gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

f31bec0166198f614f1024f720e31cdc

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking met eerdere wedstrijden speelden de Superboeren weer eens met energie en overtuiging. Door deze winst is de afstand met de achtervolgers FC Emmen en Telstar vergroot tot respectievelijk 3 en 6 punten.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die 80 jaar geleden bij de bevrijding van De Achterhoek het leven hadden gelaten. De spelers van De Graafschap kwamen het veld op met speciale shirts waarop de namen van de gesneuvelden waren gedrukt.

Helaas werden de eerste seconden van de verder indrukwekkende minuut stilte ontsierd door respectloos geschreeuw vanuit het bezoekersvak. Dat leverde voor aanvang van de wedstrijd nog een opstootje op, toen Roda-supporters aan de buitenzijde van het uitvak een spandoek wilden verwijderen. Aanvoerder Jeffry Fortes kon uiteindelijk samen met enkele beveiligers de harde-kernsupporters van De Graafschap bewegen om af te zien van verdere wraakacties.

Toen de wedstrijd eenmaal begonnen was, zette De Graafschap meteen hoog druk. Dat resulteerde in aanvallende acties van onder andere Wanya Marcal, Jack Cooper-Love, Reuven Niemeijer en Arjen van der Heide. Enkele van die aanvallen eindigden bij de Limburgse doelman Justin Treichel, andere in de tribune.

In de 25ste minuut werd de ban gebroken na een flitsende aanval over de linkerflank. Toen men bij Roda JC de bal niet uit het strafschopgebied weg kreeg, stond Reuven Niemeijer klaar om binnen te schieten: 1-0.

Roda JC stelde daar weinig tegenover, al leefde de ploeg van Bas Sibum halverwege de eerste helft even een klein beetje op. Maar verder dan een schot op de paal kwamen de bezoekers niet.

De tweede helft toonde een soortgelijk spelbeeld: De Graafschap domineerde en Roda JC kwam nauwelijks in de buurt van Ties Wieggers.

Toch duurde het nog zo'n 20 minuten voor de verlossende 2-0 genoteerd kon worden. Dat was niet alleen voor de supporters een verlossende treffer, maar ook voor de doelpuntenmaker Jack Cooper-Love. Waar hij bij eerdere invalbeurten en een enkele basisplaats nog niet de handen van de supporters op elkaar kreeg, werd hij nu wel omarmd door een uitverkochte Vijverberg. De Zweed schoot namelijk de bal snoeihard in de touwen, na een actie van Arjen van der Heide op de rechterflank: 2-0.

Later in de wedstrijd leverde een volgende assist van Arjen van der Heide een nieuwe kans op, maar het schot van Donny Warmerdam plofte op de lat uiteen.

En zo eindigde een ouderwets thuisduel op De Vijverberg na een aantrekkelijke, energieke wedstrijd met 3 punten voor De Graafschap. Daarmee komen de Achterhoekers, met nog 5 wedstrijden voor de boeg, op 56 punten. Boven hen staan FC Dordrecht met 57 punten, Cambuur Leeuwarden met 58 punten, ADO Den Haag met 61 punten en Excelsior met 62 punten. Bovenaan lijkt FC Volendam met 73 punten niet meer in te halen.

Aankomende vrijdag moet De Graafschap afreizen naar Eindhoven voor een uitwedstrijd tegen de plaatselijke FC.

Lees meer over:

Lees ook

Afl2MissionChampionsleague10

Orion Stars biedt tegenstand, maar verliest Champions League-duel van Ljubljana

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond in eigen huis verloren van het Sloveense ACH Volley Ljubljana. De Doetinchemmers gingen in het Champions League-duel met 0-3 onderuit, ondanks flinke tegenstand van de ploeg van trainer Dirk Sparidans.

PoelierLochemBrand20

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.

112beltrumBLURR

Bedrijfsbus ramt schuur na eenzijdig ongeval in Beltrum, bestuurder gewond

Een man is woensdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Beltrum. Een bedrijfsbus is daar met hoge snelheid tegen een schuur tot stilstand gekomen.

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.