gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong wil belangrijk zijn op de ‘10’

2ee1dc3fd112d4f5f4e1598b9113900b

Oud-international Siem de Jong wil met doelpunten en assists bijdragen aan een succesvol seizoen bij De Graafschap. De 33-jarige middenvelder doorliep twintig jaar geleden de jeugdopleiding, maar speelde nooit voor de Doetinchemmers, toch voelt hij zich helemaal op zijn plek in de Achterhoek.

Jasper Hazelaar |
“Het voelt zeker als thuiskomen”, zegt De Jong, die vorige week de populairste speler was op de eerste training van de Doetinchemse voetbalclub. “Mijn ouders wonen hier, ik kom hier mijn hele leven al en ken nog steeds veel mensen rondom de club.” Direct na afloop van het vorige seizoen begonnen de geruchten over de komst van de ervaren middenvelder. Toch hoefde technisch manager Peter Bijvelds hem niet te overtuigen, geeft De Jong aan: “Dat viel wel mee. Ik had voor mezelf de tijd genomen na het seizoen om na te denken over wat ik wilde. Ik wilde nog ergens mooi afsluiten met een mooi doel. Ik denk dat dit een mooie plek is om dat te doen.”

Promoveren met De Graafschap is daarbij een grote droom. De Jong wil als ervaren kracht de talenten in de selectie helpen. Daarnaast hoopt hij op het veld met name aanvallend zijn bijdrage te leveren. “Ik zie mijzelf in de eerste plaats als een ‘10’ achter de spitsen”, legt de aanvallende middenvelder, die met name in zijn Ajax-tijd veel scoorde, uit. “Vorig seizoen heeft De Graafschap best veel kansen gehad, dat is wel wat ik de laatste jaren heb gemist bij teams die minder aanvallend speelden. Ik denk dat ik dat positiegevoel nog wel heb.”

Blik op toekomst
De keuze voor De Graafschap, waar hij een contract voor één seizoen met een optie voor een extra jaar tekende, is er ook een voor de toekomst. Na buitenlandse avonturen in Amerika (FC Cincinnati), Australië (Sydney FC) en Engeland (Newcastle United) kijkt hij in Doetinchem vooruit. “Dat was ook wel een reden om in Nederland te blijven”, zegt De Jong, die ook opties in het buitenland had. “Ik wil me oriënteren in de voetbalwereld en daaromheen. Ook voor wat ik over twee of drie jaar, ik weet nog niet hoe lang ik doorga, ga doen.”

Gebroeders De Jong
De afgelopen maanden kwam De Jong maar mondjesmaat in actie bij SC Heerenveen. Supporters hoeven zich volgens de 33-jarige middenvelder geen zorgen te maken over zijn fitheid. “Ik voel me gewoon goed en we hebben nog rond de zes weken om de fitheid op te bouwen. Het is de bedoeling dat ik er dan sta.” Of hij ooit nog met zijn broer Luuk de Jong op het veld staat? “Ik moet het eerst nog maar eens twee jaar volhouden en ik weet ook niet wat hij gaat doen, maar ik hoop hier een goede tijd te hebben.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

Lees ook

DSC00475

Tientallen bijzondere motoren van één merk en één type in Gendringen

Op auto of motorevenementen kijken bezoekers vaak hun ogen uit. Het ene model of merk is nog bijzonderder of mooier dan het andere. Zondag in Gendringen heerste datzelfde gevoel, al was er toch één ding ander. Alle motoren waren van hetzelfde merk én type. Het heet dan ook niet voor niets GiXXer Sunday.

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

9e6d5f0a-d9d4-34a0-91af-137b29c1fb65

Op de golfbaan van Golfclub Keppel is Jelle (48) even niet ziek

Op de baan van Golfclub Keppel klinkt gelach. Terwijl de club zich opmaakt voor het Nederlands Kampioenschap Golf voor mensen met een beperking op 10 en 11 juli, traint een bijzondere groep golfers iedere week samen. Als je ze ziet lopen op de golfbaan, denk je niet direct: 'dat is een apart clubje'. Maar bijzonder zijn ze wel: ze hebben namelijk stuk voor stuk een beperking.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.