gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil chagrijn van zich afspelen tegen Jong Ajax: ‘Dat knaagt in de groep’

44279f27b4d2394c75bb1171b72457fc.jpg

De Graafschap kan zaterdag op een volle Vijverberg tegen Jong Ajax een grote stap zetten in de strijd om een play-offticket. Minstens even belangrijk is het om vertrouwen te tanken en de bittere nasmaak van slechts vier punten uit de laatste vier duels weg te spoelen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat vind ik te weinig voor De Graafschap”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Dan moet de toon vanuit mij scherper zijn, maar ook vanuit de jongens zelf.” De oefenmeester laat weten de afgelopen week op sommige vlakken harder te zijn geweest om de boel op scherp te zetten. “Dat heeft de een wat meer nodig dan de ander.” Volgens Dijkhuizen is dat ook het juiste medicijn om het chagrijn weg te krijgen: “Thuis zijn we over het algemeen goed en daar is ook genoeg vertrouwen in. Je weet dat Ajax technisch vaardig is. Je moet sowieso heel veel duelleren en daar heel scherp in zijn.”

Ook binnen de selectie speelt de balans van de laatste vier duels mee. “Dat knaagt wel een beetje bij ons in de groep”, aldus middenvelder Anass Najah. “Vooral een dag na de wedstrijd merk je wel dat iedereen een beetje licht ontvlambaar is. Maar dat is alleen maar goed en dat houdt ons scherp. We zorgen dat we morgen gewoon de drie punten meenemen en hier houden.”

Najah op zijn plek in Doetinchem
Najah is sinds zijn komst naar Doetinchem, begin dit seizoen, direct een vaste waarde geworden. Na slechts drie wedstrijden kreeg hij ook al de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. “Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Ik vind dat ik de eerste helft van het seizoen heel goed speelde, vervolgens was ik iets minder in vorm. Nu heb ik de draad wel weer opgepakt”, schetst de middenvelder, die blij is in Doetinchem te spelen.

“Ik heb altijd al gezegd dat ik heel graag naar De Graafschap wilde na Telstar. Dat vond ik echt een mooie stap. Het kwam wat later dan ik had gehoopt. Maar goed, toen De Graafschap kwam, had ik denk ik vijf seconden nodig om een antwoord te geven.”

‘Jeff’ keert weer terug
Dijkhuizen lijkt tevreden over de controleur. Tegen Jong Ajax begint hij weer op de nummer zes-positie. De trainer houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen Eindhoven het kunstgras opstuurde. Alleen Seth Saarinen valt buiten de boot, Jeffry Fortes keert na een schorsing weer terug. “Hij pakt altijd het voortouw in duelkracht en energie. ‘Jeff’ heeft gewoon veel ervaring, en bij dit soort wedstrijden is dat erg belangrijk.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Willemsen, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Najah, Niemeijer; Van der Heide, Cooper-Love, Marçal.

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.