gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap moet een pas op de plaats maken

63b6560d66b0131ab5ce46c441bf2e51

De Graafschap is er vrijdagavond op een volle Vijverberg niet in geslaagd om de strijd om de directe promotieplekken spannender te maken. Tegen koploper Willem II gingen de Superboeren met 0-2 onderuit.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De bezoekers uit Tilburg namen al snel in de wedstrijd de overhand op het veld en ook de leiding in de wedstrijd. De Graafschap klungelde achterin, Nick Doodeman zijn schot werd vervolgens nog gekeerd door doelman Thijs Jansen. De Feyenoord-huurling was bij de rebound van Thijs Oosting wel gezien: 0-1 na zeven minuten. Beide ploegen creëerden vervolgens maar weinig, een kwartier voor rust knokte De Graafschap zich iets beter in de wedstrijd. Maar op een schot van de Sloveense aanvaller Flakus Bosilj na resulteerde dat niet in grote kansen.

In de tweede helft sloeg Willem II opnieuw snel toe. Terwijl het tweede grote spandoek op de Spinnekop van de Brigata Tifosi (ter ere van het 70-jarig jubileum van de club, red). net naar beneden wordt gehaald rond Ringo Meerveld een aanval uit het boekje van de Brabanders tot in perfectie af. De aanvaller krult de bal achter doelman Jansen: 0-2. De Graafschap kon de gehele tweede helft geen vuist maken, ondanks de aanvallend ingebrachte invallers Mimoun Mahi, Devin Haen, Giovanni Büttner en debutant Jardell Kanga.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap vierde in de Keuken Kampioen Divisie, maar het gat met koploper Willem II is nu aanzienlijk: elf punten. De tweede promotieplaats blijft wel in zicht, daar staat Roda JC met vier punten meer dan de Doetinchemmers.

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.