gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap weer met beide benen op de grond

7c9558ac9151730c89372b1707672d11

Waar sommige mensen bij De Graafschap in de afgelopen weken al vol ambitie durfden te praten over een rechtstreekse promotie naar de eredivisie, heeft Helmond Sport de Superboeren weer met beide benen op de grond gezet. Op De Vijverberg wisten de Brabanders met 2-3 te winnen. Daarmee heeft Helmond Sport de koppositie weer terugveroverd.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De eerste helft was een schril contrast met de wedstrijd van vorige week tegen FC Eindhoven. In die wedstrijd wisten de spelers van De Graafschap elkaar nog vaak goed te vinden. Tegen Helmond Sport was dat veel minder het geval. Bovendien was deze Brabantse verdedigingslinie, in tegenstelling tot die van de Eindhovenaren, maar moeilijk te slechten.

Dat was niet wederzijds: In de 12e minuut kreeg De Graafschap de bal niet goed weg uit de defensie. Theo Golliard profiteerde daarvan en schoot van dichtbij raak: 0-1.Een kwartier later werd de achterstand zelfs verdubbeld: Een voorzet vanaf de rechterflank werd door Dario Sits hard binnen gekopt. Joshua Smits kon de bal niet voor de lijn keren en dat betekende de 0-2.

Na rust trok De Graafschap het initiatief meer naar zich toe. Invallers Ralf Seuntjens, Philip Brittijn en Mimoun Mahi brachten wat nieuwe energie in de ploeg. Halverwege de tweede helft werd er eindelijk een gat in de Helmondse verdediging geforceerd middels een samenwerking tussen Ralf Seuntjens en Ibrahim El Kadiri. Die laatstgenoemde rondde af met zijn specialiteit: een rechtsbenig schot met een fraaie curve in de verre hoek.

Een kwartier later liep Helmond Sport echter weer uit naar 1-3. Een corner vanaf de rechterzijde werd door Jonas Scholz vanaf de rand van het strafschopgebied hard binnen geschoten.

Hoewel de Superboeren daarna druk bleven zetten, viel de tweede aansluitingstreffer pas in de blessuretijd. Yannick Eduardo liep goed door toen een Helmondse verdediger blind probeerde uit te verdedigen. De bal caramboleerde via het scheenbeen van de Doetinchemse invaller langs de uitgekomen doelman Wouter van der Steen. Die 2-3 kwam echter te laat. In de resterende minuten kon De Graafschap geen potten meer breken.

Met dat resultaat nam Helmond Sport niet alleen de 3 punten mee terug naar Brabant, maar ook de eerste plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Graafschap zakt door het verlies terug naar plek vier.

Lees meer over:

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.