gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap strandt in kwartfinale na nederlaag tegen Ajax

9ebe5c4e746a47f8f304a9113852b2f0

Een wonder bleef uit, waardoor De Graafschap in de kwartfinales van de KNVB Beker strandt tegen Ajax. Op de Vijverberg maakte de thuisploeg vanavond geen seconde kans op een resultaat, en eindigde het na negentig minuten in een 3-0 overwinning voor de Amsterdammers.

Michiel Fukking | Dean van het Laar |
Na een schitterende sfeeractie van de supporters trapten beide ploegen af voor een plek bij de laatste vier van de KNVB Beker. Ajax domineerde vanaf de eerste seconde en was heer en meester op de helft van De Graafschap. Dat resulteerde na twaalf minuten in de 1-0 voor de bezoekers, door een prachtige volley van Jorge Sanchez. Daarmee werd de hoop op een resultaat al minimaal, en dat verdampte helemaal na de tweede goal van de avond. Steven Bergwijn kreeg na een klein halfuur teveel ruimte van Robin Schouten, trok naar binnen en schoot verwoestend raak: 2-0. Met die tussenstand gingen beide ploegen ook rusten.

In de tweede helft moest de ploeg van Roelofsen uit een heel ander vaatje tappen voor een resultaat, maar daar was geen moment sprake van. Ajax liet De Graafschap wat meer op de eigen helft toe, maar tot grote kansen resulteerde dat niet. Camiel Neghli was er nog het dichtst bij, maar zijn buitenspelgoal werd afgekeurd wegens buitenspel. In het laatste kwartier bracht Roelofsen met Basar Önal, Elie Raterink en Giovanni Korte nog aanvallende krachten in, maar zij konden nauwelijks wat teweeg brengen na de definitieve nekslag.

Slotakkoord
Brian Brobbey tekende tien minuten voor tijd aan voor de definitieve eindstand: 3-0. Dus rest de competitie voor De Superboeren, waarin het zich vol richt op het behalen van een play-off ticket. De eerste horde die het daarvoor moet zien te overwinnen, dient zich maandagavond aan als Helmond Sport op bezoek komt. Die wedstrijd is om 20.00 uur live te volgen op REGIO8.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

|

Lees ook

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.