gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil chagrijn van zich afspelen tegen Jong Ajax: ‘Dat knaagt in de groep’

44279f27b4d2394c75bb1171b72457fc.jpg

De Graafschap kan zaterdag op een volle Vijverberg tegen Jong Ajax een grote stap zetten in de strijd om een play-offticket. Minstens even belangrijk is het om vertrouwen te tanken en de bittere nasmaak van slechts vier punten uit de laatste vier duels weg te spoelen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat vind ik te weinig voor De Graafschap”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Dan moet de toon vanuit mij scherper zijn, maar ook vanuit de jongens zelf.” De oefenmeester laat weten de afgelopen week op sommige vlakken harder te zijn geweest om de boel op scherp te zetten. “Dat heeft de een wat meer nodig dan de ander.” Volgens Dijkhuizen is dat ook het juiste medicijn om het chagrijn weg te krijgen: “Thuis zijn we over het algemeen goed en daar is ook genoeg vertrouwen in. Je weet dat Ajax technisch vaardig is. Je moet sowieso heel veel duelleren en daar heel scherp in zijn.”

Ook binnen de selectie speelt de balans van de laatste vier duels mee. “Dat knaagt wel een beetje bij ons in de groep”, aldus middenvelder Anass Najah. “Vooral een dag na de wedstrijd merk je wel dat iedereen een beetje licht ontvlambaar is. Maar dat is alleen maar goed en dat houdt ons scherp. We zorgen dat we morgen gewoon de drie punten meenemen en hier houden.”

Najah op zijn plek in Doetinchem
Najah is sinds zijn komst naar Doetinchem, begin dit seizoen, direct een vaste waarde geworden. Na slechts drie wedstrijden kreeg hij ook al de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. “Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Ik vind dat ik de eerste helft van het seizoen heel goed speelde, vervolgens was ik iets minder in vorm. Nu heb ik de draad wel weer opgepakt”, schetst de middenvelder, die blij is in Doetinchem te spelen.

“Ik heb altijd al gezegd dat ik heel graag naar De Graafschap wilde na Telstar. Dat vond ik echt een mooie stap. Het kwam wat later dan ik had gehoopt. Maar goed, toen De Graafschap kwam, had ik denk ik vijf seconden nodig om een antwoord te geven.”

‘Jeff’ keert weer terug
Dijkhuizen lijkt tevreden over de controleur. Tegen Jong Ajax begint hij weer op de nummer zes-positie. De trainer houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen Eindhoven het kunstgras opstuurde. Alleen Seth Saarinen valt buiten de boot, Jeffry Fortes keert na een schorsing weer terug. “Hij pakt altijd het voortouw in duelkracht en energie. ‘Jeff’ heeft gewoon veel ervaring, en bij dit soort wedstrijden is dat erg belangrijk.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Willemsen, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Najah, Niemeijer; Van der Heide, Cooper-Love, Marçal.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.