gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap strandt in kwartfinale na nederlaag tegen Ajax

9ebe5c4e746a47f8f304a9113852b2f0

Een wonder bleef uit, waardoor De Graafschap in de kwartfinales van de KNVB Beker strandt tegen Ajax. Op de Vijverberg maakte de thuisploeg vanavond geen seconde kans op een resultaat, en eindigde het na negentig minuten in een 3-0 overwinning voor de Amsterdammers.

Michiel Fukking | Dean van het Laar |
Na een schitterende sfeeractie van de supporters trapten beide ploegen af voor een plek bij de laatste vier van de KNVB Beker. Ajax domineerde vanaf de eerste seconde en was heer en meester op de helft van De Graafschap. Dat resulteerde na twaalf minuten in de 1-0 voor de bezoekers, door een prachtige volley van Jorge Sanchez. Daarmee werd de hoop op een resultaat al minimaal, en dat verdampte helemaal na de tweede goal van de avond. Steven Bergwijn kreeg na een klein halfuur teveel ruimte van Robin Schouten, trok naar binnen en schoot verwoestend raak: 2-0. Met die tussenstand gingen beide ploegen ook rusten.

In de tweede helft moest de ploeg van Roelofsen uit een heel ander vaatje tappen voor een resultaat, maar daar was geen moment sprake van. Ajax liet De Graafschap wat meer op de eigen helft toe, maar tot grote kansen resulteerde dat niet. Camiel Neghli was er nog het dichtst bij, maar zijn buitenspelgoal werd afgekeurd wegens buitenspel. In het laatste kwartier bracht Roelofsen met Basar Önal, Elie Raterink en Giovanni Korte nog aanvallende krachten in, maar zij konden nauwelijks wat teweeg brengen na de definitieve nekslag.

Slotakkoord
Brian Brobbey tekende tien minuten voor tijd aan voor de definitieve eindstand: 3-0. Dus rest de competitie voor De Superboeren, waarin het zich vol richt op het behalen van een play-off ticket. De eerste horde die het daarvoor moet zien te overwinnen, dient zich maandagavond aan als Helmond Sport op bezoek komt. Die wedstrijd is om 20.00 uur live te volgen op REGIO8.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

|

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”