gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong wordt derde Achterhoeker op een WK Voetbal

79a6ef30ddf6b34fec8fe328556436de.jpg

PSV-aanvaller Luuk de Jong gaat als enige Achterhoeker met het Nederlands voetbalteam naar het WK in Qatar. De in Doetinchem opgegroeide spits maakt onderdeel uit van de 26-koppige selectie van bondscoach Louis van Gaal.

Redactie REGIO8 |
“Met deze selectie kunnen we misschien wereldkampioen worden”, was de boodschap van Van Gaal in de presentatievideo van de KNVB. “Maar dan hebben wij wel jullie steun nodig, waar ook in de wereld.” Voor de 32-jarige De Jong is het de eerste keer dat hij is opgeroepen voor een WK. Wel ging hij twee keer mee naar een EK-eindronde. In 2014 nam Van Gaal, die toen ook bondscoach was, de Doetinchemmer niet mee naar het WK in Brazilië. De Jong speelde tot nu 38 interlands voor Nederland, waarin hij acht keer scoorde.

De Jong is de derde voetballer uit de regio die meedoet aan een WK Voetbal. De in Nieuw-Dijk geboren Ernie Brandts zat in 1978 bij de selectie toen Nederland de finale haalde. Klaas-Jan Huntelaar uit Hummelo was de laatste voetballer uit de regio die aan een mondiaal eindtoernooi meedeed. De aanvaller behoorde in 2010 (Zuid-Afrika) en 2014 (Brazilië) tot de selectie.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.