Ulft, Netherlands

De Graafschap wint van FC Emmen en is door in de beker

De Graafschap heeft FC Emmen dinsdagavond met 2-0 verslagen in de eerste ronde van het bekertoernooi. Hoewel de thuisploeg met name in de eerste helft een stuk beter speelde, kwamen de Drentenaren in de slotfase nog dichtbij een verlenging.
Redactie REGIO8 | 31 oktober 2023 20:37 | Aangepast op 31 oktober 2023 20:37
De ploeg van trainer Jan Vreman stond met zes andere spelers aan de aftrap, waaronder doelman Thijs Jansen. De Doetinchemmers waren vanaf het begin sterker dan FC Emmen, dat erg matig voor de dag kwam en met name in de eerste helft slordig speelde. Na twintig minuten resulteerde het in de openingstreffer. Een voorzet van linksback Levi Schoppema werd ongelukkig door oud-Superboer Robin Schouten in eigen doel gewerkt: 1-0. Mimoun Mahi kreeg vijf minuten voor rust nog een goede kans, maar zijn schot ging over.

Na rust kwam FC Emmen beter in de wedstrijd, terwijl De Graafschap nauwelijks nog kansen creërde. Doelman Jansen kreeg tien minuten voor tijd de kans om zich te bewijzen. Met een uitstekende reflex hield hij een bijna eigen goal van Joran Hardeman tegen. Vijf minuten later was Ahmed El Messaoudi voor Emmen dichtbij, zijn knal kwam op de kruising terecht. In blessuretijd gooide Colyn met de 2-0 de wedstrijd in het slot.

Door de overwinning is De Graafschap voor het tweede seizoen op rij door naar de tweede ronde van de beker. Vorig jaar vonden de Doetinchemmers hun eindstation in de kwartfinale, toen toenmalig topclub Ajax op De Vijverberg met 0-3 te sterk was.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

De Graafschap hard onderuit in eigen huis tegen RKC

De Graafschap weet wederom niet te winnen in het nieuwe kalenderjaar. In eigen huis werden de Doetin...

Fatbiker gewond na aanrijding op Keppelseweg in Doetinchem

Bij een ongeval op de Keppelseweg in Doetinchem is een fatbiker aangereden door een automobilist. Mo...

Medewerker OM uit Doetinchem met tienduizenden kinderpornofoto's wordt vervolgd

Het Openbaar Ministerie vervolgt een 51-jarige man uit Doetinchem voor het bezit van kinderpornofoto...

Transfercarrousel draait op volle toeren bij De Graafschap voor duel met RKC

Na afloop van de afsluitende training voor De Graafschap-RKC Waalwijk ging het donderdag weinig over...

Eeuwenoud vikingzwaard keert na maanden restauratie terug naar Doetinchem

Het vikingzwaard uit Doetinchem is terug. Na maanden van behandeling bij een restauratiebedrijf in h...

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...