gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest met 1-2 van ADO Den Haag

b88d6fb26259a9fdc6e3252dfb7e63da

De Graafschap heeft de inhaalwedstrijd tegen ADO Den Haag met 1-2 verloren. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Door dit verlies zakken de Superboeren van plek 6 naar plek 7 op de ranglijst.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Graafschap moest het doen zonder de ruggesteun van de harde-kernsupporters. Een deel van de Spinnekoptribune bleef leeg, als reactie op de vuurwerkactie bij de wedstrijd De Graafschap – Cambuur.
Op het veld ontbraken onder andere Donny Warmerdam (schorsing) en Ralph Seuntjens (blessure). De komst van aanvaller Reuven NIemeijer zorgde ervoor dat Ibrahim El Kadiri op de bank moest plaatsnemen.

De Graafschap begon zwak aan de wedstrijd. Gebrek aan scherpte en volwassenheid werd in de 16e minuut afgestraft door Juho Kilo. Toen de Achterhoekse verdediging de bal niet goed uit het strafschopgebied kreeg, zag de Fin kans om vanuit de tweede lijn de bal hard in de touwen te jagen.
Een paar minuten later werd er door De Graafschap te veel ruimte weggegeven bij een Haagse uitbraak vanaf de rechterflank. De voorzet werd door Luka Reischl binnengetikt en daardoor stonden de Superboeren binnen 20 minuten al op een achterstand van 0-2.

Toch zag De Graafschap wel kans om de rug te rechten, met als hoogtepunt een schot van nieuwkomer Reuven Niemeijer. Zijn inzet werd door ADO-goalie Kilian Nikiema nog tegen de binnenkant van de paal getikt.
Vlak voor rust mocht Tristan van Gilst vanaf de strafschopstip aanleggen voor de aansluitingstreffer, nadat een voorzet vanaf de linkerzijde werd getoucheerd door een Haagse hand. Van Gilst bleef koel en scoorde zijn 8ste doelpunt van het seizoen: 1-2.

Na de rust zocht De Graafschap wat meer de aanval en gaf het achterin nauwelijks nog kansen weg. Halverwege het tweede bedrijf leek De Vijverberg te kunnen juichen, maar de treffer van Reuven Niemeijer werd afgekeurd wegens buitenspel. Kansen voor Tristan van Gilst, Philip Brittijn en debutant Bouke Boersma leidden ook niet tot een gelijkmaker. Daardoor gingen de punten uiteindelijk mee naar de Hofstad en wisselden De Graafschap en ADO Den Haag stuivertje op de ranglijst.

Aankomende vrijdag komt er opnieuw een moeilijke tegenstander op de bezoek in Doetinchem: FC Den Bosch, dat op dit moment op een 3e plaats staat in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees meer over:

Lees ook

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.