gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil chagrijn van zich afspelen tegen Jong Ajax: ‘Dat knaagt in de groep’

44279f27b4d2394c75bb1171b72457fc

De Graafschap kan zaterdag op een volle Vijverberg tegen Jong Ajax een grote stap zetten in de strijd om een play-offticket. Minstens even belangrijk is het om vertrouwen te tanken en de bittere nasmaak van slechts vier punten uit de laatste vier duels weg te spoelen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat vind ik te weinig voor De Graafschap”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Dan moet de toon vanuit mij scherper zijn, maar ook vanuit de jongens zelf.” De oefenmeester laat weten de afgelopen week op sommige vlakken harder te zijn geweest om de boel op scherp te zetten. “Dat heeft de een wat meer nodig dan de ander.” Volgens Dijkhuizen is dat ook het juiste medicijn om het chagrijn weg te krijgen: “Thuis zijn we over het algemeen goed en daar is ook genoeg vertrouwen in. Je weet dat Ajax technisch vaardig is. Je moet sowieso heel veel duelleren en daar heel scherp in zijn.”

Ook binnen de selectie speelt de balans van de laatste vier duels mee. “Dat knaagt wel een beetje bij ons in de groep”, aldus middenvelder Anass Najah. “Vooral een dag na de wedstrijd merk je wel dat iedereen een beetje licht ontvlambaar is. Maar dat is alleen maar goed en dat houdt ons scherp. We zorgen dat we morgen gewoon de drie punten meenemen en hier houden.”

Najah op zijn plek in Doetinchem
Najah is sinds zijn komst naar Doetinchem, begin dit seizoen, direct een vaste waarde geworden. Na slechts drie wedstrijden kreeg hij ook al de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. “Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Ik vind dat ik de eerste helft van het seizoen heel goed speelde, vervolgens was ik iets minder in vorm. Nu heb ik de draad wel weer opgepakt”, schetst de middenvelder, die blij is in Doetinchem te spelen.

“Ik heb altijd al gezegd dat ik heel graag naar De Graafschap wilde na Telstar. Dat vond ik echt een mooie stap. Het kwam wat later dan ik had gehoopt. Maar goed, toen De Graafschap kwam, had ik denk ik vijf seconden nodig om een antwoord te geven.”

‘Jeff’ keert weer terug
Dijkhuizen lijkt tevreden over de controleur. Tegen Jong Ajax begint hij weer op de nummer zes-positie. De trainer houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen Eindhoven het kunstgras opstuurde. Alleen Seth Saarinen valt buiten de boot, Jeffry Fortes keert na een schorsing weer terug. “Hij pakt altijd het voortouw in duelkracht en energie. ‘Jeff’ heeft gewoon veel ervaring, en bij dit soort wedstrijden is dat erg belangrijk.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Willemsen, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Najah, Niemeijer; Van der Heide, Cooper-Love, Marçal.

Lees ook

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.