gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

f31bec0166198f614f1024f720e31cdc

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking met eerdere wedstrijden speelden de Superboeren weer eens met energie en overtuiging. Door deze winst is de afstand met de achtervolgers FC Emmen en Telstar vergroot tot respectievelijk 3 en 6 punten.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die 80 jaar geleden bij de bevrijding van De Achterhoek het leven hadden gelaten. De spelers van De Graafschap kwamen het veld op met speciale shirts waarop de namen van de gesneuvelden waren gedrukt.

Helaas werden de eerste seconden van de verder indrukwekkende minuut stilte ontsierd door respectloos geschreeuw vanuit het bezoekersvak. Dat leverde voor aanvang van de wedstrijd nog een opstootje op, toen Roda-supporters aan de buitenzijde van het uitvak een spandoek wilden verwijderen. Aanvoerder Jeffry Fortes kon uiteindelijk samen met enkele beveiligers de harde-kernsupporters van De Graafschap bewegen om af te zien van verdere wraakacties.

Toen de wedstrijd eenmaal begonnen was, zette De Graafschap meteen hoog druk. Dat resulteerde in aanvallende acties van onder andere Wanya Marcal, Jack Cooper-Love, Reuven Niemeijer en Arjen van der Heide. Enkele van die aanvallen eindigden bij de Limburgse doelman Justin Treichel, andere in de tribune.

In de 25ste minuut werd de ban gebroken na een flitsende aanval over de linkerflank. Toen men bij Roda JC de bal niet uit het strafschopgebied weg kreeg, stond Reuven Niemeijer klaar om binnen te schieten: 1-0.

Roda JC stelde daar weinig tegenover, al leefde de ploeg van Bas Sibum halverwege de eerste helft even een klein beetje op. Maar verder dan een schot op de paal kwamen de bezoekers niet.

De tweede helft toonde een soortgelijk spelbeeld: De Graafschap domineerde en Roda JC kwam nauwelijks in de buurt van Ties Wieggers.

Toch duurde het nog zo'n 20 minuten voor de verlossende 2-0 genoteerd kon worden. Dat was niet alleen voor de supporters een verlossende treffer, maar ook voor de doelpuntenmaker Jack Cooper-Love. Waar hij bij eerdere invalbeurten en een enkele basisplaats nog niet de handen van de supporters op elkaar kreeg, werd hij nu wel omarmd door een uitverkochte Vijverberg. De Zweed schoot namelijk de bal snoeihard in de touwen, na een actie van Arjen van der Heide op de rechterflank: 2-0.

Later in de wedstrijd leverde een volgende assist van Arjen van der Heide een nieuwe kans op, maar het schot van Donny Warmerdam plofte op de lat uiteen.

En zo eindigde een ouderwets thuisduel op De Vijverberg na een aantrekkelijke, energieke wedstrijd met 3 punten voor De Graafschap. Daarmee komen de Achterhoekers, met nog 5 wedstrijden voor de boeg, op 56 punten. Boven hen staan FC Dordrecht met 57 punten, Cambuur Leeuwarden met 58 punten, ADO Den Haag met 61 punten en Excelsior met 62 punten. Bovenaan lijkt FC Volendam met 73 punten niet meer in te halen.

Aankomende vrijdag moet De Graafschap afreizen naar Eindhoven voor een uitwedstrijd tegen de plaatselijke FC.

Lees meer over:

Lees ook

regio8_Rechtbank_Zutphen3_16

Rechtbank veroordeelt Doetinchemmer voor afsteken zwaar explosief

Een 46-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het afsteken van een zwaar explosief in een woonwijk. De rechtbank legt hem een gevangenisstraf van 400 dagen op, waarvan 325 dagen voorwaardelijk. Daarnaast krijgt hij de maximale taakstraf van 240 uur en moet hij de schade van twee buurtbewoners vergoeden.

DahliatuinRekken10

Dahliatuin Rekken weer geopend: ‘Hier is het hele dorp mee bezig’

Rekken en dahlia's zijn al meer dan een eeuw onlosmakelijk met elkaar verbonden. Al sinds 1910 is er een corso tijdens het jaarlijkse volksfeest waar deze bloem een belangrijke rol speelt. Sinds 2014 heeft het dorp een eigen dahliatuin die eens in de twee jaar bloeit. Na maanden voorbereiding was zaterdag de feestelijke opening van dit seizoen.

Bouw stadhuis Bocholt

Geen bouwvakvakantie in Bocholt, renovatie stadhuis giert financieel uit de klauw

Geen bouwvakvakantie in Bocholt. Ook tijdens de zomervakantie gaat de verbouwing van het stadhuis door. De druk is groot: als de grootscheepse verbouwing op 1 januari 2027 niet klaar is, loopt de stad 8 miljoen euro subsidie van de deelstaat Noordrijn Westfalen uit Düsseldorf mis. Dat kan Bocholt zich niet veroorloven.

BORCULO

Boeren overhandigen brandbrief: 'Deze plannen zijn niet uitvoerbaar'

Honderden trekkers staan maandagavond geparkeerd bij het gemeentehuis van Berkelland in Borculo. Daaromheen verzamelen zich honderden boeren, familieleden en andere sympathisanten. Omgekeerde Nederlandse vlaggen wapperen boven de trekkers, rode boerenzakdoeken zijn weer volop zichtbaar. Het beeld doet denken aan de grote boerenprotesten van enkele jaren geleden.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.