gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong wordt derde Achterhoeker op een WK Voetbal

79a6ef30ddf6b34fec8fe328556436de.jpg

PSV-aanvaller Luuk de Jong gaat als enige Achterhoeker met het Nederlands voetbalteam naar het WK in Qatar. De in Doetinchem opgegroeide spits maakt onderdeel uit van de 26-koppige selectie van bondscoach Louis van Gaal.

Redactie REGIO8 |
“Met deze selectie kunnen we misschien wereldkampioen worden”, was de boodschap van Van Gaal in de presentatievideo van de KNVB. “Maar dan hebben wij wel jullie steun nodig, waar ook in de wereld.” Voor de 32-jarige De Jong is het de eerste keer dat hij is opgeroepen voor een WK. Wel ging hij twee keer mee naar een EK-eindronde. In 2014 nam Van Gaal, die toen ook bondscoach was, de Doetinchemmer niet mee naar het WK in Brazilië. De Jong speelde tot nu 38 interlands voor Nederland, waarin hij acht keer scoorde.

De Jong is de derde voetballer uit de regio die meedoet aan een WK Voetbal. De in Nieuw-Dijk geboren Ernie Brandts zat in 1978 bij de selectie toen Nederland de finale haalde. Klaas-Jan Huntelaar uit Hummelo was de laatste voetballer uit de regio die aan een mondiaal eindtoernooi meedeed. De aanvaller behoorde in 2010 (Zuid-Afrika) en 2014 (Brazilië) tot de selectie.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.