gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong wordt derde Achterhoeker op een WK Voetbal

79a6ef30ddf6b34fec8fe328556436de.jpg

PSV-aanvaller Luuk de Jong gaat als enige Achterhoeker met het Nederlands voetbalteam naar het WK in Qatar. De in Doetinchem opgegroeide spits maakt onderdeel uit van de 26-koppige selectie van bondscoach Louis van Gaal.

Redactie REGIO8 |
“Met deze selectie kunnen we misschien wereldkampioen worden”, was de boodschap van Van Gaal in de presentatievideo van de KNVB. “Maar dan hebben wij wel jullie steun nodig, waar ook in de wereld.” Voor de 32-jarige De Jong is het de eerste keer dat hij is opgeroepen voor een WK. Wel ging hij twee keer mee naar een EK-eindronde. In 2014 nam Van Gaal, die toen ook bondscoach was, de Doetinchemmer niet mee naar het WK in Brazilië. De Jong speelde tot nu 38 interlands voor Nederland, waarin hij acht keer scoorde.

De Jong is de derde voetballer uit de regio die meedoet aan een WK Voetbal. De in Nieuw-Dijk geboren Ernie Brandts zat in 1978 bij de selectie toen Nederland de finale haalde. Klaas-Jan Huntelaar uit Hummelo was de laatste voetballer uit de regio die aan een mondiaal eindtoernooi meedeed. De aanvaller behoorde in 2010 (Zuid-Afrika) en 2014 (Brazilië) tot de selectie.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.