gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dijkhuizen hoopt tegen FC Emmen eerste officiële overwinning te behalen

3fc18a2e04f17a041690f904cab72e34.jpg

Vrijdagavond staat De Graafschap op eigen Vijverberg tegenover FC Emmen. Het wordt de derde officiële wedstrijd voor trainer Marinus Dijkhuizen, die halverwege het seizoen instapte. De vorige ontmoeting met Emmen, eerder dit seizoen, ging verloren. Dijkhuizen heeft de tegengoals gezien, toch richt hij zich vooral op zijn eigen ploeg.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik ben nu minder bezig met de tegenstander dan ik gewend ben, omdat ik vooral mijn team wil vormen en verbeteren." Dijkhuizen stapte in een uitdagende situatie binnen, met een selectie die kampt met veel blessuregevallen. "We hebben meerdere twijfelgevallen, zoals Levi (Schoppema) en Van der Heide. Rowan (Besselink) is er sowieso niet bij na een aantal tikken tegen zijn hoofd. Daar moet je voorzichtig mee zijn", aldus de trainer.

Toch is er ook goed nieuws: Jesse van der Haar is weer inzetbaar, zo valt er weer meer te kiezen in de spits. Dijkhuizen hoopt Seuntjens wat te kunnen ontlasten. "Ralf is eigenlijk gehaald om een plan B te zijn voor de laatste 20 minuten. Door omstandigheden heeft hij veel meer moeten spelen, wat soms ten koste ging van zijn belastbaarheid. Daar hebben we echt roofbouw op hem gepleegd", vertelt Dijkhuizen. "Ik heb diep respect voor wat hij nog steeds brengt aan energie en hoe hij volhoudt. Dat heb ik ook met hem besproken. Nu we meer opties hebben in de aanval, kan ik hem hopelijk wat meer ontzien."

Hoewel Dijkhuizen de vorige wedstrijd tegen Emmen kort heeft geanalyseerd, ligt zijn prioriteit op het vormen van zijn eigen team. "Ik heb veel gesprekken, individueel en in teamverband, en we werken met veel beelden om duidelijk te maken wat ik verlang. Dat vergt tijd, maar het gaat steeds beter." Over de opstelling voor vrijdag wil Dijkhuizen nog geen uitspraken doen, maar hij hint op mogelijke wijzigingen. "Het hangt af van de twijfelgevallen, maar ik heb al wat dingen in mijn hoofd en op de training uitgeprobeerd. Morgen zien we hoe het uitpakt."

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.