gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap neemt verdediger Besselink over van NAC Breda

b803cffa567c81cae833f389c645b304.jpg

Het hing al even in de lucht, maar De Graafschap heeft verdediger Rowan Besselink overgenomen van eredivisionist NAC Breda. De 19-jarige verdediger komt transfervrij over van NAC en tekent voor een meerjarig contract.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Rowan is een jonge verdediger met goede fysieke eigenschappen, die ook nog eens snel is en al de nodige ervaring op heeft gedaan in de Keuken Kampioen Divisie”, aldus interim technisch manager Berry Powel. “We zijn ervan overtuigd dat hij nog verder kan groeien en als concurrent kan gaan dienen voor de centrale verdedigers in onze selectie.” In 2017 maakte Besselink de overstap van FC Den Bosch naar NAC. Vijf jaar later debuteerde hij officieel in het eerste elftal.

Besselink kwam 37 keer in actie voor NAC en was daarin één keer trefzeker. De Graafschap wist eerder onder andere aanvallers Ibrahim El Kadiri en Jesse van de Haar te halen. Recent werd doelman Joshua Smits overgenomen van Willem II. De Doetinchemmers hebben nog tot en met 2 september om zich te roeren op de transfermarkt en de selectie te versterken.

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.