Ulft, Netherlands

De Graafschap met nieuwkomer Smits in het doel tegen Roda JC

Foto: REGIO8
De Graafschap treft zondag in Kerkrade Roda JC, de huidige nummer 19 van de competitie. Waar de Limburgers vorig jaar tot het einde meededen voor directe promotie, lijken ze dit seizoen, net als de Doetinchemmers, nog de nodige opstartproblemen te hebben.
Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 30 augustus 2024 16:18 | Aangepast op 30 augustus 2024 16:18
“Ik heb Roda gezien in de afgelopen twee wedstrijden; tegen Jong-AZ (6-1 verlies, red.) hadden ze weinig in te brengen, maar tegen VVV-Venlo (1-1 gelijkspel, red.) vond ik ze toch wel bovenliggend,” beschrijft hoofdtrainer Jan Vreman. Ervaren aanvaller Ralf Seuntjens deelt de bevindingen van Vreman, maar ziet ook genoeg kansen tegen de Limburgers. “Roda wil aanvallen en met veel lopende spelers spelen, dus ze laten daar nog weleens wat liggen,” schetst Seuntjens. “Ik denk dat we daar juist de winst moeten halen.”

Die winstpartij lijkt De Graafschap in ieder geval niet te pakken met Seuntjens op de 'nummer 10'-positie, zoals wel het geval was in de eerste drie wedstrijden van de competitie. Tijdens een interview met ESPN gaf de routinier aan niet gelukkig te zijn met de manier waarop hij werd gebruikt. “Ik heb alleen gezegd dat ik in het huidige systeem niet meer op ‘10’ wil spelen. Voor de rest wil ik overal spelen, alleen in die formatie met die rol niet,” legt Seuntjens uit.

Niet op ‘10’
In de eerste drie wedstrijden leek de positie ook niet de geschikte plek voor de 'normaal gesproken' aanvaller. Dat viel Seuntjens zelf ook op: “Ik moest afstanden lopen die niet te belopen zijn voor mij. Ik hoop dat anderen dat wel kunnen, maar dat is nog niet gebleken. In die rol kom ik gewoon niet goed tot mijn recht.” Vreman is het met Seuntjens eens, maar zag ook goede momenten. “Het heeft een aantal wedstrijden goed uitgepakt, vooral in de organisatie. Dat werd alleen langzaam wat minder, dat zien wij ook,” aldus Vreman.

Smits onder de lat
Vreman liet weinig los over de opstelling van zondag. Wel kon hij vertellen dat nieuwkomer Joshua Smits de eerste doelman is en ook zondag onder de lat staat bij de Superboeren. Over de andere aanwinsten kon hij niets zeggen, ook niet of er nog nieuwe jongens bij gaan komen in Doetinchem.

Volgens Seuntjens mogen eventuele versterkingen geen rol spelen bij wat de doelstelling moet zijn voor de Superboeren. “Als er niemand bij komt, vind ik ook dat we moeten kunnen promoveren,” aldus Seuntjens. “Wie weet wat er nog gaat gebeuren, maar in principe staan we er goed voor. Toch hoop je dat er nog wat bij komt.”

Ideaal jaar voor promotie
Seuntjens ziet dit seizoen als het ideale seizoen om de langverwachte promotie te behalen. Toch is de ‘Seun of God' nog kritisch op de ploeg. “Als je dat doel wilt halen, moet je wel stappen maken,” legt Seuntjens uit. “Ik vind dat het individueel redelijk gebeurt, maar binnen het team moet dat nog beter. Normaal ga je beter spelen, maar soms lijkt het alsof we steeds slechter gaan spelen, en dat is niet de goede tendens die je wilt zien.”

Lees ook

Blamage De Graafschap in beker: amateurs GVVV met 4-2 te sterk

Het bekeravontuur van De Graafschap is dinsdagavond al in de eerste ronde gestrand in Veenendaal. Op...

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...