gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap mist topscorer Önal, Büttner hoopt op contract

e7733f4dc789fdc75cf8afc4b4b4636b.jpg

Na de harde klap die het verlies van De Graafschap tegen Helmond Sport was, moet de ploeg van trainer Jan Vreman de rug rechten in het thuisduel met FC Den Bosch. Zonder smaakmaker en topscorer Basar Önal, die er enkele weken uitligt met een blessure, volstaat eigenlijk alleen een overwinning.

Hidde Vinkenvleugel | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Als je bovenin mee wilt blijven doen, zal dat moeten gebeuren”, weet trainer Vreman, die gelijk aangeeft dat FC Den Bosch ondanks een achttiende plek geen makkelijke tegenstander is. “Het is een elftal dat ontzettend goed vanuit de organisatie kan spelen, ze hebben de laatste vier wedstrijden ook de nul gehouden. Ze kunnen verdedigen, en dan is het aan ons om erdoorheen te spelen.” Giovanni Büttner, die weer een basisplek krijgt, ziet wel kansen: “Ik denk dat de kansen vooral op de zijkanten liggen, met de voorzetten op Ralf Seuntjens.”

Die voorzetten worden de komende weken niet gegeven door Önal, de vleugelaanvaller ligt in de lappenmand met een liesblessure, waardoor Tristan van Gilst een kans in de basis krijgt. “Iedereen weet dat Basar een van de beste spelers van De Graafschap is en dat we hem hard nodig hebben. Maar ik denk dat Tristan het goed kan opvullen", zegt vleugelaanvaller Büttner. Tegen Jong PSV kreeg Van Gilst ook de kans op links, toen had hij met twee doelpunten een belangrijke bijdrage aan de 4-2 winst. “Ik hoop dat hij dat vrijdagavond ook laat zien”, aldus Vreman.

Van amateur naar contract?
Het neefje van Alexander Büttner speelt nog altijd op amateurbasis voor De Graafschap. Waar mede-amateurspeler Huseyin Dogan in de winter vertrok, heeft de geboren Doetinchemmer geen haast. “Ik woon hier vijf minuten vandaan en ik vind het geweldig, het voelt gewoon als een soort familie”, zegt Giovanni Büttner, die wel hoopt dat zijn inzet wordt beloond met een écht contract. “We gaan aan het einde van het seizoen, of eerder, wel aan tafel. Dan zien we hoe we eruit komen.”

Seuntjens boven Haen
Vreman houdt tegen FC Den Bosch het vertrouwen in Ralf Seuntjens als centrumaanvaller. Daarmee rest voor groeibriljant Devin Haen, de gedroomde eerste spits, een rol op de bank. “Ralf doet het ontzettend goed, je kan er ballen op kwijt, hij scherm ze af, je kunt doorvoetballen”, zo somt Vreman de kwaliteiten van de Seun of God op. De Gendringse trainer legt de bal bij Haen om zijn plek terug te veroveren: “Dat is ook voetbal. Als spelers beter zijn, moet je een pas op de plaats maken. Dan moet je jezelf ontwikkelne, zodat je in de kansen die je krijgt laat zien dat je het kunt. Daar hebben we vertrouwen in.”

Hillen op de weg terug
Waar Önal de komende tijd niet in actie komt, is een andere speler op de weg terug. Verdediger Rio Hillen was donderdag weer op het trainingsveld te vinden en heeft ook al meegedaan in een positiespel. Vreman verwacht hem binnen een maand weer in te kunnen zetten: “Maar misschien duurt het iets langer, of misschien gaat het iets sneller.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Colyn; G. Büttner, Seuntjens, Van Gilst.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.