gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dijkhuizen hoopt tegen FC Emmen eerste officiële overwinning te behalen

3fc18a2e04f17a041690f904cab72e34

Vrijdagavond staat De Graafschap op eigen Vijverberg tegenover FC Emmen. Het wordt de derde officiële wedstrijd voor trainer Marinus Dijkhuizen, die halverwege het seizoen instapte. De vorige ontmoeting met Emmen, eerder dit seizoen, ging verloren. Dijkhuizen heeft de tegengoals gezien, toch richt hij zich vooral op zijn eigen ploeg.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik ben nu minder bezig met de tegenstander dan ik gewend ben, omdat ik vooral mijn team wil vormen en verbeteren." Dijkhuizen stapte in een uitdagende situatie binnen, met een selectie die kampt met veel blessuregevallen. "We hebben meerdere twijfelgevallen, zoals Levi (Schoppema) en Van der Heide. Rowan (Besselink) is er sowieso niet bij na een aantal tikken tegen zijn hoofd. Daar moet je voorzichtig mee zijn", aldus de trainer.

Toch is er ook goed nieuws: Jesse van der Haar is weer inzetbaar, zo valt er weer meer te kiezen in de spits. Dijkhuizen hoopt Seuntjens wat te kunnen ontlasten. "Ralf is eigenlijk gehaald om een plan B te zijn voor de laatste 20 minuten. Door omstandigheden heeft hij veel meer moeten spelen, wat soms ten koste ging van zijn belastbaarheid. Daar hebben we echt roofbouw op hem gepleegd", vertelt Dijkhuizen. "Ik heb diep respect voor wat hij nog steeds brengt aan energie en hoe hij volhoudt. Dat heb ik ook met hem besproken. Nu we meer opties hebben in de aanval, kan ik hem hopelijk wat meer ontzien."

Hoewel Dijkhuizen de vorige wedstrijd tegen Emmen kort heeft geanalyseerd, ligt zijn prioriteit op het vormen van zijn eigen team. "Ik heb veel gesprekken, individueel en in teamverband, en we werken met veel beelden om duidelijk te maken wat ik verlang. Dat vergt tijd, maar het gaat steeds beter." Over de opstelling voor vrijdag wil Dijkhuizen nog geen uitspraken doen, maar hij hint op mogelijke wijzigingen. "Het hangt af van de twijfelgevallen, maar ik heb al wat dingen in mijn hoofd en op de training uitgeprobeerd. Morgen zien we hoe het uitpakt."

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.