gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap moet een pas op de plaats maken

63b6560d66b0131ab5ce46c441bf2e51

De Graafschap is er vrijdagavond op een volle Vijverberg niet in geslaagd om de strijd om de directe promotieplekken spannender te maken. Tegen koploper Willem II gingen de Superboeren met 0-2 onderuit.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De bezoekers uit Tilburg namen al snel in de wedstrijd de overhand op het veld en ook de leiding in de wedstrijd. De Graafschap klungelde achterin, Nick Doodeman zijn schot werd vervolgens nog gekeerd door doelman Thijs Jansen. De Feyenoord-huurling was bij de rebound van Thijs Oosting wel gezien: 0-1 na zeven minuten. Beide ploegen creëerden vervolgens maar weinig, een kwartier voor rust knokte De Graafschap zich iets beter in de wedstrijd. Maar op een schot van de Sloveense aanvaller Flakus Bosilj na resulteerde dat niet in grote kansen.

In de tweede helft sloeg Willem II opnieuw snel toe. Terwijl het tweede grote spandoek op de Spinnekop van de Brigata Tifosi (ter ere van het 70-jarig jubileum van de club, red). net naar beneden wordt gehaald rond Ringo Meerveld een aanval uit het boekje van de Brabanders tot in perfectie af. De aanvaller krult de bal achter doelman Jansen: 0-2. De Graafschap kon de gehele tweede helft geen vuist maken, ondanks de aanvallend ingebrachte invallers Mimoun Mahi, Devin Haen, Giovanni Büttner en debutant Jardell Kanga.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap vierde in de Keuken Kampioen Divisie, maar het gat met koploper Willem II is nu aanzienlijk: elf punten. De tweede promotieplaats blijft wel in zicht, daar staat Roda JC met vier punten meer dan de Doetinchemmers.

Lees ook

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.