gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

f31bec0166198f614f1024f720e31cdc

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking met eerdere wedstrijden speelden de Superboeren weer eens met energie en overtuiging. Door deze winst is de afstand met de achtervolgers FC Emmen en Telstar vergroot tot respectievelijk 3 en 6 punten.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die 80 jaar geleden bij de bevrijding van De Achterhoek het leven hadden gelaten. De spelers van De Graafschap kwamen het veld op met speciale shirts waarop de namen van de gesneuvelden waren gedrukt.

Helaas werden de eerste seconden van de verder indrukwekkende minuut stilte ontsierd door respectloos geschreeuw vanuit het bezoekersvak. Dat leverde voor aanvang van de wedstrijd nog een opstootje op, toen Roda-supporters aan de buitenzijde van het uitvak een spandoek wilden verwijderen. Aanvoerder Jeffry Fortes kon uiteindelijk samen met enkele beveiligers de harde-kernsupporters van De Graafschap bewegen om af te zien van verdere wraakacties.

Toen de wedstrijd eenmaal begonnen was, zette De Graafschap meteen hoog druk. Dat resulteerde in aanvallende acties van onder andere Wanya Marcal, Jack Cooper-Love, Reuven Niemeijer en Arjen van der Heide. Enkele van die aanvallen eindigden bij de Limburgse doelman Justin Treichel, andere in de tribune.

In de 25ste minuut werd de ban gebroken na een flitsende aanval over de linkerflank. Toen men bij Roda JC de bal niet uit het strafschopgebied weg kreeg, stond Reuven Niemeijer klaar om binnen te schieten: 1-0.

Roda JC stelde daar weinig tegenover, al leefde de ploeg van Bas Sibum halverwege de eerste helft even een klein beetje op. Maar verder dan een schot op de paal kwamen de bezoekers niet.

De tweede helft toonde een soortgelijk spelbeeld: De Graafschap domineerde en Roda JC kwam nauwelijks in de buurt van Ties Wieggers.

Toch duurde het nog zo'n 20 minuten voor de verlossende 2-0 genoteerd kon worden. Dat was niet alleen voor de supporters een verlossende treffer, maar ook voor de doelpuntenmaker Jack Cooper-Love. Waar hij bij eerdere invalbeurten en een enkele basisplaats nog niet de handen van de supporters op elkaar kreeg, werd hij nu wel omarmd door een uitverkochte Vijverberg. De Zweed schoot namelijk de bal snoeihard in de touwen, na een actie van Arjen van der Heide op de rechterflank: 2-0.

Later in de wedstrijd leverde een volgende assist van Arjen van der Heide een nieuwe kans op, maar het schot van Donny Warmerdam plofte op de lat uiteen.

En zo eindigde een ouderwets thuisduel op De Vijverberg na een aantrekkelijke, energieke wedstrijd met 3 punten voor De Graafschap. Daarmee komen de Achterhoekers, met nog 5 wedstrijden voor de boeg, op 56 punten. Boven hen staan FC Dordrecht met 57 punten, Cambuur Leeuwarden met 58 punten, ADO Den Haag met 61 punten en Excelsior met 62 punten. Bovenaan lijkt FC Volendam met 73 punten niet meer in te halen.

Aankomende vrijdag moet De Graafschap afreizen naar Eindhoven voor een uitwedstrijd tegen de plaatselijke FC.

Lees meer over:

Lees ook

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."