gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil chagrijn van zich afspelen tegen Jong Ajax: ‘Dat knaagt in de groep’

44279f27b4d2394c75bb1171b72457fc

De Graafschap kan zaterdag op een volle Vijverberg tegen Jong Ajax een grote stap zetten in de strijd om een play-offticket. Minstens even belangrijk is het om vertrouwen te tanken en de bittere nasmaak van slechts vier punten uit de laatste vier duels weg te spoelen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat vind ik te weinig voor De Graafschap”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Dan moet de toon vanuit mij scherper zijn, maar ook vanuit de jongens zelf.” De oefenmeester laat weten de afgelopen week op sommige vlakken harder te zijn geweest om de boel op scherp te zetten. “Dat heeft de een wat meer nodig dan de ander.” Volgens Dijkhuizen is dat ook het juiste medicijn om het chagrijn weg te krijgen: “Thuis zijn we over het algemeen goed en daar is ook genoeg vertrouwen in. Je weet dat Ajax technisch vaardig is. Je moet sowieso heel veel duelleren en daar heel scherp in zijn.”

Ook binnen de selectie speelt de balans van de laatste vier duels mee. “Dat knaagt wel een beetje bij ons in de groep”, aldus middenvelder Anass Najah. “Vooral een dag na de wedstrijd merk je wel dat iedereen een beetje licht ontvlambaar is. Maar dat is alleen maar goed en dat houdt ons scherp. We zorgen dat we morgen gewoon de drie punten meenemen en hier houden.”

Najah op zijn plek in Doetinchem
Najah is sinds zijn komst naar Doetinchem, begin dit seizoen, direct een vaste waarde geworden. Na slechts drie wedstrijden kreeg hij ook al de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. “Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Ik vind dat ik de eerste helft van het seizoen heel goed speelde, vervolgens was ik iets minder in vorm. Nu heb ik de draad wel weer opgepakt”, schetst de middenvelder, die blij is in Doetinchem te spelen.

“Ik heb altijd al gezegd dat ik heel graag naar De Graafschap wilde na Telstar. Dat vond ik echt een mooie stap. Het kwam wat later dan ik had gehoopt. Maar goed, toen De Graafschap kwam, had ik denk ik vijf seconden nodig om een antwoord te geven.”

‘Jeff’ keert weer terug
Dijkhuizen lijkt tevreden over de controleur. Tegen Jong Ajax begint hij weer op de nummer zes-positie. De trainer houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen Eindhoven het kunstgras opstuurde. Alleen Seth Saarinen valt buiten de boot, Jeffry Fortes keert na een schorsing weer terug. “Hij pakt altijd het voortouw in duelkracht en energie. ‘Jeff’ heeft gewoon veel ervaring, en bij dit soort wedstrijden is dat erg belangrijk.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Willemsen, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Najah, Niemeijer; Van der Heide, Cooper-Love, Marçal.

Lees ook

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.