gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest cruciaal duel van SC Cambuur

6cb92994034c8b6421c1a82799423640

In de strijd om de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie lijkt De Graafschap gestrand te zijn in Leeuwarden. In het Kooy Stadion werd het 3-2 voor de Friezen, die daardoor klimmen naar plek 4. De Graafschap blijft staan op de 6e plaats, maar voelt de hete adem van FC Emmen in de nek.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Marinus Dijkhuizen begon met een enigszins gewijzigd elftal in vergelijking met de wedstrijd tegen MVV. Hij kon niet beschikken over de geblesseerde Tristan van Gilst en Maas Willemsen. In Leeuwarden waren er basisplaatsen voor Wanya Marchal, Jack Cooper-Love en Rowan Besselink.

In eerste instantie leek SC Cambuur flink aan te dringen. In de eerste minuten kreeg Sturla Ottesen al de mogelijkheid om op te stomen, maar hij prikte de bal naast het doel van Ties Wieggers. Na 10 minuten maakte Arjen van der Heide wel dankbaar gebruik van de ruimte die hem op de middenas geboden werd. Hij kon uiteindelijk vanaf de rand van het strafschopgebied afdrukken en Thijs Jansen verschalken: 0-1

Lang konden de Superboeren echter niet genieten van de voorsprong: Zo’n 10 minuten later kon Jeredy Hilterman na een steekpass van Benjamin Pauwels het strafschopgebied van De Graafschap in en de bal achter Ties Wieggers schieten: 1-1

Zeven minuten na rust kwamen de Friezen voor het eerst op voorsprong: Topscorer Remco Balk kon een voorzet van Benjamin Pauwels binnenglijden en daarmee de 2-1 op het bord zetten. De harde kern van SC Cambuur vierde dat doelpunt met het gooien van bekers op het veld. Dat betekende een onderbreking van een kwartier.

Nadat de wedstrijd hervat was, bracht Marinus Dijkhuizen Ralf Seuntjens, Donny Warmerdam, Seth Saarinen en Ibrahim El Kadiri in de ploeg. Dat gaf De Graafschap meteen wat nieuwe energie. Twaalf minuten voor tijd prikte Reuven Niemeijer met zijn hoofd een assist van Ibrahim El Kadiri in het uiterste hoekje achter Thijs Jansen.

Maar vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd deelde invaller Michael de Leeuw alsnog de genadeklap uit aan de Superboeren, nadat Ties Wieggers een voorzet van Benjamin Pauwels niet voldoende kon pareren. Die 3-2 wist de ploeg van Henk de Jong uiteindelijk over de streep te trekken.

Daarmee blijven de Friezen in de race voor directe promotie en zal De Graafschap zich moeten richten op het veiligstellen van een plek in de play-offs.
De volgende wedstrijd is op zondag 6 april. Dan komt Roda JC op bezoek op De Vijverberg.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

Lees ook

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.