gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap met Seuntjens in de spits tegen koploper Willem II

568f4886137d02036c0b6744f74866b7

Op een goed gevuld stadion De Vijverberg staat vrijdagavond een heuse topper op het programma. Nummer vier De Graafschap ontvangt koploper Willem II en kan met een overwinning de achterstand verkleinen naar vijf punten.

Tim Rondeel | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Dit zijn hele mooie wedstrijden, als wij winnen komen wij dichtbij", aldus trainer Vreman. "En dan heb je een mooie uitgangspositie." Toch blijft Vreman realistisch: "Het zal voor ons wel een zware wedstrijd worden." Simon Colyn sluit zich aan bij zijn trainer "Allebei de teams komen goed voorbereid en we weten allemaal wat er op het spel staat", aldus de middenvelder, die het behalen van een van de directe promotieplekken niet als onmogelijk ziet. "We weten hoe goed we zijn en het ons doel is om zo hoog mogelijk te eindigen."

Naast promotie met De Graafschap heeft de Canadees nog een ander duidelijk doel voor ogen. In 2026 wordt het WK gespeeld in Canada en daar wil hij als onderdeel van de nationale ploeg bij zijn: "Het is in mijn woonplaats Vancouver dus dat is zeker mijn nummer één doel om er dan te zijn." De middenvelder speelde al jeugdinterlands voor Canada, maar nog niet bij het eerste elftal. "Dan moet je wel in een hoogste divisie voetballen", laat Colyn weten. "Het is dus ook mijn doel om met de Graafschap naar de Eredivisie te promoveren en mezelf daar te laten zien."

Seuntjens in de punt
Morgen kan Colyn zich ook weer laten zien, de middenvelder begint in de basis. Vreman moet het doen zonder de geschorste Alexander Büttner, de linksback wordt vervangen door Levi Schoppema, terwijl Devin Haen verdwijnt uit de basiself. "Ralf Seuntjens start in de spits, want we moeten meer balvaster zijn", aldus de trainer. "En ik denk dat Ralf daar beter in is dan Devin."

Extra steun
Tegen de Tricolores treedt De Graafschap aan op een goedgevulde Vijverberg, trainer Vreman hoopt dat de support een factor kan spelen. "De vorige wedstrijden waar we wat moesten speelden we uit, en nu hebben we extra steun in de rug", schetst de Achterhoeker. "Ik hoop dat het ons gaat helpen."

Opstelling De Graafschap: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, Schoppema; Warmerdam, Colyn, Brittijn; Bosilj, Seuntjens, Önal.

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.