gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap weer met beide benen op de grond

7c9558ac9151730c89372b1707672d11

Waar sommige mensen bij De Graafschap in de afgelopen weken al vol ambitie durfden te praten over een rechtstreekse promotie naar de eredivisie, heeft Helmond Sport de Superboeren weer met beide benen op de grond gezet. Op De Vijverberg wisten de Brabanders met 2-3 te winnen. Daarmee heeft Helmond Sport de koppositie weer terugveroverd.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De eerste helft was een schril contrast met de wedstrijd van vorige week tegen FC Eindhoven. In die wedstrijd wisten de spelers van De Graafschap elkaar nog vaak goed te vinden. Tegen Helmond Sport was dat veel minder het geval. Bovendien was deze Brabantse verdedigingslinie, in tegenstelling tot die van de Eindhovenaren, maar moeilijk te slechten.

Dat was niet wederzijds: In de 12e minuut kreeg De Graafschap de bal niet goed weg uit de defensie. Theo Golliard profiteerde daarvan en schoot van dichtbij raak: 0-1.Een kwartier later werd de achterstand zelfs verdubbeld: Een voorzet vanaf de rechterflank werd door Dario Sits hard binnen gekopt. Joshua Smits kon de bal niet voor de lijn keren en dat betekende de 0-2.

Na rust trok De Graafschap het initiatief meer naar zich toe. Invallers Ralf Seuntjens, Philip Brittijn en Mimoun Mahi brachten wat nieuwe energie in de ploeg. Halverwege de tweede helft werd er eindelijk een gat in de Helmondse verdediging geforceerd middels een samenwerking tussen Ralf Seuntjens en Ibrahim El Kadiri. Die laatstgenoemde rondde af met zijn specialiteit: een rechtsbenig schot met een fraaie curve in de verre hoek.

Een kwartier later liep Helmond Sport echter weer uit naar 1-3. Een corner vanaf de rechterzijde werd door Jonas Scholz vanaf de rand van het strafschopgebied hard binnen geschoten.

Hoewel de Superboeren daarna druk bleven zetten, viel de tweede aansluitingstreffer pas in de blessuretijd. Yannick Eduardo liep goed door toen een Helmondse verdediger blind probeerde uit te verdedigen. De bal caramboleerde via het scheenbeen van de Doetinchemse invaller langs de uitgekomen doelman Wouter van der Steen. Die 2-3 kwam echter te laat. In de resterende minuten kon De Graafschap geen potten meer breken.

Met dat resultaat nam Helmond Sport niet alleen de 3 punten mee terug naar Brabant, maar ook de eerste plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Graafschap zakt door het verlies terug naar plek vier.

Lees meer over:

Lees ook

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

Huntenpop20260

Ulft staat twee dagen in het teken van 35e editie Huntenpop

Duizenden muziekliefhebbers kwamen dit weekend naar Ulft voor Huntenpop 2026. Op het festivalterrein genoten bezoekers van verschillende artiesten en bands.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.