gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil chagrijn van zich afspelen tegen Jong Ajax: ‘Dat knaagt in de groep’

44279f27b4d2394c75bb1171b72457fc

De Graafschap kan zaterdag op een volle Vijverberg tegen Jong Ajax een grote stap zetten in de strijd om een play-offticket. Minstens even belangrijk is het om vertrouwen te tanken en de bittere nasmaak van slechts vier punten uit de laatste vier duels weg te spoelen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat vind ik te weinig voor De Graafschap”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Dan moet de toon vanuit mij scherper zijn, maar ook vanuit de jongens zelf.” De oefenmeester laat weten de afgelopen week op sommige vlakken harder te zijn geweest om de boel op scherp te zetten. “Dat heeft de een wat meer nodig dan de ander.” Volgens Dijkhuizen is dat ook het juiste medicijn om het chagrijn weg te krijgen: “Thuis zijn we over het algemeen goed en daar is ook genoeg vertrouwen in. Je weet dat Ajax technisch vaardig is. Je moet sowieso heel veel duelleren en daar heel scherp in zijn.”

Ook binnen de selectie speelt de balans van de laatste vier duels mee. “Dat knaagt wel een beetje bij ons in de groep”, aldus middenvelder Anass Najah. “Vooral een dag na de wedstrijd merk je wel dat iedereen een beetje licht ontvlambaar is. Maar dat is alleen maar goed en dat houdt ons scherp. We zorgen dat we morgen gewoon de drie punten meenemen en hier houden.”

Najah op zijn plek in Doetinchem
Najah is sinds zijn komst naar Doetinchem, begin dit seizoen, direct een vaste waarde geworden. Na slechts drie wedstrijden kreeg hij ook al de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. “Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Ik vind dat ik de eerste helft van het seizoen heel goed speelde, vervolgens was ik iets minder in vorm. Nu heb ik de draad wel weer opgepakt”, schetst de middenvelder, die blij is in Doetinchem te spelen.

“Ik heb altijd al gezegd dat ik heel graag naar De Graafschap wilde na Telstar. Dat vond ik echt een mooie stap. Het kwam wat later dan ik had gehoopt. Maar goed, toen De Graafschap kwam, had ik denk ik vijf seconden nodig om een antwoord te geven.”

‘Jeff’ keert weer terug
Dijkhuizen lijkt tevreden over de controleur. Tegen Jong Ajax begint hij weer op de nummer zes-positie. De trainer houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen Eindhoven het kunstgras opstuurde. Alleen Seth Saarinen valt buiten de boot, Jeffry Fortes keert na een schorsing weer terug. “Hij pakt altijd het voortouw in duelkracht en energie. ‘Jeff’ heeft gewoon veel ervaring, en bij dit soort wedstrijden is dat erg belangrijk.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Willemsen, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Najah, Niemeijer; Van der Heide, Cooper-Love, Marçal.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-23 at 00.11.27

Grote brand in ijzergieterij in Isselburg, geen gewonden

Bij een grote brand in een opslaghal van een ijzergieterij in het Duitse grensplaatsje Isselburg zijn maandagavond geen gewonden gevallen. Hoe de brand heeft kubben ontstaan is nog niet duidelijk.

Glowmovies Boek30

Glowmovies trekt meer dan honderd jonge fans naar Doetinchem: 'Lezen is ook gezond'

Fans van het YouTube-kanaal Glowmovies kwamen zaterdag naar kinderboekwinkel Meester Mokka in Doetinchem. Het populaire Limburgse duo Rik Kleeven en Jesper Weijs, dat meer dan een miljoen abonnees heeft, signeerde daar hun nieuwe boek 'Rik en Jesper en de frikandelbroodjescrisis'. Met hun boek hopen ze vooral kinderen weer vaker aan het lezen te krijgen.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 08.30.27

Auto uitgebrand in Varsseveld, sporthal en bestelbus ook schade

Een geparkeerde auto is in de nacht van maandag op dinsdag volledig uitgebrand in Varsseveld. Door de brand raakten ook een bestelbus en de deur van de sporthal beschadigd.

Graafschap stadion

De Graafschap zonder uitsupporters aan seizoenstart tegen Helmond Sport

De Graafschap speelt op 9 augustus de eerste wedstrijd van het seizoen, maar moet dat doen zonder uitsupporters. De Doetinchemse club is akkoord gegaan met een aantal schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal, naar aanleiding van vuurwerk tijdens de uit- en thuiswedstrijd in de play-offs tegen Almere City FC.

blur beek

Wielrenner zwaargewond na botsing met auto op Arnhemseweg in Beek

Bij een ongeval op de Arnhemseweg in Beek is maandagmiddag een wielrenner zwaargewond geraakt na aanrijding met een auto. De wielrenner is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

weth bland

De Regisseur, Man met een Missie en Ei van Columbus in Berkelland

Het nieuwe college van Berkelland gaat onder het mom van ‘verbinding’ met een schone lei beginnen aan een nieuwe bestuursperiode, met een ‘nieuw’ bestuursmodel. Zes zaken die zijn opgevallen tijdens de presentatie van het nieuwe raadsprogramma.