gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap weer met beide benen op de grond

7c9558ac9151730c89372b1707672d11

Waar sommige mensen bij De Graafschap in de afgelopen weken al vol ambitie durfden te praten over een rechtstreekse promotie naar de eredivisie, heeft Helmond Sport de Superboeren weer met beide benen op de grond gezet. Op De Vijverberg wisten de Brabanders met 2-3 te winnen. Daarmee heeft Helmond Sport de koppositie weer terugveroverd.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De eerste helft was een schril contrast met de wedstrijd van vorige week tegen FC Eindhoven. In die wedstrijd wisten de spelers van De Graafschap elkaar nog vaak goed te vinden. Tegen Helmond Sport was dat veel minder het geval. Bovendien was deze Brabantse verdedigingslinie, in tegenstelling tot die van de Eindhovenaren, maar moeilijk te slechten.

Dat was niet wederzijds: In de 12e minuut kreeg De Graafschap de bal niet goed weg uit de defensie. Theo Golliard profiteerde daarvan en schoot van dichtbij raak: 0-1.Een kwartier later werd de achterstand zelfs verdubbeld: Een voorzet vanaf de rechterflank werd door Dario Sits hard binnen gekopt. Joshua Smits kon de bal niet voor de lijn keren en dat betekende de 0-2.

Na rust trok De Graafschap het initiatief meer naar zich toe. Invallers Ralf Seuntjens, Philip Brittijn en Mimoun Mahi brachten wat nieuwe energie in de ploeg. Halverwege de tweede helft werd er eindelijk een gat in de Helmondse verdediging geforceerd middels een samenwerking tussen Ralf Seuntjens en Ibrahim El Kadiri. Die laatstgenoemde rondde af met zijn specialiteit: een rechtsbenig schot met een fraaie curve in de verre hoek.

Een kwartier later liep Helmond Sport echter weer uit naar 1-3. Een corner vanaf de rechterzijde werd door Jonas Scholz vanaf de rand van het strafschopgebied hard binnen geschoten.

Hoewel de Superboeren daarna druk bleven zetten, viel de tweede aansluitingstreffer pas in de blessuretijd. Yannick Eduardo liep goed door toen een Helmondse verdediger blind probeerde uit te verdedigen. De bal caramboleerde via het scheenbeen van de Doetinchemse invaller langs de uitgekomen doelman Wouter van der Steen. Die 2-3 kwam echter te laat. In de resterende minuten kon De Graafschap geen potten meer breken.

Met dat resultaat nam Helmond Sport niet alleen de 3 punten mee terug naar Brabant, maar ook de eerste plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Graafschap zakt door het verlies terug naar plek vier.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.