gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil weer geschiedenis schrijven tegen Ajax

17167766fd3dbf3e865eff597aa885f9

De Graafschap treft donderdagavond de huidig landskampioen Ajax op een uitverkochte Vijverberg in de kwartfinale van de beker. De Superboeren willen stunten en voor het eerst in de 69-jarige geschiedenis van de club de halve finale behalen.

Tim Rondeel |
“Het is wel dat je op en top moet zijn”, schets assistent-trainer Richard Roelofsen. “De jongens moeten fris zijn en moeten pijn gaan lijden, dat is zeker. Het plan dat we hebben moeten we echt perfect uitvoeren en zorgen dat we de 12.000 mensen achter ons krijgen.” Over het plan wil de vervanger van Adrie Poldervaart niet te veel kwijt. “Je moet gewoon een hele goede dag hebben en dan heb je wat geluk nodig”, aldus doelman Hidde Jurjus. “Dat kan een bal binnenkant paal eruit of een afgekeurde goal zijn en heel realistisch de wedstrijd in gaan.”

De Doetinchemmers kunnen kracht halen uit de stunt van amateurclub Spakenburg, die dinsdag eredivisionist FC Utrecht uit de beker kegelden. Een belangrijke factor op de volledig uitverkochte Vijverberg is donderdagavond de steun van de fanatieke supporters. “We hebben natuurlijk een hondstrouw publiek,” laat Roelofsen weten. “Ook dit seizoen zitten er gewoon altijd zeven tot achtduizend mensen. Nu zit het vol en op een kolkende Vijverberg, daar kunnen altijd hele leuke dingen gebeuren.”

8 mei 2016
Bij het affiche De Graafschap - Ajax gaan bij veel mensen de gedachten terug naar 8 mei 2016. Toen hielden de Superboeren door een goal van Bryan Smeets de Amsterdammers van de landstitel , met doelman Jurjus tussen de palen. “Dat was een mooie dag toen”, aldus de keeper. “Maar dit is heel wat anders, alleen als je morgen wel kan stunten dan heb je hetzelfde en daar gaan we voor.”

Zwaar
De Superboeren treden morgen met de sterkste elf aan en er gaat dan ook niemand gespaard worden met het oog op de competitie. “Ze mogen geen rust hebben en het gaat zwaar worden”, blikt Roelofsen vooruit.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.