gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong wil belangrijk zijn op de ‘10’

2ee1dc3fd112d4f5f4e1598b9113900b

Oud-international Siem de Jong wil met doelpunten en assists bijdragen aan een succesvol seizoen bij De Graafschap. De 33-jarige middenvelder doorliep twintig jaar geleden de jeugdopleiding, maar speelde nooit voor de Doetinchemmers, toch voelt hij zich helemaal op zijn plek in de Achterhoek.

Jasper Hazelaar |
“Het voelt zeker als thuiskomen”, zegt De Jong, die vorige week de populairste speler was op de eerste training van de Doetinchemse voetbalclub. “Mijn ouders wonen hier, ik kom hier mijn hele leven al en ken nog steeds veel mensen rondom de club.” Direct na afloop van het vorige seizoen begonnen de geruchten over de komst van de ervaren middenvelder. Toch hoefde technisch manager Peter Bijvelds hem niet te overtuigen, geeft De Jong aan: “Dat viel wel mee. Ik had voor mezelf de tijd genomen na het seizoen om na te denken over wat ik wilde. Ik wilde nog ergens mooi afsluiten met een mooi doel. Ik denk dat dit een mooie plek is om dat te doen.”

Promoveren met De Graafschap is daarbij een grote droom. De Jong wil als ervaren kracht de talenten in de selectie helpen. Daarnaast hoopt hij op het veld met name aanvallend zijn bijdrage te leveren. “Ik zie mijzelf in de eerste plaats als een ‘10’ achter de spitsen”, legt de aanvallende middenvelder, die met name in zijn Ajax-tijd veel scoorde, uit. “Vorig seizoen heeft De Graafschap best veel kansen gehad, dat is wel wat ik de laatste jaren heb gemist bij teams die minder aanvallend speelden. Ik denk dat ik dat positiegevoel nog wel heb.”

Blik op toekomst
De keuze voor De Graafschap, waar hij een contract voor één seizoen met een optie voor een extra jaar tekende, is er ook een voor de toekomst. Na buitenlandse avonturen in Amerika (FC Cincinnati), Australië (Sydney FC) en Engeland (Newcastle United) kijkt hij in Doetinchem vooruit. “Dat was ook wel een reden om in Nederland te blijven”, zegt De Jong, die ook opties in het buitenland had. “Ik wil me oriënteren in de voetbalwereld en daaromheen. Ook voor wat ik over twee of drie jaar, ik weet nog niet hoe lang ik doorga, ga doen.”

Gebroeders De Jong
De afgelopen maanden kwam De Jong maar mondjesmaat in actie bij SC Heerenveen. Supporters hoeven zich volgens de 33-jarige middenvelder geen zorgen te maken over zijn fitheid. “Ik voel me gewoon goed en we hebben nog rond de zes weken om de fitheid op te bouwen. Het is de bedoeling dat ik er dan sta.” Of hij ooit nog met zijn broer Luuk de Jong op het veld staat? “Ik moet het eerst nog maar eens twee jaar volhouden en ik weet ook niet wat hij gaat doen, maar ik hoop hier een goede tijd te hebben.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

Lees ook

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel vanwege kans op hagel en windstoten.

GemeentehuisLochem

Nieuwe woonwijk Lochem stap dichterbij: overeenkomst tussen gemeente en grondeigenaren

De gemeente Lochem is een stap verder in de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Lochem-Oost+. De gemeente heeft met drie grondeigenaren een intentieovereenkomst gesloten voor het gebied.

WhatsApp Image 2026-06-08 at 20.51.44

Puinhoop voor Doetinchems Stadhuis, marktkramen weggeblazen door wind

De marktkramen waren net opgebouwd in Doetinchem toen het misging. Flinke windvlagen zorgden ervoor dat de kramen door de lucht vlogen.

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.