gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil laatste strohalm pakken tegen Willem II

75162356ff136457e9e468b773deb119.jpg

De Graafschap gaat zaterdagavond in Tilburg op bezoek bij de huidige nummer vier van de eerste divisie, Willem II. Voor de Doetinchemmers is het een cruciaal duel, bij een verliespartij lijkt een plek in de play-offs definitief uit zicht.

Tim Rondeel |
"We zijn natuurlijk afhankelijk van de andere uitslagen", schets assistent-trainer Richard Roelofsen. "Ik denk dat we bezig moeten zijn met onze wedstrijd, daar hebben we invloed op. We moeten het seizoen gewoon zo goed mogelijk afmaken en vier hele mooie potten op het veld zetten en kijken of we daar resultaat uit kunnen halen." Met Willem II treffen de Superboeren een club in vorm. De Tricolores zijn zes wedstrijden ongeslagen. "Een lastige wedstijd met een goede tegenstander", aldus Roelofsen. "Ik wil wel dat we daar aanvallend gaan voetballen en druk kunnen zetten. We gaan ons eigen spel spelen, dat is het uitgangspunt voor de laatste vier wedstrijden."

De Graafschap kijkt ook al voorzichtig naar volgende seizoen en wil onder meer graag langer door met Philip Brittijn. De middenvelder heeft een aanbod in beraad. "Ik ben nog heel jong (negentien red.) dus ik denk zelf: nog één jaar De Graafschap is geen verkeerde keuze", aldus Brittijn. "Alleen moet ik wel kijken wat de andere opties zijn. Ik wacht nog rustig af tot het einde van het seizoen en dan maak ik mijn keuze."

'Mijn cluppie'
Dat eredivisionisten als NEC interesse hebben, is voor de Winterswijkse groeibriljant geen reden om perse te willen vertrekken: "Ik heb hier al acht jaar in de jeugd gespeeld en volgend jaar is het mijn derde seizoen in het eerste. Dit is wel mijn 'cluppie' natuurlijk en ik vind het heerlijk om hier elke dag te komen. "

Motivatie
Met De Graafschap is er ook nog een kleine kans om volgend seizoen de eredivisie te halen. Volgens Roelofsen is er nog genoeg geloof in het behalen van een plek in de play-offs. "Het zou ook heel slecht zijn als ik de jongens morgen nog moet motiveren", laat de oefenmeester weten. "Wij moeten ons druk maken over hoe we willen spelen, dat we dat goed gaan uitvoeren en kijken wat het ons morgen oplevert."

Opstelling De Graafschap: Jurjus; Fortes, Lammers, Hillen, Büttner; Brittijn, Neghli, Kaak; Korte, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.