-selectie bekend. Hij selecteerde veertien speelsters, waarmee hij ruimte laat voor vier andere speelsters. “Ik wil geen geblesseerde speelsters op de shortlist zetten en ze mogelijk later weer van de lijst af moeten halen”, liet Johansson daarover weten. Housheer hoopt een van die vacante plaatsen in te vullen, maar heeft geen harde deadline met de bondscoach afgesproken voor een besluit.

'Alles aan gedaan'
Op dit moment werkt Housheer in Denemarken aan haar herstel. Met bewegingsoefeningen en krachttraining hoopt ze op tijd klaar te zijn voor het eindtoernooi. Housheer wil over anderhalve week op het vliegtuig naar Nederland stappen om aan te sluiten bij Oranje. “Er zit wel een positieve lijn in, maar of ik het ga halen blijft moeilijk zeggen", zegt de Ulftse. "Ik zorg dat ik elke dag iets doe waardoor mijn duim beter wordt. Ik wil er in ieder geval alles aan gedaan hebben.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.