Ulft, Netherlands

De Graafschap met verlies tegen FC Volendam de winterstop in

Foto: De Graafschap Media
De Graafschap is er aan De Dijk in Volendam niet in geslaagd om de plaatselijke FC te verslaan. In de slotfase moesten de Superboeren toch buigen voor de Palingboeren. Het werd 2-1 in een wedstrijd die tot een kwartier voor tijd nog alle kanten op had gekund. Door deze uitslag is FC Volendam de winterkampioen en blijft De Graafschap steken op een gedeelde vijfde plaats.
Martijn Berkenfeldt | 22 december 2024 18:32 | Aangepast op 22 december 2024 18:32
De Superboeren begonnen sterk aan de wedstrijd. Er werd hoog druk gezet en veel op de helft van de tegenstander gespeeld. In de 14e minuut werd het harde werken beloond, zij het met enige hulp van FC Volendam: Een voorzet van Wanya Marcal belandde tegen het lichaam van Manouwa Amevor en vloog vervolgens achter doelman Kayne van Oevelen in de touwen.

De thuisploeg beschikte echter over een kwalitatief hoogwaardige voorhoede, met Bilal Ould-Chikh, Henk Veerman en Robert Mühren. Met name die eerste leidde meerdere malen gevaarlijke kansen in met acties vanaf de rechterzijde. In de 23ste minuut resulteerde zo'n rush in een teruggetrokken voorzet op de inlopende Robert Mühren, die daarmee zijn twaalfde van het seizoen binnen schoot.

Halverwege de eerste helft kreeg Jesse van de Haar nog een opgelegde kans, maar hij stuitte in de korte hoek op Kayne van Oevelen. Ook een vrije trap van Rio Hillen, die werd toegekend na een overtreding op Donny Warmerdam, trof geen doel.

In de tweede helft bleven beide ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd. De Graafschap voetbalde in fases behoorlijk veel op de helft van FC Volendam, maar tot grote kansen leidde dat niet. FC Volendam creëerde wel wat meer mogelijkheden, maar stuitte daarbij regelmatig op een stabiele defensie van de Achterhoekers en op doelman Joshua Smits. Helaas werd er uiteindelijk in de 86ste minuut toch een gaatje gevonden door Robert Mühren, waardoor in de slotfase toch de volle winst naar de Palingboeren ging.

Geen punten dus voor De Graafschap in de laatste wedstrijd voor de winterstop. In het nieuwe jaar is de eerste tegenstander ADO Den Haag. De Hofstedelingen melden zich op 10 januari 2025 op De Vijverberg. 

Lees meer over:

FC Volendam|De Graafschap|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

De Graafschap haalt gewilde middenvelder Braem van VVV

De Graafschap heeft Tim Braem overgenomen van competitiegenoot VVV-Venlo. De 19-jarige middenvelder ...

Middenvelder Fedde de Jong komt transfervrij naar De Graafschap

De Graafschap heeft dinsdag de 22-jarige Fedde de Jong gepresenteerd. De transfervrije middenvelder ...

Slordig De Graafschap verliest in eigen huis van MVV

De Graafschap heeft vrijdagavond in eigen huis verloren van hekkensluiter MVV Maastricht. De Doetinc...