gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest met 1-2 van ADO Den Haag

b88d6fb26259a9fdc6e3252dfb7e63da.jpg

De Graafschap heeft de inhaalwedstrijd tegen ADO Den Haag met 1-2 verloren. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Door dit verlies zakken de Superboeren van plek 6 naar plek 7 op de ranglijst.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Graafschap moest het doen zonder de ruggesteun van de harde-kernsupporters. Een deel van de Spinnekoptribune bleef leeg, als reactie op de vuurwerkactie bij de wedstrijd De Graafschap – Cambuur.
Op het veld ontbraken onder andere Donny Warmerdam (schorsing) en Ralph Seuntjens (blessure). De komst van aanvaller Reuven NIemeijer zorgde ervoor dat Ibrahim El Kadiri op de bank moest plaatsnemen.

De Graafschap begon zwak aan de wedstrijd. Gebrek aan scherpte en volwassenheid werd in de 16e minuut afgestraft door Juho Kilo. Toen de Achterhoekse verdediging de bal niet goed uit het strafschopgebied kreeg, zag de Fin kans om vanuit de tweede lijn de bal hard in de touwen te jagen.
Een paar minuten later werd er door De Graafschap te veel ruimte weggegeven bij een Haagse uitbraak vanaf de rechterflank. De voorzet werd door Luka Reischl binnengetikt en daardoor stonden de Superboeren binnen 20 minuten al op een achterstand van 0-2.

Toch zag De Graafschap wel kans om de rug te rechten, met als hoogtepunt een schot van nieuwkomer Reuven Niemeijer. Zijn inzet werd door ADO-goalie Kilian Nikiema nog tegen de binnenkant van de paal getikt.
Vlak voor rust mocht Tristan van Gilst vanaf de strafschopstip aanleggen voor de aansluitingstreffer, nadat een voorzet vanaf de linkerzijde werd getoucheerd door een Haagse hand. Van Gilst bleef koel en scoorde zijn 8ste doelpunt van het seizoen: 1-2.

Na de rust zocht De Graafschap wat meer de aanval en gaf het achterin nauwelijks nog kansen weg. Halverwege het tweede bedrijf leek De Vijverberg te kunnen juichen, maar de treffer van Reuven Niemeijer werd afgekeurd wegens buitenspel. Kansen voor Tristan van Gilst, Philip Brittijn en debutant Bouke Boersma leidden ook niet tot een gelijkmaker. Daardoor gingen de punten uiteindelijk mee naar de Hofstad en wisselden De Graafschap en ADO Den Haag stuivertje op de ranglijst.

Aankomende vrijdag komt er opnieuw een moeilijke tegenstander op de bezoek in Doetinchem: FC Den Bosch, dat op dit moment op een 3e plaats staat in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees meer over:

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.