gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

f31bec0166198f614f1024f720e31cdc.jpg

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking met eerdere wedstrijden speelden de Superboeren weer eens met energie en overtuiging. Door deze winst is de afstand met de achtervolgers FC Emmen en Telstar vergroot tot respectievelijk 3 en 6 punten.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die 80 jaar geleden bij de bevrijding van De Achterhoek het leven hadden gelaten. De spelers van De Graafschap kwamen het veld op met speciale shirts waarop de namen van de gesneuvelden waren gedrukt.

Helaas werden de eerste seconden van de verder indrukwekkende minuut stilte ontsierd door respectloos geschreeuw vanuit het bezoekersvak. Dat leverde voor aanvang van de wedstrijd nog een opstootje op, toen Roda-supporters aan de buitenzijde van het uitvak een spandoek wilden verwijderen. Aanvoerder Jeffry Fortes kon uiteindelijk samen met enkele beveiligers de harde-kernsupporters van De Graafschap bewegen om af te zien van verdere wraakacties.

Toen de wedstrijd eenmaal begonnen was, zette De Graafschap meteen hoog druk. Dat resulteerde in aanvallende acties van onder andere Wanya Marcal, Jack Cooper-Love, Reuven Niemeijer en Arjen van der Heide. Enkele van die aanvallen eindigden bij de Limburgse doelman Justin Treichel, andere in de tribune.

In de 25ste minuut werd de ban gebroken na een flitsende aanval over de linkerflank. Toen men bij Roda JC de bal niet uit het strafschopgebied weg kreeg, stond Reuven Niemeijer klaar om binnen te schieten: 1-0.

Roda JC stelde daar weinig tegenover, al leefde de ploeg van Bas Sibum halverwege de eerste helft even een klein beetje op. Maar verder dan een schot op de paal kwamen de bezoekers niet.

De tweede helft toonde een soortgelijk spelbeeld: De Graafschap domineerde en Roda JC kwam nauwelijks in de buurt van Ties Wieggers.

Toch duurde het nog zo'n 20 minuten voor de verlossende 2-0 genoteerd kon worden. Dat was niet alleen voor de supporters een verlossende treffer, maar ook voor de doelpuntenmaker Jack Cooper-Love. Waar hij bij eerdere invalbeurten en een enkele basisplaats nog niet de handen van de supporters op elkaar kreeg, werd hij nu wel omarmd door een uitverkochte Vijverberg. De Zweed schoot namelijk de bal snoeihard in de touwen, na een actie van Arjen van der Heide op de rechterflank: 2-0.

Later in de wedstrijd leverde een volgende assist van Arjen van der Heide een nieuwe kans op, maar het schot van Donny Warmerdam plofte op de lat uiteen.

En zo eindigde een ouderwets thuisduel op De Vijverberg na een aantrekkelijke, energieke wedstrijd met 3 punten voor De Graafschap. Daarmee komen de Achterhoekers, met nog 5 wedstrijden voor de boeg, op 56 punten. Boven hen staan FC Dordrecht met 57 punten, Cambuur Leeuwarden met 58 punten, ADO Den Haag met 61 punten en Excelsior met 62 punten. Bovenaan lijkt FC Volendam met 73 punten niet meer in te halen.

Aankomende vrijdag moet De Graafschap afreizen naar Eindhoven voor een uitwedstrijd tegen de plaatselijke FC.

Lees ook

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

Het is de vraag of CDA in Berkelland overwinning kan belonen met coalitie

Het is de vraag of het CDA in Berkelland de klinkende verkiezingsoverwinning kan belonen met een robuuste coalitie, die de komende vier jaren de lijnen kan uitzetten. Tijdens de politieke avond van dinsdagavond was er alleen steun van PRO voor het CDA, waardoor Samen voor Berkelland (SvB), Samen D’ran, VVD en BBB aan het langste eind trokken.

ZZC'20 Zelhem4.jpg

Bronckhorst kiest voor terugvalscenario in schuifpuzzel Zelhem

De gemeente Bronckhorst wil de nieuwbouw van fusieschool Loo-Meene realiseren op de huidige locatie van CBS De Meene in Zelhem. Daarmee kiest het college voor de zogeheten terugvaloptie, nadat de voorkeurslocatie op veld acht van voetbalclub ZZC’20 niet haalbaar blijkt.