Ulft, Netherlands

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

Foto: REGIO8
De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee van de competitie, een ploeg in vorm. De Doetinchemmers zijn zelf de laatste vijf wedstrijden ongeslagen en willen die reeks doorzetten tegen Cambuur.
Tim Rondeel | 10 oktober 2025 15:02 | Aangepast op 10 oktober 2025 15:02
“We moeten durven voetballen”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen over het strijdplan. “Ik verwacht wel dat Cambuur gaat stormen in het begin, daar moeten we ons tegen wapenen en vooral in onze eigen kwaliteit blijven, dus daar waar het kan blijven voetballen. Dat zal wat risico met zich mee brengen, maar als we onder de druk uit kunnen spelen dan ligt er een hoop ruimte voor ons. Met onze kwaliteiten kunnen we dan kansen creëren.”

Zaak voor de Superboeren is om die kansen te verzilveren. Dijkhuizen geeft aan dat daar een groot winstpunt ligt. Het zakelijk afmaken van kansen en wedstrijden doodmaken. “We zijn helaas nog niet zo ver dat we een soort wedstrijd zoals tegen Jong Ajax kunnen winnen en ik vind wel dat we daarnaartoe moeten groeien”, schetst de trainer. “Ik verwacht ook wel dat we dat doen de komende maanden.”

‘Heksenketel’
Fedde de Jong, oud-speler van Cambuur, weet hoe het is om te spelen in het nieuwe stadion van de Leeuwarders. “Het kan daar een heksenketel zijn, het is zaak om ons hoofd koel te houden.” De middenvelder kwam afgelopen zomer naar Doetinchem nadat hij in Friesland uit de gratie was geraakt.

Een speciale wedstrijd dus voor de 22-jarige middenvelder: “Ik heb twee jaar lang voor de fans mogen spelen. En ik ken iedereen op de club nog. Dus het is natuurlijk wel een speciaal gevoel. Maar ook wel extra motivatie om daar gewoon weer terug te keren. En gewoon mijn ding te gaan doen.”

Geduld gevraagd van De Jong
De Jong moet het morgen hoogstwaarschijnlijk doen met een invalbeurt, ondanks dat hij na eigen zeggen goed in vorm raakt. Dat beaamt ook Dijkhuizen: “Hij zit dicht tegen de basis aan inderdaad, alleen is zijn beste positie is ‘10’ en die is goed bezet met Reuven. Dat is voor hem wel een beetje pech hebben.”

“Ik sta met een goed gevoel op het veld”, geeft De Jong aan als het gaat om zijn vorm. “Ik ben blij dat ik mijn eerste heb mogen maken. En ik hoop dat er nog meer mooie goals de komende wedstrijden komen voor mij.”

Bultman vervangt Kok
Dijkhuizen kan in Friesland niet beschikken over Thomas Kok, Stijn Bultman is zijn logische vervanger: “Hij heeft al een paar keer gespeeld, hij weet wat er gedaan moet worden en het is ook goed voor zijn ontwikkeling. Hij is een jonge speler maar een goede centrale verdediger.”

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Wederom verwarde man op dak in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 6 okt 2025 16:46

Lees ook

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...

De Graafschap trekt 3-2 over de streep tegen Almere City

De Graafschap heeft met 3-2 gewonnen van Almere City. Na een ruststand van 3-1 werd het uiteindelijk...

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

De Graafschap wil doorstoten naar subtop: 'Doorpakken nu'

De Graafschap reist vrijdag met vertrouwen af naar Dordrecht voor een treffen met de huidige nummer ...

De Graafschap boekt verdiende tweede zege van het seizoen tegen Jong AZ

De Graafschap heeft in Wijdewormer een mooie overwinning geboekt op het beloftenteam van AZ. Op het ...

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...