gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

f31bec0166198f614f1024f720e31cdc

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking met eerdere wedstrijden speelden de Superboeren weer eens met energie en overtuiging. Door deze winst is de afstand met de achtervolgers FC Emmen en Telstar vergroot tot respectievelijk 3 en 6 punten.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die 80 jaar geleden bij de bevrijding van De Achterhoek het leven hadden gelaten. De spelers van De Graafschap kwamen het veld op met speciale shirts waarop de namen van de gesneuvelden waren gedrukt.

Helaas werden de eerste seconden van de verder indrukwekkende minuut stilte ontsierd door respectloos geschreeuw vanuit het bezoekersvak. Dat leverde voor aanvang van de wedstrijd nog een opstootje op, toen Roda-supporters aan de buitenzijde van het uitvak een spandoek wilden verwijderen. Aanvoerder Jeffry Fortes kon uiteindelijk samen met enkele beveiligers de harde-kernsupporters van De Graafschap bewegen om af te zien van verdere wraakacties.

Toen de wedstrijd eenmaal begonnen was, zette De Graafschap meteen hoog druk. Dat resulteerde in aanvallende acties van onder andere Wanya Marcal, Jack Cooper-Love, Reuven Niemeijer en Arjen van der Heide. Enkele van die aanvallen eindigden bij de Limburgse doelman Justin Treichel, andere in de tribune.

In de 25ste minuut werd de ban gebroken na een flitsende aanval over de linkerflank. Toen men bij Roda JC de bal niet uit het strafschopgebied weg kreeg, stond Reuven Niemeijer klaar om binnen te schieten: 1-0.

Roda JC stelde daar weinig tegenover, al leefde de ploeg van Bas Sibum halverwege de eerste helft even een klein beetje op. Maar verder dan een schot op de paal kwamen de bezoekers niet.

De tweede helft toonde een soortgelijk spelbeeld: De Graafschap domineerde en Roda JC kwam nauwelijks in de buurt van Ties Wieggers.

Toch duurde het nog zo'n 20 minuten voor de verlossende 2-0 genoteerd kon worden. Dat was niet alleen voor de supporters een verlossende treffer, maar ook voor de doelpuntenmaker Jack Cooper-Love. Waar hij bij eerdere invalbeurten en een enkele basisplaats nog niet de handen van de supporters op elkaar kreeg, werd hij nu wel omarmd door een uitverkochte Vijverberg. De Zweed schoot namelijk de bal snoeihard in de touwen, na een actie van Arjen van der Heide op de rechterflank: 2-0.

Later in de wedstrijd leverde een volgende assist van Arjen van der Heide een nieuwe kans op, maar het schot van Donny Warmerdam plofte op de lat uiteen.

En zo eindigde een ouderwets thuisduel op De Vijverberg na een aantrekkelijke, energieke wedstrijd met 3 punten voor De Graafschap. Daarmee komen de Achterhoekers, met nog 5 wedstrijden voor de boeg, op 56 punten. Boven hen staan FC Dordrecht met 57 punten, Cambuur Leeuwarden met 58 punten, ADO Den Haag met 61 punten en Excelsior met 62 punten. Bovenaan lijkt FC Volendam met 73 punten niet meer in te halen.

Aankomende vrijdag moet De Graafschap afreizen naar Eindhoven voor een uitwedstrijd tegen de plaatselijke FC.

Lees meer over:

Lees ook

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Carnaval20

Nog 111 dagen tot de 11e van de 11e, ’s-Heerenberg heeft grootse plannen

Waar veel Achterhoekers de komende weken de blik op vakantie hebben gericht, beginnen de carnavalsliefhebbers alweer af te tellen tot het begin van het seizoen. Over precies 111 dagen is het woensdag elf november, de 11e van de 11e. Dit jaar met een primeur voor ’s-Heerenberg, Waskuupstad, waar alle Achterhoekse verenigingen samen het carnavalsjaar aftrappen.

GRAAEK0

Oefenduel De Graafschap in Hengelo gaat niet door: zaterdag wel in Nieuw-Dijk

De Graafschap oefent zondag niet tegen Al Jazira op het terrein van Pax in Hengelo. De Doetinchemmers hebben het duel afgelast vanwege het beschikbaar aantal spelers.

image

Geen aparte Nederlandse voorwaarden in vergunning voor Duitse megaturbines

Nederlandse omwonenden krijgen geen specifieke beschermingsvoorwaarden bij de komst van drie 250 meter hoge windturbines vlak over de grens bij Winterswijk. Kreis Borken heeft wel maatregelen tegen geluid en slagschaduw in de vergunning opgenomen, maar ziet geen reden voor voorschriften die uitsluitend op Nederland zijn gericht.

Horeca Doetinchem

Horeca Doetinchem tekent convenant: 'Voor alle ondernemers belangrijk'

Om het uitgaansleven van Doetinchem veilig te houden en waar nodig te verbeteren hebben Koninklijke Horeca Nederland, brandweer, politie en de gemeente, woensdag een vernieuwd horecaconvenant getekend. Onder andere is er gekeken naar afspraken rondom brandveiligheid en drugsbeleid. De veiligheid van zowel de bezoekers als het horecapersoneel van het uitgaansgebied moet hierdoor verbeterd worden.